İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsensede sayfa to oranının %40ı nerede geçmemesi gerekiyor?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Adsense raporlarında sayfa to oranı %40ı geçince ban sinyallerinin yandığını söyler çoğu kişi.Peki sayfa to oranı raporlarda sadece 1 kanalda %40ı geçmesi bile banlamaya yol açarmı yoksa mesela bugün 10 kanaldan 1 tanesi %80 olmuş ama diğer kanallarda sayfa to oranı %1-2 falan yani kanalların toplam sayfa to oranı %6 desek bi sorun oluşmazmı.Yani sayfa to oranında 10 kanaldan sadece 1 kanalın sayfa to su %80 olmasında ban yermiyiz yoksa toplam kanaldaki sayfa tonun %40ı aşmasındamı ban yerir yada riske gireriz..

Biraz karışık oldu ama anlamışsınızdır heralde ne demek istediğimi

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Adsense raporlarında sayfa to oranı %40ı geçince ban sinyallerinin yandığını söyler çoğu kişi.Peki sayfa to oranı raporlarda sadece 1 kanalda %40ı geçmesi bile banlamaya yol açarmı yoksa mesela bugün 10 kanaldan 1 tanesi %80 olmuş ama diğer kanallarda sayfa to oranı %1-2 falan yani kanalların toplam sayfa to oranı %6 desek bi sorun oluşmazmı.Yani sayfa to oranında 10 kanaldan sadece 1 kanalın sayfa to su %80 olmasında ban yermiyiz yoksa toplam kanaldaki sayfa tonun %40ı aşmasındamı ban yerir yada riske gireriz..

Biraz karışık oldu ama anlamışsınızdır heralde ne demek istediğimi

Adsense de birinci kural; işini iyi yap, hile hurda karıştırma ve demişler, diyorlara aldırma bence :)

Reklamverenin bütçesine göre oranlar değişiyor.. Çok yüksekte olabilir.Bu yüzden hergünki kazançlarımız farklılık gösteriyor.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tekil ziyaretçi/tıklama çok yüksekse ve reklam yerleşimlerin göze batıyorsa günün birinde farkettiklerinde "bu sitede yayını durdurduk" diye email alırsın.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Dediğimi tam anlamadınız heralde kısaca toparlayacak olursak adsense hesabımızdaki İçerik için AdSense bölümünde 10 tane kanal var diyelim 100 kişinin görüntülediği bi sitede reklamlara 90 kere tıklansa bildiğiniz gibi adsense banlar şimdi adsense oradaki tek bir kanalda sayfa to %90 olsa diğer kanallarda sayfa to %2-3 falan olsa yinede banlarmı yoksa adsense kanalların toplamına bakıp sayfa to kanal toplamında %20 olmuş deyip banlamazmı.
Yani adsense tek kanalda bile sayfa to yüksek olunca banlıyomu yoksa toplam kanaldaki sayfa to yamı bakıyo?

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir kere AdSense sayfa TO'su yüksek gerekçesiyle kimseyi banlamaz, o yüksekliğe neden olacak ihlalden banlar(varsa) ki genelde vardır. Genellikle TO'yu aşırı abartanlar işin içine hile karıştırıp sonra da bunu herkes yapıyor ne var ki bunda?, Tıklayın demedim tıklayabilirsiniz demiştim vs. den yola çıkarak nedensiz banlandım % çok yüksekti ondan herhalde sonucuna vararak böyle tuhaf yorumlar yapıyorlar. Tıklamalar doğal olduğu sürece endişelenicek birşey yok. Kanal/toplam durumu için; önemli olan kanal, bir kanalda ihlalden doğan bir artış varsa diğer kanallar bunu örtemez, ihlal yoksa zaten sorun yok.

%40 rakamı da külliyen hurafe, düşük gösterimli kanallarda çok olağandır, 20 gösterim 7 tıklama vb.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bende geçen gün bi kanalda sayfa to %240 olmuştuda o yüzden sordum bu soruyu..

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Düşük gösterimli bir kanalsa sorun yaşayacağını zannetmiyorum. Yüksek gösterimde %240 saldırı ihtimalini akla getirir.

micromalik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya hoca adsense sana ait olduğunu düşün ne gibi önlemler alırdın, ki o kdr da şahsi düşünmemek gerekir örneğin google fazla para vermeyelim banlayalım gitsin diye bir yol izleyemez :) Velhasıl adsense benim ;

1) 10 kişi girer 9 kişi tıklarsa ben acımazdım :)

2) tek bir link 5 üzeri adsense içerik veya diğer reklam linkin etrafını reklam doldurmuş teşviktir.

3) google banlıyorsa ben haklıdır diyorum o hep beni suçsuz yere banladı diyenler fazla düşünemedikleri için küçük ama büyük hatalar yapıyorlar. Bu hatalar farkında olmadan yapılan hatalar sonra adsense yönetimine suçlamada bulunuyorlar.

4) görmüşsünüzdür 90 $ olmuş 100 $ olsunda paramı alayım diyenleri bunun için adam kasıyo, hadi 10 $ kaldı kasayımda şu ayın 15 ine yetişsin param, hemen işin üçkağıdına kaçıyo ben adsense yöneticisiyim 100 $ a yaklaşanları daha çok incelerim. ;)

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"sayfa to" oranının yüksekliği nedeniyle kimse banlanmaz. ama şu da bir gerçektir ki hesabınızdaki herhangi bir şüpheli durumda sayfa to oranınızın yüksekliği de banlanmanızı kolaylaştırır. ki abartılı reklam yerleşimi yapmak zaten başlı başına risktir. normal bir sayfa/reklam düzeni içinde sayfa to oranı zaten kolay kolay 40 olmaz.

yenimakale

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o da bir şey mi

o da bir şey mi bende bende sayfa to su 402 olmuş. adam veya bayan gitmiş google araması yapmış siteden. arama sonucunda da gitmiş reklama tıklamış. bir baktım 1 arama 1 tıklama 0,40 kazanç eee sayfa to 402... :)

Arkadaşa rica ettim sen birkaç arama yap ama sakın reklama tıklama diye biraz düşürmeyi başarmışız :)

micromalik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kim o arkadaş ? :)

Evet dediği doğru ben sayfa to oranına takmıyorum o kadar da önemli olduğunu sanmıyorum.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
19 gösterime 12 tık vardı galiba.Pek ziyaretçisi olmayan bi site var oradaki kanal verisi bu..

yerleşimde kural hatası yaptıysanız bir süre sonra sorun yaratabilir, ancak diğer kanallar ve o kanaldaki sayfalarda kural hatası yapmıyorsanız ve titiz davranıyorsanız sorun yaşamazsınız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5