İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense'de Kaybetmek istemiyorsanız Okuyun !(Neden Kazançlarınız düşüyor ? )

tr12

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar , öncelikle bugün başıma gelen inanılmaz can sıkıcı bir olayı sizlerle paylaşmak isterim.

Günümüzde Youtube gibi yasaklanan sitelere girmek için insanlar farklı yöntemler deniyor !
Şimdi diyeceksiniz ki Bunun Adsense ile ne alakası var ?
Ama o kadar alakası varmış ki bende yeni keşf ettim. saygı değer Adsense kullanıcıları emeklerinizin çalındığı biliyor musunuz ?

Şimdi youtube giremeyen bilinçsiz bir kullanıcı ne yapar ?
tabiki DNS , yada farklı yöntemler deneyebilir. bu DNS , Host tarzı yöntemlerin ve Çözümlerin Adsense için hiç bir sorun teşkil etmez. ama kimi zaman bu yöntemlerde yetersiz kalıyor. ve ortalıkta kol gezen Sahtekar sunucular doğuyor.

Navige.com Emeklerimizi hiçe sayıyor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!---------------------------------------------------------------------
Navige.com adı altında internet sunucu hizmeti verdiğini ve interneti özgürleştirdiğini idaa eden sahtekarlar bilin bakalım ne yapıyor ?
Bu siteyi bi ziyaret edin ama sakın yöntemi denemeyin. çünkü bu zararlı yazılım kaldırmak mümkün değil. ancak tarayıcı siler tekrar yüklerseniz belki bi ihtimal.

Bu siteye giren bilinçsiz bir internet kullanıcısı yasaklı siteye(youtube vb.)giriş yapabilmek için her şeyi dener. ve bu sitedekileride harfiyen yapar. ve istediği siteye giriş yapabilir. Navige.com' sunucusuna bağlanan bir kişinin bilgisayarına zararlı yazılım Chrome gibi tarayıcıların içine yükleniyor. daha sonra bilgisayar yeniden başlatıldığında ise Adsense ekli olan sitelerde Adsense reklamları yerine ads.navige.com' reklamları çıkıyor.
10218888.jpg

İnternet Explorerde görüldüğü gibi hiç bir sorun yok. ve her şey normal olması gerektiği gibi ! çünkü Internet Explorer Açığı olmadığı için bunu yapan sahtekarlar ie' üzerinde bir oynama yapamamışlar !!!
Ancak Chrome ve Opera tarayıcılarında ise durum çok farklı. şimdi aynı siteye birde Chrome'da bakalım isterseniz.
76910341.jpg

Chrome'da görüldüğü gibi Adsense reklamından eser yok. onun yerine alakasız iframe içinde reklamlar geliyor !!!

yani arkadaşlar Navige.com kulanan kişiler sitenize girince sizin reklamlarınızı göremiyor. ve tıklama şansı bulamıyor.

Navige.com'u Binlerce kullanıcısı var ! ve bu sayı hergün artıyor.

ee biz adsense kullanıcılar ne yapacağız ? Bunun tek sorumlusu Google sen nasıl böyle bir şeye izin verirsin. Bu açığın farkına nasıl varmazsın ?
zaten az olan gelir şimdi yok denecek kadar az.

Ben günde 4-5 dolar kazanan biri olarak artık günde 0.80 ya kazanıyorum ya kazanmıyorum.

arkadaşlar çok önemli bir konu bu. umursamazsanız kaybeden siz olur kedini akıllı sananlar paraları götürür. şimdi google'a şikayet zamanı.

10 tane mail attım cevap vermediler. böyle androit bir tarayıcı olur mu ?
Bende bir Chrome kullanıcısıyım. Chrome kullanan milyonlarca insan var....
iş bize düşüyor.

anlamayanlar olabilir sorularınız olursa cevaplayacağım. her kese saygılar.

olaya canlı canlı şahit olmak isteyen varsa. denesinde görsün.

Navige ne planlıyor biliyormusunuz ?
bu yazılımı bulaştırıyor. milyonlarca adsense sitesinde kendi reklamlarını göstererek kullandığı reklam şirketinden gösterme ve tıklama olarak binlerce dolar aloyor. çünkü tüm sitelerde olduğundan milyarlarca gösterim sayısı oluyor. artık anlayan anlamıştır. hepimizin iyiliği için google'yi uyaralım....

Kazançlarımız ve Hakkımız için....

Bu Navige.com sadece Google Adsense için geçerli değil...!!!!

Adhood , Reklamstore, reklamarınıda kısmende olsa etkiliyor....

tr12

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5 Virüs koruyucusu ile tarattım virüste bulamıyor !!!

denemek isteyen varsa denesin. Görmek açısından deneyin bakın. daha sonra ayarlarınızı kapatın. Reklamlar düzeliyor.
Şu an Chrome ve Opera'da tespit edilmiştir. !

fblimehmet35

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Güzel Tespitler Ben Mozilla Kullanıyorum

Bazı Sitelerde Google Reklamı Gözüküyor Bazılarında Senin Dediğin Gibi Farklı Birsey

Mozillayıda Etkiliyor Mu?

tr12

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
böyle bir şey kesinlikle var inanmayan varsa denesin.

Mozilla'nında eski versiyonlarında etkiliyor olabilir. Mozillaya bakmadım.

ama burda önemli olan bizim ne kullandığımız değil arkadaşlar.
Siteye giriş yapan ziyaretçilerin ne kullandıkları...
ben google gerekl açıklamayı yaptım. bide cevap verseler çok iyi olacak.

Birde bu insafsızlar her gün çalışıyor. ne malum bir gün ie , mozilla , nescape tarayıcılarınıda ele geçirmeyecekleri.

dediğim gibi chrome kullanan çok. önemli olan bizim ne kullandığımız değil. ziyaretçilerin ne kullandıkları. sonuçta geliri onlardan elde ediyoruz.

Google'da çok güvenmeyeceksin. zira bunu yapan başka sitelerde var. yabancı forumlar gördüm. herkes şikayetçi.

Firefox'tada vardı. ama o virüstü. yani silinebiliyor. ama firefox yeni versiyonlarda sorunu halletti. ama şimdi chromeda'da ayınısı var bu virüsde değil. işin kötüsü bu yazılım sanki chrome'un kendisiymiş gibi çalışıyor...

tr12

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla şüphelenmiyor değilim. nasıl iş anlamadım. o kadar sinirliyim ki.
bu chrome yapanlar ne mal insanlar...

tr12

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
değerli mehmet arkadaşım. navige.com denilen sitedeki firefox ayarlarını yaparsan sanırım firefox'tada olur. yani adamın çıkara olmazsa firefox'u neden koysun.

bugra9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnternet Explorerde görüldüğü gibi hiç bir sorun yok. ve her şey normal olması gerektiği gibi ! çünkü Internet Explorer Açığı olmadığı için bunu yapan sahtekarlar ie' üzerinde bir oynama yapamamışlar !!!
Ancak Chrome ve Opera tarayıcılarında ise durum çok farklı. şimdi aynı siteye birde Chrome'da bakalım isterseniz.

Bu yorumu neye dayanarak yapmışsınız anlamış değilim. Dediğiniz siteyi hiç denemedim. Ama bu dediğinizin tamamen yanlış olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Yapılan testler sonunda en güvenli tarayıcı Opera seçilmiştir. Opera da hiç güvenlik açığı bulunamamıştır. Daha sonra birkaç açıkla firefox gelmektedir. Güvenlik açığı en çok olan ve hiç güven vermeyen tarayıcıda ie olmuştur.

Lütfen bilip bilmeden tarayıcıları kötülemeyelim. En kötü tarayıcıyı en iyi gibi yazmışsınız.

tr12

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu yorumu neye dayanarak yapmışsınız anlamış değilim. Dediğiniz siteyi hiç denemedim. Ama bu dediğinizin tamamen yanlış olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Yapılan testler sonunda en güvenli tarayıcı Opera seçilmiştir. Opera da hiç güvenlik açığı bulunamamıştır. Daha sonra birkaç açıkla firefox gelmektedir. Güvenlik açığı en çok olan ve hiç güven vermeyen tarayıcıda ie olmuştur.

Lütfen bilip bilmeden tarayıcıları kötülemeyelim. En kötü tarayıcıyı en iyi gibi yazmışsınız.

Sayın Buğra , Benim tarayıcılarla işim olmaz. ben karıma bakarım. şimdi güvenlik açığı filan yok diyorsun. Benim testlerimde opera'nın son versiyonunda bir sorun var mı bilmiyorum. ancak eski versiyonun birinde sorun var. Şimdi ise gelelim iyi tarayıcı kötü tarayıcı meselesine. ya güzel kardeşim ben tarayıcının çalışmasını mı eleştiriyorum ? ayrıca ie ye siz nasıl kötü diyorsunuz ? ie'nin hiç bir şekilde güvenlik açığı yoktur. Microsoft ilk tarayıcı yapan şirketlerden biridir. internetteki milyarlarca site ie'nin standartları içinde css , html , php vb.
CSS ilk betası hangi tarayıcıda denendi söyle bakalım ? o zamanlar opera mı vardı ? Firefox mu ? Chrome ? tabikide yoktu. ie , netscape , safari bunlar vardı. Chrome bugün daha WG. Editörlerin bile çoğunu desteklemiyor. neyse araştır ondan sonra gel benle tartış güzel arkadaşım. türklerin yorumlarına bakarsak ie zaten tarayıcı değil.
---------------------------------------
Güvenlik Açığına inanmıyorsan dene güzel kardeşim. sanki ben ie'de çalışıyorumda buraya kötülemeye geldim. ben sizin iyiliğiniz için bilgilendirme yaptım. sen burda tarayıcı tartışmasına giriyorsun. O zaman ie'de niye sorun çıkmıyorda paso bu yeni tarayıcılarda sorun çıkıyor ? bununda bi cevabını verirsen sevinirim. ilk önce yabancı forumları dolaş ondan sonra görüş açın değişecektir. her tarayıcının bi slagonu var. hızlı , güvenli bu açıkların çoğu fark edilmiyor bile. ben bu açığı gördüm arama yaptım. hiç bir türkçe forumda yok. kimse paylaşmamış. ama ingilizce yaz ozaman görürüz.

Bu tarayıcı meselesi değil güzel arkadaşım. e madem diyorsun ki güvenlik açığı yok denede gör. ben videoda ekleyecem konuya.

Güzel kardeşim , bu sadece bu site için geçerli değil. konuyu anlamadan dinlemeden neden yazıyorsun. Navige'ye gir. denilenleri yap. sonra chrome gir. kendisitende adsense reklamları varsa kendi sitende dene. (Opera'yı tam olarakta test etmedim. ama sen yeni versionu test et olmazsa bizi bilgilendirebilirsin.) Firefox'ta deniyorum sonucu yazacağım

FireFox 3.5'de bir sorun yok. !!! - Opera'nın son versiyonu deneyeler varsa yazabilir. şimdiden tşkler...
Ayrıca Internet Explorer , diğer tarayıcılara uyum sağlamaz. diğer tarayıcılar Internet Explorer'e uyum sağlamaya çalışır !!!

ancak internet explorer size göre yavaş olabilir. yada kullandığınız javalara uyum sağlamaz. sitenizide aktif göstermeyedebilir.
ama bu ie'nin kötü olduğunu kesinlikle göstermez. Siz hızlı bir tarayıcı kullanmak isteyebilirsiniz ki bende bunu istiyorum. FireFox , Chrome gibi tarayıcılarıda kullanmaktayım. Operayı da tavsiye ederim çok kullanışlı ve uyumlu bir tarayıcıdır. kullanmayıda düşünüyorum. ve bu güvenlik açığını sadece tarayıcı ile alakalı da değil Google suçsuz mu ? kesinlikle Google'unda bu işte sorumluluğu var.

bugra9 güzel kardeşim yorumlarından dolayıda teşekkür ederim. sonuçta olumlu , olumsuz sizinde bir payınız oldu. saygılarımla iyi günler , iyi kazançlar dilerim.

bugra9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle konuyu saptırdığım için özür dilerim. Yazınızı herkese fayda sağlaması için yazdığınızı biliyorum. Paylaşımınız için sağolun.

Paylaşımda verdiğiniz sitede, sizden onların hazırladığı programı çalıştırmanız isteniyor. Siz bunu bile bile yaptıktan sonra güvenliğin anlamı kalmıyor. Güvenlik ne kadar güçlü olursa olsun siz pc ye "bu program benim onayımı aldı, ne olursa olsun çalıştır" derseniz tabiki programın sahibi sizin bilgisayarda istediğini yapabilir.

Yasaklı sitelere ulaşmak için en kolay çözüm dns ayarları veya host dosyası yöntemidir. Bunun dışında işlem yapmayınız, canınız yanabilir.

Ben, program yazdığım ve tasarım yaptığım için ie den nefret edenlerden biriyim. Ie nin ne kadar kötü bir tarayıcı olduğunu çoğu standartlara uymadığını ve insanı çileden çıkardığını çoğu tasarımcı iyi bilir.

Güvenlik açığı testleri için araştırma yaptım ama pek sonuç bulamadım. Yine de bilgi vermesi için 2006 yılında yapılmış test sonuçlarına ulaştım.
http://www.computerworld.com/s/arti...by_fewer_flaws_than_IE_in_2006?intsrc=hm_list

Ben yıllardır internet kullanıyorum ve ie nin güvenlik konusunda aşırı yetersiz olduğunu kendi gözlemlerimle gördüm. Bundan dolayı o zamanlar ücretli yayınlanan opera kullanmaya başlamıştım ve hala da opera kullanıyorum.

Güvenlik dışında diğer testler için
http://www.chip.com.tr/forum/agustos-ayi-web-browser-testi_t175667.html

Paylaşımınız ve uyarılarınız için tekrar teşekkür ederim.

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Googlenin bu işe bi an önce el atıp önünü kesmesi gerekiyor yoksa hızla yayılacak bu virüs

tr12

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorun devam ediyor... allah yardımcımız olsun :(

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Sayın Buğra , Benim tarayıcılarla işim olmaz. ben karıma bakarım. şimdi güvenlik açığı filan yok diyorsun. Benim testlerimde opera'nın son versiyonunda bir sorun var mı bilmiyorum. ancak eski versiyonun birinde sorun var. Şimdi ise gelelim iyi tarayıcı kötü tarayıcı meselesine. ya güzel kardeşim ben tarayıcının çalışmasını mı eleştiriyorum ? ayrıca ie ye siz nasıl kötü diyorsunuz ? ie'nin hiç bir şekilde güvenlik açığı yoktur. Microsoft ilk tarayıcı yapan şirketlerden biridir. internetteki milyarlarca site ie'nin standartları içinde css , html , php vb.
CSS ilk betası hangi tarayıcıda denendi söyle bakalım ? o zamanlar opera mı vardı ? Firefox mu ? Chrome ? tabikide yoktu. ie , netscape , safari bunlar vardı. Chrome bugün daha WG. Editörlerin bile çoğunu desteklemiyor. neyse araştır ondan sonra gel benle tartış güzel arkadaşım. türklerin yorumlarına bakarsak ie zaten tarayıcı değil.
---------------------------------------
Güvenlik Açığına inanmıyorsan dene güzel kardeşim. sanki ben ie'de çalışıyorumda buraya kötülemeye geldim. ben sizin iyiliğiniz için bilgilendirme yaptım. sen burda tarayıcı tartışmasına giriyorsun. O zaman ie'de niye sorun çıkmıyorda paso bu yeni tarayıcılarda sorun çıkıyor ? bununda bi cevabını verirsen sevinirim. ilk önce yabancı forumları dolaş ondan sonra görüş açın değişecektir. her tarayıcının bi slagonu var. hızlı , güvenli bu açıkların çoğu fark edilmiyor bile. ben bu açığı gördüm arama yaptım. hiç bir türkçe forumda yok. kimse paylaşmamış. ama ingilizce yaz ozaman görürüz.

Bu tarayıcı meselesi değil güzel arkadaşım. e madem diyorsun ki güvenlik açığı yok denede gör. ben videoda ekleyecem konuya.

Güzel kardeşim , bu sadece bu site için geçerli değil. konuyu anlamadan dinlemeden neden yazıyorsun. Navige'ye gir. denilenleri yap. sonra chrome gir. kendisitende adsense reklamları varsa kendi sitende dene. (Opera'yı tam olarakta test etmedim. ama sen yeni versionu test et olmazsa bizi bilgilendirebilirsin.) Firefox'ta deniyorum sonucu yazacağım

FireFox 3.5'de bir sorun yok. !!! - Opera'nın son versiyonu deneyeler varsa yazabilir. şimdiden tşkler...
Ayrıca Internet Explorer , diğer tarayıcılara uyum sağlamaz. diğer tarayıcılar Internet Explorer'e uyum sağlamaya çalışır !!!

ancak internet explorer size göre yavaş olabilir. yada kullandığınız javalara uyum sağlamaz. sitenizide aktif göstermeyedebilir.
ama bu ie'nin kötü olduğunu kesinlikle göstermez. Siz hızlı bir tarayıcı kullanmak isteyebilirsiniz ki bende bunu istiyorum. FireFox , Chrome gibi tarayıcılarıda kullanmaktayım. Operayı da tavsiye ederim çok kullanışlı ve uyumlu bir tarayıcıdır. kullanmayıda düşünüyorum. ve bu güvenlik açığını sadece tarayıcı ile alakalı da değil Google suçsuz mu ? kesinlikle Google'unda bu işte sorumluluğu var.

bugra9 güzel kardeşim yorumlarından dolayıda teşekkür ederim. sonuçta olumlu , olumsuz sizinde bir payınız oldu. saygılarımla iyi günler , iyi kazançlar dilerim.

ie'ye nasıl kötü diyorsunuz da hiç tasarım yaptınız mı sormak istiyorum. FF, Opera, Chrome tasarım mükemmel. İE "ne nereye gitti lan ben bunları buraya koymadım" feryadı. Bence siz bir araştırın olayı. Ayrıca bahsedilen güvenlik açığı değildir. Bahsedilen şey sizin kendi yüklediğiniz uygulamanın başa getirdikleridir. Ayrıca son kullanıcı şeklinde anılan kullancıların bundan etkilenmediği için de antivirüslerin bulması zordur.

tr12

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili OzanTi kardeşim , Buna nasıl güvenlik açığı değil diyorsunuz ? öncelikle bunu soruyorum ...

Güvenlik Açığı Nedir ?
Güvenlik Açığı, Kullanıcıların işlemlerinin ve temel program yazılımının saklı tutulmasıdır.
Bir başka yazılım diğer bir yazılıma etki edebiliyorsa orada güvenlik açığı olmadığından bahsetmek akıl işi değil.

Ayrıca C# , C++ , PHP , Action Script dillerini biliyorum ve eğitimini daha da almaktayım. CSS'yi söylemiyorum bile.
Ayrıca şu ana kadar bir çok tema yaptım. hepside nerde ise tüm tarayıcılarda sorunsuz çalışmakta.
ve son olarak FF, Opera, Chrome tarayıcılarda tasarım mükemmeliği sizin düşüncenizdir. ve iyi tasarım destekleme diye bir şey söz konusu bile olamaz.

Css yazarken . { ... } tasarım tabanını iyi ayarlamnız gerekmekte. tarayıcılarda uyum için komut sıraları iyi ayarlanmalı gerekirse gözden geçirilmelidir.

IE , Netscape , Safari gibi tarayıcılar bazı komutlar öne geldiğinden arkadaki komutlar yada taban wordleri yorumlayamayabilirler.
Ancak FF ,OP , CH. Gibi tarayıcılar için sıranın fazla önemi yoktur. ayrıca CSS Zor bir dil değildir. bana göre dil bile değilde neyse... CSS Bilmek yeterli değil. Tarayıcılarıda ii bilmek gerekiyor. tabi %90 uyum istiyorsanız. :eek:lmadı:Ayrıca Güvenlik Açığı değildir kelimesine kesinlikle katılmıyorum. şöyle bir örnek vermem gerekirse ; Ozaman Windows'a Trojanlar giriyor bilgilerimizi çalıyor. Bankada desin ozaman güvenlik açığı yok. sen kendin virüslü dosyayın indirmişsin. böyle mantık olmaz. Ayrıca dikkat edin ki biz bir uygulama yüklemiyoruz. tamamen win. bize sunduğu seçeneklerden işlem gerçekleştiriyoruz.
Ayrıca anti virüs nasıl bulsun. biliyoruz ki bu yazılım Vekil Sunucu üzerinden bizim ağımız üzerinde çalıştığından Anti-Vir... zaten Vekil Sunucuyu tarayamıyor. dolayısıyla virüs bulamaz...

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Sevgili OzanTi kardeşim , Buna nasıl güvenlik açığı değil diyorsunuz ? öncelikle bunu soruyorum ...

Güvenlik Açığı Nedir ?
Güvenlik Açığı, Kullanıcıların işlemlerinin ve temel program yazılımının saklı tutulmasıdır.
Bir başka yazılım diğer bir yazılıma etki edebiliyorsa orada güvenlik açığı olmadığından bahsetmek akıl işi değil.

Ayrıca C# , C++ , PHP , Action Script dillerini biliyorum ve eğitimini daha da almaktayım. CSS'yi söylemiyorum bile.
Ayrıca şu ana kadar bir çok tema yaptım. hepside nerde ise tüm tarayıcılarda sorunsuz çalışmakta.
ve son olarak FF, Opera, Chrome tarayıcılarda tasarım mükemmeliği sizin düşüncenizdir. ve iyi tasarım destekleme diye bir şey söz konusu bile olamaz.

Css yazarken . { ... } tasarım tabanını iyi ayarlamnız gerekmekte. tarayıcılarda uyum için komut sıraları iyi ayarlanmalı gerekirse gözden geçirilmelidir.

IE , Netscape , Safari gibi tarayıcılar bazı komutlar öne geldiğinden arkadaki komutlar yada taban wordleri yorumlayamayabilirler.
Ancak FF ,OP , CH. Gibi tarayıcılar için sıranın fazla önemi yoktur. ayrıca CSS Zor bir dil değildir. bana göre dil bile değilde neyse... CSS Bilmek yeterli değil. Tarayıcılarıda ii bilmek gerekiyor. tabi %90 uyum istiyorsanız. :eek:lmadı:Ayrıca Güvenlik Açığı değildir kelimesine kesinlikle katılmıyorum. şöyle bir örnek vermem gerekirse ; Ozaman Windows'a Trojanlar giriyor bilgilerimizi çalıyor. Bankada desin ozaman güvenlik açığı yok. sen kendin virüslü dosyayın indirmişsin. böyle mantık olmaz.

Güvenlik açığı bankada değildir zaten. Eğer böyle bir şeyden mağdur olursanız bankaya dava açma hakkınız yoktur! Çünkü bankadan kaynaklanan bir hata değildir bu. Sizden kaynaklıdır. Kaldı ki güvenlik açığından bahsediyoruz sizin sitenize etki eden bir açık var ama kullanıcının sistemine ve kullanıcıya zarar veren herhangi bir durum yok ortada. Böyle olunca antivirüs neden bunu algılasın? Eğer programa etki eden her uygulama antivirüslere takılsaydı, siz FF'de eklenti kullanamazdınız. Bu eklentiler programa doğrudan etki ediyor. Güvenlik açığı mı peki? Hayır. O zaman bu indirtilen program da güvenlik açığı değildir. HTA uygulamalarının yakalanmaması da ayrı bir örnektir. Son olarak falanca dilleri BİLİYORUM demişsiniz hemen arkasına da EĞİTİMİNİ DAHA DA ALMAKTAYIM diyorsunuz. Bildiğiniz şeylerin tekrar eğitimini mi alıyorsunuz? Yoksa vakit geç oldu da benim beynimdeki Türkçe debugger yanlış mı çalışmaya başladı? Her neyse, bu işte benden daha ehil olan insanlar var forumda. Onları buradan konuya davet edip görüşlerini almak istiyorum. Derlerse ki açıktır, o zaman özür dileyip geri çekileceğim konudan.

İyi geceler...

tr12

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Banka derken neyi kast ettiğimi anlamamışsın !.
Örnek : Bir bankanın websitesine giriş yapıldığında pc deki kötü yazılım şifreni vs çalarsa bu bir güvenlik açığıdır. şimdi bizim konumuza bu örneğe bir benzetme yaparak dönelim :
Bir bankanın websitesine giriş yaptık. pcde bir virüs mevcut.
Bu virüs Direkt tarayıcı ile muhattap oluyor. yani Win32 gibi sistemde gezdiğide yok. ve tam anlamıyla bilgisayarımızdada yok. çün vekil sunucuya bağlandığımızdan sunucu üzerinde farklı bir transfer metodlu başka bir yazılım aracığı ile tarayıcıya taşınıyor. Popüler reklam kodları yerine tarayıcı içindeki virüs bu reklam kodlarının yerine hazırda bulunan başka bir kodu tarayıcı sayfada bu kod varmış gibi okutuyor.
örnek :
Source :
<script>
adsense vb.
--ads code-- Normalde Sayfada mevcut olan kod.
</script>
Replace :
<script>
--spy ads-- Tarayıcıya değişik okutulan kod.
</script>
Neyse konuyu fazla uzatmıyorum anlayan anladı. Bu bir açıktır. sen açık olmadığını düşünüyorsan sana görede açık değildir.
ben insanlık görevimi yerine getirdim gerisi size kalmış.
isteyen takar isteyen takmaz. google msj attım dediler mi bu açıkdeğil diye ?
anca otomatik msj yollamasını bilirler. Mesajınızı değerlendirmeye aldık en kısa sürede cevap vereceğiz. görürsem söylerim.

ayrıca bir dili tamamen öğrenebileceğini mi sanıyorsun ? yeni istekler karşısında
var olan terimler yetersiz kaldığı için yeni versiyonlar çıkıyor. ex : Php 4 , Php 5
Şimdi ben bu php yeni versiyonunu öğrenmeyeyim mi ? yani. 4 biliyorsam php biliyorum deme hakkında sahibimdir. neyse artık bu konu hakkında bir şey yazmıyorum konuyu zaten boşuna meşgul ediyorsun. ayrıca virüslü bir firefox eklentisinde virüs bulunabilir kanıtlarım. her eklentinin yüklendiği bir klasör firefox içinde mevcuttur. kasper bu işe başarılı bir şekilde yapabiliyor. ve bu eklentilerin .exe gibi benzer bir ff uzantısıda vardır. bu eklentilerdeki virüsler anlaşılmasaydı sen bugün ff hala piyasada olacağınımı sanıyorsun. senden benden önce Microsoft işe el atar.

@ozanti : R:
Kaldı ki güvenlik açığından bahsediyoruz sizin sitenize etki eden bir açık var ama kullanıcının sistemine ve kullanıcıya zarar veren herhangi bir durum yok ortada.
sizin siteniz diyorsun. sadece benim sitemimi etkiliyor güzel kardeşim. konuyu anlamadığını varsayıyorum. ve bu tartışma bitmiştir. cevapların varsa pm at. ek olarak Kullanıcıya zarar veriyor Adsense Kullanıcısına. ayrıca bu şekilde diğer kullancılarada zarar verilebilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi