İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AdSense'de kendi reklamıma tıkladım. Şimde ne olacak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yzgulec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam arkadaşlar. Geçenlerde AdSense'e üye olmuştum. Forumlarda gezinirken fark ettim ki eğer sitemdeki reklamlarıma tıklarsam bunlar geçersiz sayılarak üyelik iptal edebiliyormuş Google. Ben bikaç kez yapmıştım böyle bir şey (En fazla 10 olmuştur daha fazla değil.) Acaba hemen iptal ederler mi hesabı yoksa biraz insaflı davranıp iptal etmezler mi? Kesin iptal olur diyebilir misiniz? Teşekkürler.

M

Metalirik

Misafir
Hesap paneline girip çıktıkdan sonra, arkası reklamlarına da tıklarsan direk atılırsın.

Harici tıklamalarını para olarak sayabilir, ancak senin tıkladığın anlaşılırsa ki önceden paneline girdiğin makinadan tıklıyorsun anlar.
"Geçersiz tıklama" gibi standart 1 e-posta ile atılırsın. Ancak 5-10 tıklaman sana ban olarak geri döneceğini pek sanmıyorum, ilk dediğimi yapmamışsan..

Genede Google bu, hile yapmayanlar bile atıldım diyor, hiç bir şeyin güvencesi yok anlaşılan.

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir arkadasimin basina gelmisti. birkac gun icinde atildi. atilma sebebi o muydu bilmiyorum. belki tesaduftu. ama atilmisti.

H

HoBaa

Misafir
Eğer aynı makınadan 1 den fazla tıklarsanız ancak hesap panelınıze aynı gun ıcınde gırmessenız tıklanma olasılıgınız %40.

Eğer 1 den fazla tıklar ve panelınıze gırersenız %100dür.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tıklayıp tıklayıp panele girip sazan gibi kontrol etmemek lazım tabi :eek:

kendi reklamınıza da "yanlışlıkla" 10 kere tıklamamalısınız onlar başkaları tıklasın diye siz yayıncısınız sadece.. gugıl amcaya mail atarak durumu açıklayayabilirsiniz

yzgulec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sahiden google'a email atsam bu durumdan ötürü özür dilesem ne yaparlar acaba merak ettim. sizce?

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
neden tıkladığına dair mantıklı bi açıklaman varsa yazabilirsin yoksa zaten yazmanın da anlamı olmaz

T

theUnique

Misafir
aynı şey yanlışlıkla bnm de başıma geldi. googledan özür dilereyek o günkü hesabımın sıfırlanmasını talep ettiğim bir email yolladım.

adamlar bu seferlerlik bişiiy olmaz ama bi daha olmasın diye bir şey yolladılar. yalnız ben google türkiyeye bugüne kadar hiç yazmadım. hep ing yazıyyyorum, o adamlar daha anlayışlı. gonderdikleri email:

Hello,

Thank you for your email. We appreciate your notifying us of the clicks that have
been made on your Google ads. Please note that clicking on your own ads for any
reason is prohibited, as it has the potential to inflate advertiser costs. We
appreciate your efforts toward avoiding such clicks in the future.

For future reference, to check the destination of ads on your page without the risk
of invalid clicks, we suggest using the AdSense Preview Tool, available here:

https://www.google.com/support/adsense/bin/topic.py?topic=160

For additional questions, we suggest you visit our AdSense Support site at
https://www.google.com/support/adsense . If you're unable to find an answer to your
question on our site, please feel free to reply to this email.

Sincerely,

Becky
The Google AdSense Team

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
1 günde 1 tıklamayla birşey olmuyor.
Ben tıklanması gereken linke çok yakın koymuştum. ve yanlışlıkla link yerine reklama tıkladım. Bu olay 3 defa gerçekleşti farklı günlerde.
Atıldım diye korkmuştum.
Ama korkum boşa çıktı. Sanırım buna bir limit koymuşlar. 1 defa tıklamayla birşey olmuyor. Tabi hile yapmıyorsanız.

KR@LKSK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
diyelimki bana kıl olan biri benim sitemdeki reklama 20-30 kere tıkladı ozamanda banlanacakmıyım...

A

aaksoy

Misafir
ben şöyle bi mantık fark ettim inş. forumdan banlamassınız beni mesela bi arkadaşımın
başına bu olay geldi sordum hiç kendi pcden tıkladınmı diye hayır dedi ama
başka bir pcden ayrı modem ip filan yani hesapla alakası yok olan bi makineden
tıklama yapıyormuş ama ip değiştirmeden örn. hesap sahibi olmayan pcden
günde 5-6 kere tıklıyormuş hergün bi süre sonra atılmış ben şöyle düşündüm
google inceleme yaparken şuna dikkat ediyor olabilirmi? örn. sitedeki adsense'e
hep aynı iplerden birden fazla tıklama olmuş ve bu her gün her ay devam etmiş
olmasına dikkat ediyormu? belki ondanda olmuş olabilir öyle bi seçenek geldi aklıma..

A

abednego

Misafir
Bunları google botu takip ettiği için kesin bir yorum yapamayız bence, tam bir manual kontrol olması olası gözükmüyor, bu kadar fazla yayıncı olunca, ama ardışık ip lerden gelen tıklamalar ve login olduğunuz ip ve mac. adresinden gelen tıklamalar en büyük atılma sebebidir zaten bunuda google adsense kuralları arasında görebilirsiniz.

H

HoBaa

Misafir
arkadaşlar ben şunu bılıyorum..bızzat aynı gun ıcınde 4 kez tıklama yapmıstım ama atılmamıstım.

ama bır gun 2.ci tıklamayı yapıp hesabıma gırıs yapınca atılmıstım.

B

bedafocb

Misafir
yaw bana çok oldu kendi pc den yanlışlıkla tıklama ama şükür atılmadık henüz...
ama hesaba girince yaızyo tabiii tıklama ...xx ... 0.00 $ siye :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5