İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsenseden hangi sebeplerle banlandınız.

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsensenin kurallar bölümünü defalarca okudum.
Sanırım bunlardan dışında google bazen geçersiz tıklama olduğunu söyleyip banlıyor.
CAnlı örneklerden dinleyelim istedim. Kimler ne için banlanmış, kimlerin hesabı geri açılmış?
Google ban konusunda epey tecrübesizim ;)
Banlanamdan önce sanırım google dan bir uyarı mesajı gelip 72 saat süre tanınıyor, ilgili şeyleri sitesinden silinmesi için.
Bu uyarı her kural ihlalinde gelir mi?
Yada uyarılmadan direk banlananlar var mı?
E hadi annatin bakem, eskilerden kim kaldı di mi :)

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla ilk banlamada direk hesap kapandı ve bir mail geldi.sanal tıklama yaptınız diye ama adamlar haklıydı ben işin b.k çıkarmıştım günde 100 kez kendi reklamımı tıkladım ve attılar bişey diyemem bu durumda suçlu benim

ikinci hesapta 4 ay sonra uyarı geldi sanal sayfa gösterimi yapıyorum diye bende reklamı anasayfadan kaldırdım ve sadece mesaj içlerine koydum.ama o sanal gösterim nasıl oldu bilmiyorum

ImPaRaToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben adsense ye 10 kez basvurdum 10 undada olmaz dediler. :) bi kabul ettiremdim sitemi ama islerine gelmiyor tabi adsensedeki can beyle arkadas olduk ben basvuru yapacagi mdiye o yine olmadi diye yaza yaza.ama can bey bi kiyak yapacak :) ne kiyagi ise bende anlamiyom :)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilginç neden kabul etmiyorlar ki.İçeriğiniz mi uygun değil.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
geçersiz tıklama......( ama tıklamadım )

ImPaRaToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet dogru soylemek gerekirse icerik uygun dgeil her basvurumda sitenin biryerini duzelttim ve en sonunda tek duzeltemiyecegim bisey kaldi oda filmler ve albumler 350 gb toplam arsiv nasi lduzelteyim uye kalmaz sitede . :)

ilginç neden kabul etmiyorlar ki.İçeriğiniz mi uygun değil.

KamU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet dogru soylemek gerekirse icerik uygun dgeil her basvurumda sitenin biryerini duzelttim ve en sonunda tek duzeltemiyecegim bisey kaldi oda filmler ve albumler 350 gb toplam arsiv nasi lduzelteyim uye kalmaz sitede . :)

hadi diyelim hakeza kabul edildin zaten o siteye adsense koyunca banlanmayacakmısın :)

ImPaRaToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banlandigim yere kadar .maksat adsenseden pay almak ne degil inat oldu bi bakima :) bi kayit olayim banlasada artik gam yemem :)

ImPaRaToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya arkadaslar mantiklli veya mantiksizlik yani benim basvuru yapmam yasakmi ki de boyle yaziyonuz bu kardesinize . :) inat ettim iste maksat para kazanmak veya biseyler yapmak degil bende inat oldu. veeeee Webrlis arkadasim aynen dedigin gibi yaptim bugn isten geldim ve az once baktimki kabul etmisler 2 site icin basvurmustum yani bende oldum bi adsenseli simdi ister kapatsinlar ister banlasinlar kalsin ohesap oyle belki laizm olur birgun saygilar

008

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçersiz tıklama nedeniyle dediler.
Oysa tek yaptıgım sitemi forex için hazırlanmış bir siteye yönlendirmekti
Uyarmadılar bile :(
Yani kendim filan hiç tıklamadım zaten Eylül 2004 ten beri hesabım açıktı bu dilimde hiç böyle bi şey olmamıştı.

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hepinize geçmiş olsun.
geçersiz tıklamanın dışında banlananları göremedim.
google bir bahane bulmak istemediği zaman mı geçersiz tıklama var diyor.
yoksa onun bilipte bizim bilmediğimiz birşey mi var.
geçersiz tıkladan atılan arkadaşlar bu duruma ne diyosunuz.

R

rhifat

Misafir
bence google iki şekilde en fazla banlıyor.

1. si sadece keyword yapıp onlara başka sitelerden reklam ile ziyaretçi yollamak ve bu vesileyle de reklamverenlerin şikayeti üzerine banlanmak

2. kendi reklamlarına tıklamak teşvik etmek yada adamın birinin gelip sürekli senin reklamına tıklaması.

bence nedenler bunlar

U

Unigenclik.org

Misafir
youtube tan dalavereyle 20k yabancı hiti çekince 1 hafta içinde ani hit artışı ve 1700$ paranın suya batışı :D:D

hee 5k yerli hitimin üstüne 20k yabancıda koyunca elden 1100 liralık reklam aldıydım o kâr kaldı ama google yalan oldu o ayrı

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen reklam ile sitenin ziyaretçisini bir anda 4 katına çıkarsan yine banlacakmıydın,
yoksa google ters bişey mi yaptın ?
youtube tan dalavereyle 20k yabancı hiti çekince 1 hafta içinde ani hit artışı ve 1700$ paranın suya batışı :D:D

hee 5k yerli hitimin üstüne 20k yabancıda koyunca elden 1100 liralık reklam aldıydım o kâr kaldı ama google yalan oldu o ayrı

U

Unigenclik.org

Misafir
sen reklam ile sitenin ziyaretçisini bir anda 4 katına çıkarsan yine banlacakmıydın,
yoksa google ters bişey mi yaptın ?

ters birşey yapmadım yapmasınada, aklına esti banladı anlaşılan hemde 1700 tıka 20$ gibi komik bir rakam için. sonuçta ben yabancı hiti yabancı reklama yabancı domainde ama tr içerikte tıklattım pekala google reklamlarını harcadık google a kazandırdık ama o harama el attı bizim hakkımızı vermedi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5