İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsensede daha fazla tık almak için kendi yöntemim

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bugün size adsensede daha fazla tık almak için kendi yöntemimi anlatıcam.

Tek yapmanız gereken reklamı sayfanızda yazı içinde yayınlamak ve sola yaslamak. Şimdiye kadar center kodlarıyla reklamı ortalamak gibi bir hata yapıyordum ama son 3-4 gündür reklamları sola dayalı yaptım ve tık sayısı katlandı diyebilirim.

Denemenizi öneririm ;)

Ziyaretçi konu içinde ortalanmış reklamı görünce reklamı inceledikten sonra tıklıyor ama reklam sola dayalı olunca yazının bir linki gibi sanıp tıklıyor. (Benim görüşüm)

T

trgy

Misafir
Reklamı ortalarsanız ziyaretçi reklam olduğunu anlar fakat yazı içerisinde sola dayalı ve başlığın hemen altına koyarsanız tıklama sayınız artar çünkü reklam olduğu anlaşılmaz.

Bu ne kadar etik orası tartışılır ama google bedava kupon dağıtmaya devam ettikçe bu tarz şeyler yapılacaktır.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Kimse bu saatten sonra bunun etik olup olmadığını sorgulayamaz. Zaten normalde ziyaretçiler reklama tıklamıyor. Ancak bu yöntemle ziyaretçiye azda olsa tıklattırabiliyorsunuz. Yoksa ziyaretçi reklamı görünce kaçıyor. Zaten her sitede 50 farklı popuptan kaçtığı için reklam körlüğüde oluşuyor.

syf01

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu yaptığınız yasak ama reklamlarlar konudan ayrı olacak şek. yerleştirilmelidir. Ben uyarimde :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
evet kuralarda geçiyor şimdi ben gitsem mail atsam ertesi gün yoksun dikakt et böle şeylere tıklamayı arttırcam diye toptan tıklamalardan olma

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
evet kuralarda geçiyor şimdi ben gitsem mail atsam ertesi gün yoksun dikakt et böle şeylere tıklamayı arttırcam diye toptan tıklamalardan olma
Bu yaptığınız yasak ama reklamlarlar konudan ayrı olacak şek. yerleştirilmelidir. Ben uyarimde :)

isterse yazının içine koysun fark etmez. bu yasak nerde yazıyor acaba? :)

konudan ayrı olacak diye bir kural yok. sadece aldatıcı olmaması gerekiyor. şuanki haliyle hiç problem yok.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
konudan ayrı olucak diye bir kural yok ama reklamı gömmek die biri kural var reklamı belirsizleştirmek reklam halinden çıkarmak kuralalra aykırıdır.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Reklamı, içeriğin içine gömmek, kullanıcıyı tıklamaya teşvik sayılır. Bir kuralın alenen belirtilmemiş olması, ilgili kuralın geçerli olmayacağı anlamını taşımaz. Siz yine de dikkate alın. 1 sene dokunmaz, ikinci sene kapatır geçer.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bize düne kadar içerik içine reklamı yerleştirmemizi söyleyen google çalışanlarıydı bugun kalkıp bu yanlış derlerse olay olur.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
kendin söylüyorsun premium sitelerde:D ona bakarsan onlarda google yazısınıda kaldırabiliyorsun

DonJuan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir çok blog hitinin az olmasında dolayı yazının içine koyar böylece olan az hitini tıklatmaya çalıştırır.Tek gökhanblog değil daha onlarca blogda aynı yöntemle para kazanıyor ve ben daha google adsenseden herhangi bir problem çıktığını duymadım.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Yasak olduğunu sananlar yanlış biliyorlar. Aksine google kendi performans ipucu olarak öneriyor bunu.

Ayrıca reklam olduğunu gizlemiyoruz sadece ziyaretçi ekranın soluna alışkan olduğu için reklam yazısına daha az dikkat ediyor o kadar. Adsense reklamlardan alınan performansı artırmak için kendi öneriyor bu tür yerleşimleri.

syf01

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hocam ben içerik içine koyulmaz demedim.Sadece reklamın yanına ayırt edilemiyecek şekilde koyulması yasak dedim. Hatta kuralda şöyle diyor artık arka plan rengiyle bile aynı olmayacak google adsense kurallarını açın okuyun bu maddeyi göreceksiniz.Metin reklam çıkınca yanındada konu devam edince tıklamaya teşvik oluyor. 1-2 banlanmassınız ayda 300 $ kazanmaya başlıyınca banlar. Genede siz bilirsiniz.

cAgAbA

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
13
arkadaş blogger altyapısı kullanıyor ve zaten reklam kodunu ortalamak için center kodunu kendisi ekliyor. birincisi bu yasak değil... kendi eklediği center kodunu kaldırması da bu durumda yasak değil ama fotoğrafları metnin ortalarına alıp şöyle yapsa daha faydalı olur

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Hocam ben içerik içine koyulmaz demedim.Sadece reklamın yanına ayırt edilemiyecek şekilde koyulması yasak dedim. Hatta kuralda şöyle diyor artık arka plan rengiyle bile aynı olmayacak google adsense kurallarını açın okuyun bu maddeyi göreceksiniz.Metin reklam çıkınca yanındada konu devam edince tıklamaya teşvik oluyor. 1-2 banlanmassınız ayda 300 $ kazanmaya başlıyınca banlar. Genede siz bilirsiniz.

Ben de bunu anlatmaya çalışmıştım ama sen daha detaylı açıklamışsın.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Optimizasyon için google kendi öneriyor arkaplan rengiyle aynı olsun diye.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Şöyle örnek versek sanırım daha açıklayıcı olacak;

inetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinmastwebmasteriyinetweADSENSE-REKLAM(arkaplan-aynı-renk)iyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriyi netwebmasteriyinetwebmasteriyinetwe bmasteriiyinetwebmas teriyinetwebm asteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetweb masteri iyinetw ebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteriiyinetwebmasteriyinetwebmasteriyinetwebmasteri

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yasak degil fakat, fakati var!
Google`un cevabi bu. Serbest fakat ziyaretcinin reklamlari icerik ile karistirmamasi gerekir diyor :) Biz ziyaretcinin neyi nasil algilayacagini nasil bilecegiz? Bu da apayri bir soru isareti:)

Fakat kisisel deneyimim problem olmuyor. 6 senedir kullaniyorum olsaydi olurdu herhalde!.Bazi sitelerimde tiklama orani %12-15 bu sayede.

"I know some publishers are concerned about the use of the word blending here, i.e. using the background colour of your page as the background and border colour of your ads, and the ad text and links in the same or similar colours as your text. As several publishers have mentioned, ##blending is permitted##. However, as stated in our programme policies, publishers should not rely on deceptive implementation methods to obtain clicks, as in the second scenario on the blogpost [adsense.blogspot.com], where a group of links has identical colours and line spacing to that of the ad unit placed in the middle of them. The key is to never confuse the user into thinking ads are content."

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5