İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsenseden kazanmak için kendi küçük ipuçlarım (Genel Bloglar)

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Arkadaşlar yeni şeyler buldum paylaşmak istedim.
Nede olsa bilgi paylaştıkça çoğalır.
1.Benim bir hatam vardı adsenseden siteye izin vermemişim.
Sonra düzelttim.
2.Çöp reklamlar var tık başı çok az veren mesela 0.1 onları engellemek için sürekli site engellemeyin.
* Cinsiyet ve Cinselliğe Atıfta Bulunma
* Din
* Kilo Verme
* Kozmetik Prosedürler ve Vücut Modifikasyonu
* Siyaset
Bu kategorileri engelleyin iş biter kazancınız 1.5 katı artar.
3.Reklam yerleşimi yaparken özellikle wordpresste konu başlığı hangi renkse reklam başlığı renginide o renk yapın.Böylelikle sitenize giren kişilerin reklam ayırdımı yapamayıp tıklamasıda o kadar yükselecek.
Aklıma gelen yöntemler bunlar.Tabiki yeni şeyler keşfedince ilk sizle paylaşıcam.
Adsense hesabınız yoksa buraya bakın.
Araştırmalarım sadece İYİNET için devam ediyor. :)
Bol kazançlar iyi forumlar.

supheli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Güzel bilgiler.Şunu da belirtelim yukarıda ki kategoriler sadece yeni adsense arayüzünde var.Yeni arayüze geçmemişler olabilir.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
* Din
* Kilo Verme
* Siyaset

İyide, bu olay siteden siteye değişir. Eğer oyun siteniz varsa, bunları engelleyin, oyun reklamları çıksın.

Ama bir siyaset siten yada dini siten var, bunları engellersen, googlede kazanamazsın. Gelirin büyük ölçüde düşer. Yani site profiline göre engellemek lazım, sen bunlarla kazanamıyorsun ama başka bir site direkt bunlarla kazanıyor olabilir.

Bence reklam başlığını mavi yapın, reklamdaki linkleri ise tema rengi yapın, gelir daha da artabiliyor. Mavi reklam daha verimli bende.

Hem kazanyla tıklanan reklamlar, 2-3sn içinde kapatılıyor. Bu olay çok fazla olursa, google sizi banlar.

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
* Din
* Kilo Verme
* Siyaset

İyide, bu olay siteden siteye değişir. Eğer oyun siteniz varsa, bunları engelleyin, oyun reklamları çıksın.

Ama bir siyaset siten yada dini siten var, bunları engellersen, googlede kazanamazsın. Gelirin büyük ölçüde düşer. Yani site profiline göre engellemek lazım, sen bunlarla kazanamıyorsun ama başka bir site direkt bunlarla kazanıyor olabilir.

Bence reklam başlığını mavi yapın, reklamdaki linkleri ise tema rengi yapın, gelir daha da artabiliyor. Mavi reklam daha verimli bende.

Hem kazanyla tıklanan reklamlar, 2-3sn içinde kapatılıyor. Bu olay çok fazla olursa, google sizi banlar.
Üstad dediklerimin tam tersini düşünüyorsun. :)
Engellemek gereken kategoriler genel amaçlı siteler için ,dikkat ettiyse wordpress felan diyorum yani bloglar için. :)
Bu kategoriler az kazandırıyor.
:kart:

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Kesinlikle farklı, siteye giren profil ile alakalı. Mesela bir sağlık ve güzellik sitesi en çok "Kilo Verme, Kozmetik Prosedürler ve Vücut Modifikasyonu" bölümündeki reklamlardan kazanır, sen bunları filtrelersen kimse videp oyunları vb. reklama tıklamaz.

Siteye giren kitleye göre karar vermelisin. Her sitede değişir. Benim bir sitemde, en çok kazandıran reklamlar "Din" reklamları. Diğer bir sitemde ise, alakalı yazı yazmadığım haftalar, bu "din" kategorisi sürekli engellidir tık almadığı için.

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Kesinlikle farklı, siteye giren profil ile alakalı. Mesela bir sağlık ve güzellik sitesi en çok "Kilo Verme, Kozmetik Prosedürler ve Vücut Modifikasyonu" bölümündeki reklamlardan kazanır, sen bunları filtrelersen kimse videp oyunları vb. reklama tıklamaz.

Siteye giren kitleye göre karar vermelisin. Her sitede değişir. Benim bir sitemde, en çok kazandıran reklamlar "Din" reklamları. Diğer bir sitemde ise, alakalı yazı yazmadığım haftalar, bu "din" kategorisi sürekli engellidir tık almadığı için.
O zaman genel amaçlı bloglar için diyelim.
Başlığı editledim.
Site seçerkende bu kategorilerde site açmak doğru olmaz adsense kazancı çok düşük.

ozelforum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tık başına belli ücretin altını engelleme mümkün değil mi?

khaldun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
çöp siteleri engellemenin zararı ne olabilir ki anlayamadım hocam?

2.Çöp reklamlar var tık başı çok az veren mesela 0.1 onları engellemek için sürekli site engellemeyin.
Alıntı:
* Din
* Kilo Verme
* Siyaset
Bu kategorileri engelleyin iş biter kazancınız 1.5 katı artar.

cihatnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam çok alakasız bir soru olcak ama Adsense hesabımda ne kadar para olunca paramı alabiliyorum?

alpc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Verdiğin bilgiler için öncelikle teşekkür ederim.

Burda arkadaşlarında dediği gibi, siteye göre değişen kategori ve kazançlar mevcut.

Siz panelinizde bu kategorilerin kazanç oranlarını 0 görürken, başka bir site ise 3 görebilir ( örneğin ) bu durumda getirisi 0 olanları kapatmak daha mantıklı kategori ismi vermek yerine.

İyi Çalışmalar

arge

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben dün 9 kategıriyide engelledim sitem genel bu kategorilere girmiyor.
En yüksek kazanç site ile alakalı reklamlardan kazınılır dolayısı ile sitenizin bulungu bir kategori varsa engelemeyin o kategoriyi ama diger kategorileri engelleyerek degişikligi test edebilirsiniz.

kulturkankiler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birde ben size tiyo vereyim en çok kazandıran reklam boyutu 125x125 tir boyutu küçük olduğu için tıklatması biraz zordur tıklatında görün sonuçları

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5