İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsensede en çok kazandıran renkleri açıklıyorum.Kaçırmayın üzülürsünüz

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bildiğiniz gibi son 1 aydır adsensede tık başı kazançlar o kadar düştü ki çocuğunuz lolipop istese onun parasını bile çıkaramazsınız :D
Son 2-3 gündür bi renk sistemini deniyorum ve reklama olan tıklamalarda 2-3 katı artış olması muhtemel bir renk kümesi buldum.

Bu renkleri denediğinizde tık oranının arttığını göreceksiniz.Ama unutmadan bi hatırlatma yapmak istiyorum.Reklamlarınız iyi yerleştirilmişse bu renkler sayesinde en yüksek verimi alacaksınız.Adsense reklamlarında kullanmanızı önerdiğim renkler şunlar:

Sınır: Beyaz
Başlık: Kırmızı
Arka Plan: Beyaz
Metin: Pembe
URL: Pembe

Renk kodları şöyle:

Sınır: FFFFFF
Başlık: CC0000
Arka Plan: FFFFFF
Metin: FF6FCF
URL: FF6FCF

Ayrıca bir diğer dikkat etmeniz gereken yer ise köşe stilleri bölümünde biraz yuvarlak köşeleri seçmeniz gerekiyor.

Bu renk ve köşe stili ziyaretçinin gözüne daha hoş görünüyor...

Bir diğer önerim ise eğer mümkünse sitenizde kule değil 336x280 reklam şeklini kullanın ve siteniz içerik bakımında kaliteli değilse en fazla 2 adsense reklamı koyun.3.yü koymak yerine bağlantı birimlerini kullanın.Gerekli yerde kullandığınızda bağlantı birimleri çok iyi tık alır ve çok fazla kazandırır...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Kendi siteniz için uygun renk kodlarını bulmuş ve uygulamış olabilirsiniz ama her tasarım için aynı renk kodları başarı sağlayacak diye bir kayide olduğunu sanmıyorum. Makale için teşekkürler.

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Renklerin böyle olması reklam gelirini etkilemez.Reklam renklerinin temanızla uyumlu olması lazım.

Google diyor .Adsense de biraz araştırırsanız bu ibreyi görebilirsiniz ...

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sarget e katılıyorum tasarıma göre degişir bu ..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşlar ne tema nede renk önemi var asıl önemli konu içeriktir. İlgi cekmeyen içerikten istediğiniz rengi ve temayı deneyin ama yine tıklanmaz. Yemek tarifi sitesinde lastik maskası reklamı cıkarsa peki hangi renk ve tema koysan tıklanır hiçbiri.

donjuanyasin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:S bana saçma geldi renk kırmızı olunca daha çok mu tıklanır? alakasız... link renkleri klasik olarak lavicert olur klasik bir durumdur.Hep biliriz ki özel durum harici link rengi mavidir ve okuyucular lacivert veya mavi renk reklamları sitenin içerisinde ki diğer linklerden birisi sanarak tıklar.
Özellikle bağlantı birimlerini.Ben mavi ağırllıklı temamdan çok şükür memnunum kırmızı pembe bende çok denedim ama mavide ki kazancım ona oranla %60 daha fazla oldu.Ve her zaman en çok bağlantı linklerinden kazandım.

Senin ki gibi benimkiside bir tavsiye ama en önemlisi tabi ki hit ve içerik gerisi hikaye...

STI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siyah arkaplana beyaz arkaplan reklam koyarsan eskı tıklamanın %60-70 ını kaybedersin

HoGGeT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1k hiti olmasına rağmen ziyaretçilerinin reklamlara tıklamasını asla sağlayamadığım sitemde arkadaşın verdiği renk kodlarını denemek istedim. reklamlar sitemde felaket kötü bi görüntü oluşturuyor çok alakasız ve rahatsız edici ancak 2 gündür test ettiğim kadarıyla tıklamalarda baya bir artış oldu. demekki tıklamalarını sağlamak için reklamları ziyaretçilerin gözüne sokmak gerekiyormuş.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
1k hiti olmasına rağmen ziyaretçilerinin reklamlara tıklamasını asla sağlayamadığım sitemde arkadaşın verdiği renk kodlarını denemek istedim. reklamlar sitemde felaket kötü bi görüntü oluşturuyor çok alakasız ve rahatsız edici ancak 2 gündür test ettiğim kadarıyla tıklamalarda baya bir artış oldu. demekki tıklamalarını sağlamak için reklamları ziyaretçilerin gözüne sokmak gerekiyormuş.

illaki reklamları ziyaretçinin gözüne sokacaksınız. Bu zamana kadar hangi ziyaretçi bir siteye adsense reklamı aramak için girmişki. Kusura bakmayın ama siz zaten baştan yanlış yapmışsınız.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
reklam yerleşimleri hala aynıki sadece renkler çok sırıtıyor, gözüne sokmaktan kastım buydu

Reklam yerleşimi parça parça değil bir bütündür ve bu sadece reklamın durduğu yer ile bağlantılı değildir, Kullandığınız boyuttan, reklamdaki linklerin rengine kadar herşey yerleşime dahildir.

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar ne tema nede renk önemi var asıl önemli konu içeriktir. İlgi cekmeyen içerikten istediğiniz rengi ve temayı deneyin ama yine tıklanmaz. Yemek tarifi sitesinde lastik maskası reklamı cıkarsa peki hangi renk ve tema koysan tıklanır hiçbiri.

Kesinlikle katılıyorum. İçerik her zaman kraldır ;)

SS9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

+ İçerik içerik içerik :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bu renk sayesinde normalde 5-6 olan tıklama sayısı 15-16 oldu.Mutlaka 3-5 gün deneyin ondan sonra yorum yazın..

yenimakale

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bütün arkadaşların dediği gibi :) bu siteye göre değişir. Hiçbir şekilde bu renkler olursa daha iyi tıklanır diyemezsiniz. Ama şunu diyebilirsiniz. Mavi renk güven demektir. Beyaz renk saflık temizlik demektir. Linklerde bu renkleri kullanmanız daha fazla tıklanmalarını sağlayabilir. pr değişkenleri gibi bu konununda sürüyle değişkeni var. Bu tür bir başlık açmak bile anlamsız bana göre :) yine de tşk ler.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bütün arkadaşların dediği gibi :) bu siteye göre değişir. Hiçbir şekilde bu renkler olursa daha iyi tıklanır diyemezsiniz. Ama şunu diyebilirsiniz. Mavi renk güven demektir. Beyaz renk saflık temizlik demektir. Linklerde bu renkleri kullanmanız daha fazla tıklanmalarını sağlayabilir. pr değişkenleri gibi bu konununda sürüyle değişkeni var. Bu tür bir başlık açmak bile anlamsız bana göre :) yine de tşk ler.

Mavi rahatlık, yeşil güven ...

Bkz : İddia, sayısal, vs... genelde yeşildir yasakpara-qumar siteleri...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5