İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsenseden kazanamıyorum :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

red_blood

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4 aydır ads hesabım var,pek kazanamıyorum 88 dolarım var oda 4 ayda zor bela oldu,bırak parayı günlük simit parası çıkmıyor...
bana bu konuda vereceğiniz taktikler varmı? yada şunu yap sitende günde şu kadar kazan diyebilirmisiniz?

mesela kazandıran kelimeler var onlarla nsıl kanazabilirim?günde 2 dolar alsam çok bile bana

tşk ederim

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Adsenseden çok kazanmak için 3 kural var:
1-Site içeriğin kaliteli olmalı.Kaliteli reklamları çıkaracak içeriğin olmalı.
2-Sitenin ziyaretçi sayısı çok olmalı.Adsense reklamlarını ziyaretçisi 20-30 olan sitelere boşuna eklemeyin 6 ayda 100 dolara ulaşamazsınız.
3-Reklam yerleşimi iyi olmalı.Kısaca reklam optimizasyonu yapmış olmalısın.

Sen bu 3ünü gerçekleştir paraya para demezsin..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Çok zor bir soru, cevap vermeside o kadar kolay değil. Şöyle yapın böyle yapın diyerekten para kazanamazsınız. Öncelikle ilk mesajınız ve sorduğunuz ilk soru "nasıl çok kazanırım".

Nacizane fikrim bu şekilde yol almaya çalışmayın. Php (asp) bilginiz ne düzeyde bilmiyorum ama eğer ki bu konularda bilginiz varsa yaratıcı ve üretken olmaya çalışın. Sitenizi gezen kişi sitenizde aradığını bulabilmeli. Hatta fazlasıyla birlikte. Sadece adsense'den kazanmak için açılan bir sitenin uzun ömürlü olacağını pek sanmıyorum.

özgün bir fikir, özgün bir tasarım ve özgün bir içerik ile oluşturulan site veya siteler hazırlamaya çalışın. Sürekli güncel tutun. ziyaretçi aradığını bulabilsin. Daha sonra gokhans19'ın da söylediği 2. 3. maddeler üzerinde yoğunlaşın.

Ve unutmadan sabırlı olun.

Bir bahçeniz olduğunu düşününün. Buraya çok sevdiğiniz bir meyvenin ağacını diktiniz. Hemen meyve alamazsınız. O ağaca suyunu, gübresini verirsiniz. budarsınız. bunları düzenli ve doğru bir şekilde, sabırla yaptığınızda bir süre sonra işte o çok sevdiğiniz meyvelerinizi toplamaya başlar ve yersiniz...

NOT: Hazırladığınız sitelerde kullanıcılarında bilgi paylaşımda bulunabileceği şekilde hazırlamak bence site için + bir değer katmaktadır.

Kolay gelsin...

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben adsensi pek kafama takmıyorum. çünkü çok emek verirsem ve sonra ban yiyersem üzülmek istemiyorum. tabi para yükselince bundan zevk almayı başladım. ve sitelerimi yavaş yavaş düzeltiyorum. ve kazancım da artıyor. geçen aylarda günde 1 dollar geliyordu. şimdi 3 dollar oluyor. bende anladım kı, sabırlı olmak lazım. site original olacak. copy paste olmayacak. ona zaman lazım. kazandığım parayla amacım- bütün hosting ve domain masrafları karşılaştırmak. ( şu an için bu toplam resellerler dahil 300 dolar yıllık) ona varınca başka bir şeyler düşünürüm.
tabiki böyle bazen bir kaç tane domain alıp siteleri kurup adsense yerleştirmek ama o da işe yaramaz. neden çünkü ziyaretçi kazanmak zor. benim 1 eski sitem var ve 4 yeni. 1 eski ve 1 yeni kazandıryor. geri kalanlar bekliyorlar. beklesinler. seneye ne olacak bakalım.
birde biraz tembelim tabiki. çok güzel bir adresim var bir tane. ona bir türlü içerik dolduramuyorum. aslında 2 haftalık iş. ama hiç dokunmuyorum. yani kabul edin bazen tembel olduğumuzdan kazanamıyoruz.

red_blood

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reklam optimizasyonu derken neyi kastediyorsunuz?

blogum wp blog,nerelere koyayım?bir tane sidebara gökdelen koydum,bir tane mozilla tavsiyesi,bir tanede adsense tavsiyesi koydum...

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
sen bize sitenden bahset bizde sana neler yapabileceğinden bahsedelim :). şimdi günde 10 kişi giren siteye ne yaparsan yap 10$ kazandırman imkansıza yakın ama 20 bin kişilik bir siten vardır ve 3-5 dolar kazanıyorsan o zaman reklam optimizasyonu yapabilirsin. Siten ile ilgili biraz detaylı bilgi verirsen burdaki insanlarda hayali bir site için neler yapabileceğin hakkında mesaj yazmaz.
Senin siten galatasaray.com olsun :) istediğin kadar fener reklamı koy kimse tıklamaz sende ne yapcaksın kelimeleri galatasaray diye seçiceksin vs. gibi saçma sapan cevaplarla bir yere vara bileceksen denemeni tavsiye ederim.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Adsenseden çok kazanmak için 3 kural var:
1-Site içeriğin kaliteli olmalı.Kaliteli reklamları çıkaracak içeriğin olmalı.
2-Sitenin ziyaretçi sayısı çok olmalı.Adsense reklamlarını ziyaretçisi 20-30 olan sitelere boşuna eklemeyin 6 ayda 100 dolara ulaşamazsınız.
3-Reklam yerleşimi iyi olmalı.Kısaca reklam optimizasyonu yapmış olmalısın.

Sen bu 3ünü gerçekleştir paraya para demezsin..

o 3ünü gerçekleştirme konusunda yardımcı olabilirim...

"elimden geldiğince" :p

red_blood

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ismini vermeyim :p

bir blog sitesi Download ağırlıklı marez vs var.özgün içerik olması için konuları kopyalamak yerine değiştirerek vs ekliliyorum,kendim hergün 1-2 makale atıyorum,ve konularda mümkünse resimde ekliyorum...daha açalı tekilim 150 civarı günlük,googleda daha index yok (38 tane:D )

yeni baştan sıkı tutmak istiyorum,seoyu falan forumumda geç kurdum çok sorun oldu,bunda baştan seo vs,hairka gidiyor gibi,ama tek sorun ads :S

bugünde oturdum tüm bu 100knt falan reklamlarını rekabetçi listeye ekledim

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
ismini vermeyim :p

bir blog sitesi Download ağırlıklı marez vs var.özgün içerik olması için konuları kopyalamak yerine değiştirerek vs ekliliyorum,kendim hergün 1-2 makale atıyorum,ve konularda mümkünse resimde ekliyorum...daha açalı tekilim 150 civarı günlük,googleda daha index yok (38 tane:D )

yeni baştan sıkı tutmak istiyorum,seoyu falan forumumda geç kurdum çok sorun oldu,bunda baştan seo vs,hairka gidiyor gibi,ama tek sorun ads :S

bugünde oturdum tüm bu 100knt falan reklamlarını rekabetçi listeye ekledim

100 kontör reklamlarını istediğin kadar engelle.Adsenseyi marez siteye koyduktan sonra 3 vakte kadar öperler seni zaten.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Siten yakında google dan banı yiyince ne adsense kalır sitende nede başka bi reklam ilk önce düzgün bir site yap sonra reklamları koyup zengin olmayı hayal edersin.

red_blood

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
marez dediysek öyle yasadışı full illegal değil,arada 3-5 var,ayrıca google o kadar yasadışı siteyi öpmedi :S onlar ne yapıyor dersiniz?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
3-5 değil 1 tane olsa bile banlanırsın.
Onları farketmemiştir seni farkedince öper..

red_blood

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok duygusal olmadımı :D

dolu forum var 1 değil onlarca illegal içerikli,onlar çatır çatır çalışıyor :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5