İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsenseden atıldım.

S

SiberSehir

Misafir
o reklam istege baglı insanı zormalıyo ve istedigi gibi kapatabiliyo adam yani bence bisi olmaz

B

Bedavalar-Net

Misafir
Google reklaminin hemen üstüne yada altina -->Asagidaki linklere tiklayiniz --> yazisi yazdik diyelim,bunu google nasil anlar?Anlayabilirmi,yoksa bu yazinin bir sakincasi yokmu?

W

w0w

Misafir
Google herşeyi siteye girip bakıp anlıyor. Girdiğinde görürse atılırsın. Yoksa bişey olmaz ama hile sonuçta.

B

Bedavalar-Net

Misafir
Yani demek istedigim bizim siteleri türk elemanlarmi inceliyor onu merak ediyorum.

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bedavalar-Net' Alıntı:
Yani demek istedigim bizim siteleri türk elemanlarmi inceliyor onu merak ediyorum.

İncelese de nasıl inceliyor acaba?
Adamlar günde 640 dolar yapıyor. Çeki kesiliyor, tahsil oluyor. Nasıl bir sistemdir. 640lık olay da Full Pop.. Yüzde 1500 hile yani.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yaaa bunlar yine yine masum hileler.
şimdi bir hile gördüm.adamlar resmen b*kunu çıkartmış.
çok yazık gerçekten :eek:
Adsensensin ilerisini hiç iyi görmemeye başladım Türkiye için.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bedavalar-Net' Alıntı:

inşallah öyledir. yabancılar ne kadar az hileye tanık olsa o kadar iyi bence.

Bir de bu konuyla ilgili bir şey ekleyeyim:
google %100 başarılı bir eleme yapmıyor kanımca, bunu daha önce de söyledim. öyle olsa bu kadar gizemli bir hile ayıklama açıklaması yapmazlar en azından "şu adresdeki sitenizde hile tespit ettik" demeleri gerekir bence ve bu kadar açık uçlu hile tanımlarıyla insanları clicker/proxy vs türü yöntemler kullanılmadığı sürece hesap kapatma ile cezalandırmamalılar. Çünkü insanlar neyin hile olduğundan da emin değil.

saygılar..

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ReferXchange' Alıntı:
inşallah öyledir. yabancılar ne kadar az hileye tanık olsa o kadar iyi bence.

Bir de bu konuyla ilgili bir şey ekleyeyim:
google %100 başarılı bir eleme yapmıyor kanımca, bunu daha önce de söyledim. öyle olsa bu kadar gizemli bir hile ayıklama açıklaması yapmazlar en azından "şu adresdeki sitenizde hile tespit ettik" demeleri gerekir bence ve bu kadar açık uçlu hile tanımlarıyla insanları clicker/proxy vs türü yöntemler kullanılmadığı sürece hesap kapatma ile cezalandırmamalılar. Çünkü insanlar neyin hile olduğundan da emin değil.

saygılar..

Bu kısımda çok haklısın..

haksever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanıyorum adamlar sitelerin büyük çoğunluğuna bakmıyor bile. Ama aynı yalan makinesinin çalışma sistemi gibi birşey vardır sanırım.

Yani istikrarsız ve birden yükselen birden inen veya gösterim seveyesi ile tıklama seviyesi tutuşmayan sitelere sadece bakıyorlardır.

Yani normal alışılmış hallerin dışına çıkan siteleri er geç kontrol edeceklerdir.

İşe bir de helal haram, dürüstlük hırsızlık açısından bakıyorum ben. Yani hileli kazanç düpedüz reklam verenin cebinden dolarlarını çıkarmaktır. Google.com a bişey olduğu yok.

Bu hileci arkadaşlara internet cepçisi diyebiliriz mesela. :)

S

SiberSehir

Misafir
yoktur' Alıntı:
yaaa bunlar yine yine masum hileler.
şimdi bir hile gördüm.adamlar resmen b*kunu çıkartmış.
çok yazık gerçekten :eek:
Adsensensin ilerisini hiç iyi görmemeye başladım Türkiye için.
www.oylesine.com dan ben kaldırıyorum o sag taraftaki reklamı. frame içinde kullanmayan kaç kişi var içinizde kaç kişi kodu direk sayfaya yerleştiriyo zaten google frameye izin veriyo ama diger kaydırmayı bilmiyorum zaten onuda kaldırdım bence kimseyi eleştirmeyin uyarın hiç yapamasanız mail atın arkadaşlar ayıpları dışa vurmayı değil birde kapatmayı deneyin

zaten google reklamı alıp ta kuralları bilmeyen çok kişi mesela sağ taraftaki reklamın yasak oduğunu bilmiyordum bir kaç sitede görmüştüm baktimki basta yoktur olmak üzere foruma ileri geri yazmaya baslamıslar kaldırdım

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gitme.net de iframe ile reklam çıkartıyor acaba odamı kurallara aykırı ayrıca cevaplar için tşk ederim.

S

SiberSehir

Misafir
zaten google cercerve icinde kullanılacaksa diye bi secenek koymuş iframe kurallara aykırı değil bence sadece bizimkiler google gibi iyi bir gelir getiren bir siteden olmak istemedikleri için telaş ediyolar

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yabancı forumlarda tartışılan konu şu
frame mi serbest iframe mi serbest.
Genel görüşte şu, hala site yapısının sayfaları html olan bir sürü site sabini magdur etmemek için frame li sayfa desteği verilmiş google tarafından.
Bu desteği kendi amaçları için kullanıp kullanmamak webmastera kalmış.Yabancılarda iframe kullanıp atılanlar var.iki yıldır iframe kullandığını söyleyenlerde var.
Genel kanaat şu yabancı forumlardaki;
1-Bu bir risk.Risk alıp almamak size kalmış.
Çünkü istenilen reklamları çıkartmak, sayfa içine kelime döşeyip, istenilen reklamları çıkartmak ile aynı kefeye konuluyor.TOS kurallarına göre yasak.

2-Sayfada sadece Bir tane iframe'e gözyumabilir google diyenler var.
Ve o iframe içindeki reklamda sitenizin o bölümü ile alakalı olmalı.örnegin otomobil siteniz var, iframe içinde kanser reklamları yada hotel reklamları çıkartmak yasak.Bu görüşü savunanlarından çıkış noktası şu; adsensebot benim siteye gelene kadar vakit kaybetmeme gerek yok. Sitemiz zaten otomobil sitesi, otomobil reklamı çıkartsam sorun olmaz fikrinden yola çıkıyorlar.

3- iframe açan sitelerin çok eski olması gerektiğini düşünenlerde var.frame eski html siteler için düşünülmüştür ve sitede adsense için yapılmamış olması gerekmekte.
Yeni açılmış bir sitenin frame içinde reklam çıkartmasını google amcanın onaylamayacağını ve hesabınında kapatılacağını düşünenler var.yabancılarda atılan kişiler genelde bu gruptaki kişilerden oluşuyor.Hiç içeriksiz sitelerine iframe ile 5-6 google reklamı çıkartmışlar ve şutlanmışlar.

Benim kendi fikrim şu;
Eger siteniz eski yıllanmış bir site ise ve örneğin şarkı sözleri siteniz varsa sitenize normal kod koyduğunuzda yeşilkart yada çicekci reklamı çıkıyorsa bir taneyi geçmemek kaydı ile music.html yapıp iframe ile music reklamları çıkartta bilirsiniz.Google amcanın bir şey diyecegini sanmıyorum ama
kalkıpta kanser yada hotel reklamları çıkartırsanız çok büyük risk altına girersiniz accountunuz her an kapatılabilir.çünkü sitenize giren adam music için girmiştir kanser ilaçı için girmemiştir.adam reklama tıklasa bile kanser ile işi olmayacaktır dolayısı ile reklam verenin maduriyeti söz konusu.google amcada reklam veren müşterinin yanında oldugunundan dolayı hem sitenizi banlayabilir hemde accountunuzu kapatabilir, özellikle ingilizce reklam verenler refererları takıp ediyor.şu türk sitesi beni magdur ediyor diye mail atarsa yada telefon ederse adsense departmanına, google amca anında hesabınız kapatılıyor.

Özetle;

Risk alıp almamak Size kalmış

S

SiberSehir

Misafir
yoktur
saol kardeş ama ben mesela ana sayfada iframe kullandım reklam1.htm olarak ve hep inglizce çıkıyo bunu nasıl türkçe yapacaz peki ??

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel açıklama yoktur.. Teşekkürler.
Artık iframe hakkında sorun sorana bu sayfayı referans gösteririz.

E

EnTrue

Misafir
Yaw madem hile sayıyor bizim kendi tıklamalarımızı geçersiz saysın bu kardar basit şu IP'den gelenler geçersiz bizi niye böyle zora sokuyor ki?

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben kendim hiç tıklamadım sayfanın ortasında gootices gibi reklam vardı açılır kapanır onun yüzünden atıldım.

E

European

Misafir
o açılır kapanan reklamları bir çok site yapmaya başladı..rastlıyorum..

hatta adreslerini burada yayınlayalım " sahtekarlar " başlığı altında..
umarım işe yarar..

onlar akıllı biz eşşek...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5