İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense'den Anlayanlar Acil Baksın!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mr.kurtbey

1
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar geçen hafta içindeki bir miktar para ile adsense hesabım uyarısız bir şekilde banlandı, banlanma nedenimi dahi söylemediler, tüm haklarını saklı tuttuklarını ve istedikleri zaman istedikleri kişilerin hesaplarını banlayabileklerini söylediler.

Politika ihlali itirazında bulunmama rağmen hesabım açılmadı. Bu durumda yapabileceğim birşey olmadığı için yeni bir hesap alıp sıfırdan başlamak istedim.

Banlandığı gün "farklı mail" ve "farklı site" ile yeni bir adsense hesabı başvurusunda bulundum başvurum reddedildi. Ardından 7-8 kere daha arka arkaya başvuruda bulundum (aynı gün içinde) başvurularımın hepsi reddedildi. Bu şekilde tam 1 haftadır başvuru yapıyorum başvurularım sürekli reddediliyor.

Elimdeki 2 siteylede başvuru yaptım ve sonuç aynı. Günlük gelirim 50 doların altına düşmüyordu. Hitli legal sitelerim var, sitelerin hepsi şuan öyle boş boş duruyor koyacak reklam yok.

Her geçen gün dahada fazla zarar ediyorum, ücretli hesap satışı yasak olduğu için hesabı kendim almam gerekiyor. Acil adsense hesabı almam lazım, elimde başvuru yapacak sitede kalmadı sizce ne yapabilirim bu durumda cevaplarınızı bekliyorum?

Son olarak birşey daha söylemek istiyorum, diyelimki farklı bir "Ad, Soyad, Adres ve Site" ile başvuruda bulundum, hesabım onaylandı. Bu bilgileri sonradan değiştirip doğru bilgileri girebiliyor muyuz?

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Oncelikle gecmis olsun.

* Bu bir site icin mi gecerli yoksa bircok kucuk niche site icin mi? Eger bircok kucuk niche site ise banlanmayi zaten beklemelisiniz. Google kesinlikle bu tur revenue modele iyi bakmiyor. Eninde sonunda yakalanirsiniz ve adsense hesabiniz kapatilabilir.

* Bu durumdan olustuktan sonra Adsense kullanim kosullarina baktiniz mi? Site iceriginiz tam olarak kosullari sagliyor mu, aykiri durum var mi? Eger bunu henuz yapmadiysaniz en onemli basamagi atliyorsunuz demektir.

* Site iceriginiz eger uygunsa banlanma nedeni illegal aktivite olabilir. Mesela birisi gidip XXX siteye adsense kodunuzu koymus olabilir. Adsense hesap ayarlarindan hesabinizi baska sitelere kapatmis olmak bu acidan onemli.

* Yeni hesap acmak icin agresif oldukca eski hesabinizi geri alma ihtimalini azaltiyorsunuz. En iyisi tekrar degerlendirme maili atin Google'a ve bekleyin. Ama oncelikle mutlaka Adsense sartlarini iyi hatim edin. Eger aykiri durum tespit ederseniz bunu duzeltip oyle yeniden degerlendirilme maili atin.

* Eger kapanma nedeni siteyle alaki ise; baska bir adsense hesabi koydugunuzda muhtemele o hesap da kapatilacaktir. Bunun cozum olacagini zannetmem.

senator2306

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar; benimde 2 adet sitem var ve legal. 3 defa adsense hesabıma ön onay geldiği halde 3 seferindede PİN gelmeden hesabım kapatıldı.
Anlam veremedim. sitelerim legal ve içerik özgün. reklamlara haksız tıklamayıda yapmadım. şu an Adsense aktif olmadığı için günlük 15 $ ım boşa gidiyor.
Ne yapmalıyım bilemiyorum. Acil Adsense hesabı açmam lazım.

trdunyam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende alamadım blogcu hesabı ile verdi google bu belki bir fikir verir

By Burhan 2010

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Farklı site ve mail adresiyle başvurmanız yersizdir başvurun kabul edilmez ad soyad aynı çünkü,Tekrar reklam alamazsınız, farklı ad soyadla alırsınız reklamı ama ad soyadı düzeltince tekrar banlanırsın, reklam için gittigidiyor a başvur yada hepsiburda.coma iyi kazanç sağlıyorlar

- - - -Güncellendi - - - - - -

Farklı site ve mail adresiyle başvurmanız yersizdir başvurun kabul edilmez ad soyad aynı çünkü,Tekrar reklam alamazsınız, farklı ad soyadla alırsınız reklamı ama ad soyadı düzeltince tekrar banlanırsın, reklam için gittigidiyor a başvur yada hepsiburda.coma iyi kazanç sağlıyorlar

Seroktay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google'ın Reklamcılık Politikalarını iyice anlamak lazım, yoksa affetmiyorlar.

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Türkler adsenseden kazanamaz.
Yandex çıkarsa adsense benzeri bir şey güzel olabilir.

Myiso

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Adsense hesabı açmak istiyorsan pm atabilirsin yardımcı olabilirim kardeşim

klon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Önce almanyada 1-2 yıl adsense kullandım , sonrada Türkiyede kullanmaya kalktım , yurtdışında sorunsuz olan adsense kullanımı Türkiyede imkansız hale getirilmiş , yurtdışında tıklama başına hem çok daha yüksek ödeme var hemde size hiç sorun çıkarmıyorlar , Memlekette (Güya işi çok biliyorlarya) freeware üreten siteye içerik çalıntı muamelesi yapılıp adsense hesabı durduruldu , bir anlam veremeyip 7-8 defa sebep sormamıza rağmen bir yanıt dahi gelmedi ? bu ülkede herşey okadar imkansızlaştırılmış hayretler içerisinde kalmamak elde değil . mesela başlığı açan arkadaşa adsense şu kısımlarda sorun var dese oda gerekli düzeltmeleri yapabilir ama eminim herhangi bir ayrıntı verilmemiştir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5