İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense'den para kazanın

Alone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adsense'den para kazanmak herkesin hayali, peki bunun için neler yapılabilir?

Eğer gerçekten para kazanmak istiyorsanız en çok kazandıran kelimeler üzerine siteler kurmanız gerekli.

Pahalı Kelimeler: Adsense'de reklamlara yapılan her tıklama aynı geliri sağlamıyor. Bu farkı oluşturan reklam verenlerdir. Reklamverenler tıklama başına ödemeyi kabul ettikleri en yüksek rakama göre ödeme yaparlar. Bu yüzden bazı anahtar kelimelere ödenen ücret düşük, bazılarına ise yüksektir.

İnternette bu konuda pek çok kaynak bulabilirsiniz. Google'da "top paying keywords" şekinde yapacağınız bir aramayla çok kazandıran anahtar kelimelere ulaşabilirsiniz.

Not: Hazırladığınız siteler özgün içerikli olmalıdır.

Kaynak: SEOLogs

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
peki ben bişey sorablirmiyim mesela en çok verenlerden ele alalım mesela forex bu kelimede tıklama başı 100 dolarlara çıkabiliyor (mesela) peki siz o paralara çıkabileceğinize inanıyomusunuz veya başka türlüde sorayım o siteye hit gönderebileceğinize inanıyomusunuz...

Site yaparken kelime ağırlıklı asla çalışmayım tamam sektör seçerken dikkat edin ama sitenize hit getirebilecek ve özgün içerik ekliyebileceğiniz bi kelime seçin

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mathiaxbars kesinlikle katılıyorum.
mümkünse özgün içerik sağlayıp gelen kullanıcıların bir kez daha gelmesini sağlamaya bakın işte o zaman para size doğru geliyor olacaktır.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
+ olarak forumda arama yaptığımız zaman 10 larca boyle makale var konunun kilitlenmesini talep ediyorum gereksiz bir konu

Alone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Her makale farklıdır, anlamak isteyen hepsinden farklı bişey anlar. Hit sağlamak sizin elinizde olan bişey. İsterse 10 tekilin olsun gelen kişi reklamlara tıklıyorsa sorun yok demektir. Önemli olan özgün içerikle kazanılabilecek para. Burda bunu anlatmaya çalıştım

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Her makale farklıdır, anlamak isteyen hepsinden farklı bişey anlar. Hit sağlamak sizin elinizde olan bişey. İsterse 10 tekilin olsun gelen kişi reklamlara tıklıyorsa sorun yok demektir. Önemli olan özgün içerikle kazanılabilecek para. Burda bunu anlatmaya çalıştım
Hit göndermek diye birşey yok, açarsın popup salarsın hiti siteye 1 haftaya kalmaz banlanırsın.Kazandıran kelimede yapay hitin sefası fazla sürmez.O kelimelerde üst sıralara çıkabilmek ve doğal hit kazanmak için baya bi kasmak gerek.Bunu o kadar doğal yazmışsınki daha önce denemediğin her halinden belli.

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence Bu Kelimeler İçin Öncelikli Arkadaşların Dedigibi Gibi Kasman Hitlerin Düzenli Hale Gelmesini Saglaman Lazım Durduk Yere Sana 2 Tıkta 100 dolar vermez veya 5 dolar vermez önce üzerinde çalışmak direk google reklamı koymamak lazım...

Alone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşım yabancı RSS içerikten oluşan sağlık sitem var, günlük tekil hiti 10'u geçmez, arama sonuçlarında ilk sayfalarda çıkmaz ama tık başı en az 0.5$ alıyorum.

Bunun ilk sayfayla alakası yok. Eğer çok yüksek meblağlar kazanmak istiyorsanız tabii ki sıralamalarda belli bir yere gelmeniz lazım. Ayrıca ben yapay hitten bahsettiğimi hatırlamıyorum..

TuGRuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tıklama başı 100 usd veren ve arama eğilimi az olan bir keyword ile ilgili site yapmaktansa tıklama başı standart 0,05 verebilecek ve arama eğilimi çok olan bir keyword ile ilgili site yapmak tercihimdir.

Bana göre tıklama başı yüksek ücret veren keywordlere kasmak onunla ilgili web siteleri yapmak(ince iplik üstünde yürümek) ban sebebi olabilir.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
tıklama başı 100 usd veren ve arama eğilimi az olan bir keyword ile ilgili site yapmaktansa tıklama başı standart 0,05 verebilecek ve arama eğilimi çok olan bir keyword ile ilgili site yapmak tercihimdir.

Bana göre tıklama başı yüksek ücret veren keywordlere kasmak onunla ilgili web siteleri yapmak(ince iplik üstünde yürümek) ban sebebi olabilir.

Size maalesef katılamıyorum.Matematik orantısı kursak bile teoreminiz çok yanlış geliyor.Google durduk yere banagöre kimseyi banlamaz.Kural ihlali yapdığım ama fark edemediğim bir sitem için bugün uyarı geldi.Direkt o siteyi yasaklamışlar, bana bilgi veriyorlar.Adamlara kazandırdığım para aylık sanırım en az aylık XXXX ' lü rakamlardır.Demekki onlarda artık önemsiyorlar.Bence kategori seçerken cpm olayınıda göz önüne almak lazım.Yoksa binlerce hitli siteden 3-5 dolarlar kazanmak sadece insanı hile yapmaya sürüklüyor :)

TuGRuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Size maalesef katılamıyorum.Matematik orantısı kursak bile teoreminiz çok yanlış geliyor.Google durduk yere banagöre kimseyi banlamaz.Kural ihlali yapdığım ama fark edemediğim bir sitem için bugün uyarı geldi.Direkt o siteyi yasaklamışlar, bana bilgi veriyorlar.Adamlara kazandırdığım para aylık sanırım en az aylık XXXX ' lü rakamlardır.Demekki onlarda artık önemsiyorlar.Bence kategori seçerken cpm olayınıda göz önüne almak lazım.Yoksa binlerce hitli siteden 3-5 dolarlar kazanmak sadece insanı hile yapmaya sürüklüyor :)

bende kendime katılmak istemem ama tıklama başı 1 - 100 $ alıyorsam her zaman göz önündeyim adsense için (ince iplik üstünde yürümek).

Sizcede öyle değil mi ?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence değil.Mesajımdada bunu belirtmek istemiştim.Google ilk çıktığında çok zor banlıyordu.Ben müzik sitesinden yüklü çek almıştım ve para gelmişti.Ama inanın yasak olduğunu banlandıktan 1 gün sonra öğrendim.Ayrıca hilede vardı.Yani hata yapdığım için banlandım.Hata yapmasam asla banlanmam düşüncem.Sonuçta google bizler üzerinden para kazanıyor.O çok yüksek rakamlar veren konular zaten kitlesi az konulardır.Sitenize günde 100 kişi anca girer, dünyaları kazandırır.Google de bunun farkındadır.CPM oranlarını görür.Durduk yere neden banlasınki ? Sizin elemanınız çok çalışıyor yararlı diye işten çıkartırmısınız ?

TuGRuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence değil.Mesajımdada bunu belirtmek istemiştim.Google ilk çıktığında çok zor banlıyordu.Ben müzik sitesinden yüklü çek almıştım ve para gelmişti.Ama inanın yasak olduğunu banlandıktan 1 gün sonra öğrendim.Ayrıca hilede vardı.Yani hata yapdığım için banlandım.Hata yapmasam asla banlanmam düşüncem.Sonuçta google bizler üzerinden para kazanıyor.O çok yüksek rakamlar veren konular zaten kitlesi az konulardır.Sitenize günde 100 kişi anca girer, dünyaları kazandırır.Google de bunun farkındadır.CPM oranlarını görür.Durduk yere neden banlasınki ? Sizin elemanınız çok çalışıyor yararlı diye işten çıkartırmısınız ?

söylediklerin çok mantıklı. sana katılıyorumda. adsense var oldugundan bu yana okuduklarımız ve duyduklarımız herkeste bir paranoya etkisi yaptıgına inanıyorum.

sanırım sen bu paranoyadan kurtulmuşsun tebrikler...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
daha önce yazmıştım. adsensede hile yapmasanız da banlanabilirsiniz. ben de buna katılamıyorum.

Alone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hile yapmayanın banlanacağını sanmıyorum. Konu başka yönlere kayıyor ;)

smpx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar foruma ilk üye olduğum zamanlarda @beceriksiz_acemi hocamızın (Hoca diyorum çünkü gerçekten bilgili bir abimiz) forumda yazdığı makalelerden bir çok şey öğrendim. Bende hile yapmadım desem yalan olur adsense üzerine siteler açtım. Aylık XXXX kazançlar elde ettim ama 1,5 yıl sonunda elimde hiç bir şey kalmadı. Yaklaşık 4-5 aydırlıda ödeme almadım adsense den. Sebep yep yapay hit kalıcı ve sürekli hitin olmaması.

Yeni başlayan arkadaşlar tavsiyem kesinlikle para kazanmak için acele etmesinler. Günlük 1 $ bile kazansalar kaliteli içerik ile gelen ziyaretçiyi bir daha siteye sokmaya çalışsınlar. Zaten sitenizde özgün bir konu ve özgün bir içerik mevcutsa gelen kişi bir daha gelir.

Şimdi ben bile geçen günlerime acıyorum. Adsenseyle ilk uğraşmaya başladığım günlerde sağlam bir wordpress yada joomla yada PHPbb (en basit ve kullanışlı Scriptler) site kursaydım ve içeriğini yavaş yavaş oluştursaydım bu günlerimde çok daha güzel para kazanabileceğimden eminim.

Eğer yanlış bir şey yazdıysam lütfen düzeltin. Herkese iyi çalışmalar

Alone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sorması neden ayıp olsun ;)

Her tıka aynı ücreti vermiyor. Haklısın belki 1-2 tık anca oluyor ama 3-4 $ kazandırdığıda oluyor ;)

sorması ayıp 10 tekil hitle ne kadar click alıyorsun çok merak ettim.1'i geçmez sanırım,tek aldığın ücret 0,5 mi?

TuGRuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Duruma Birde Şu Pencereden Bakalım ;

1 - Tıklama başı 1$ - 100$ ödeyen bir kelimeye yogunlaşıp, o kelime üzerine web sitesi yaptıgımızda çekebileceğimiz hit sayısı kesinlikle sınırlıdır.

2 - Tıklama başı 0,05$-0,10$ ödeyen ve arama eğilimi yüksek olan bir keyworde yogunlaşıp onun üzerine özgün içerik oluşturup siteyi zamanla büyütebiliriz. Kazancımız diğerine göre daha çok olacaktır.

Ben 2. seçeneği daha mantıklı buluyorum. İlgilendiğimiz keyworde çekebileceğimiz hit sayısı önemli.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
%10 cpm koyup hesaplama yaparmısın ?Hangisi daha güzel olacak.Tabiki rakamlar farazi ama , düşük cpm veren (oyun sitesi gibi) konularda site açmakta bence hamallık.Eğer hiti başka yerlerde kullanmıyorsanız tabiki..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
abd de bizdeki gibi 30-50k hitlere ulaşabilenlerin başlıkları şöyle oluyor: ayda 50000 usd :)
bunun yanında 1000 hitle 30k hite sahip sitenin kazancını yakalayabiliyorsam neden kasıp 30k hite uğraşayım ki.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5