İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsensede en çok kazandıran renkleri açıklıyorum.Kaçırmayın üzülürsünüz

Erhantez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar buradaki asıl temayı kaçırıyorsunuz. Reklam körlüğü denen birşey var. Bir ziyaretçi sitenizin tepesinde 468x60 reklam olduğunu bilir gözünede çarpar ama dikkatli bakmaz çünkü onun reklam olduğunun zaten farkındadır. Oysa ki sitenizle kontrast renkler belirlerseniz bu neymiş diye gözü oraya kayacaktır.

Reklamcılık değişik bir sektördür. Televizyonda da ne gıcık reklam diye sonuna kadar izlediğiniz reklamlar olmuyor mu?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Dediğim renkleri kullanmanızı öneririm.Ben denedim ve tık sayısı 3-5lerden 20-22lere çıktı.Ölü bölge kimse tıklamıyo diye reklamları kaldıracakken bu renkleri denedim beklediğimin daha fazlası tık ve ücret geldi.Bu renklerin en etkili olduğu yer beyaz sayfalardır.Siyah sayfalarda tabikide olmaz.Siyah sayfalarda mesela sarı kullanmalısınız çok tutar..

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
içerik ve renk uyumu çok önemli. ne sadece renk uyumu nede sadece içerik reklam tıklatmaz..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5