İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AdSense'in Kendini Banlaması Gerekiyor!!

darksteel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba arkadaşlar.

Online film ve dizi izleme sitem var ve 2 kere adsense başvurusunda bulundum ve kabul edilmedim. Sebebi telif haklı içerik dendi.

İyide ben film ve dizileri youtube ve video.google.com'dan alıyorum. Dizi zamanları insanlar part part youtube'a upload ediyor ve izlemek isteyen yüz binlerce insan youtube'a girmiyor mu? Adsense youtube'da reklam yayınlamıyor mu?

Diyeceksiniz ki adamlar nasıl yetişsin. İyide kural ihlali yapanı sektirmeden anında banlamayı biliyorlar. Kendi siteleri Youtube'a mı göz kulak olamıyor. Olmadı yayınlamasın kendisi demiyor mu benim reklamımın olduğu yerde marez olmasın diye!! Çifte standarda girer. Youtube bir çok ziyaretçiyi dizilerden çekiyor bu su götürmez bir gerçek o ziyaretçilerede adsense yayınlıyor OLAY BİTMİŞTİR.

Ben sitemde youtube ve google'dan dikkatini çekiyorum youtube ve google'dan aldığım videoları yayınlıyorum diye kabul edilmiyorsam bu adamlar ne hakla yayınlayıp para kazanıyorlar.

Bu durumda google kuralları ihlal etmiş olmuyor mu?

Artık gözünüzde şu google'ı bu kadar büyütmeyin!!
Reklam verenler adsense yerine güvenilir türk reklam ağlarına reklam verse webmaster'da kazanacak reklaam verende çünkü zaten yayıncı çok tek sıkıntı kazanmamak. Gidip adsense'e yüzlerce dolar verip sayılı tık almaktansa adam gibi güvenilir türk reklam ağlarına ver reklam sektörü canlansın!!

BU KONUDA SÖYLENECEK ÇOK ŞEY VAR, SONRAYA SAKLIYORUM..

simple

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google a reklam verenlerin çoğu yayıncı sitelerde yayınlansın diye reklam vermiyor. Geneli arama sonuçlarını hedefliyor. Diğer reklam firmalarında böyle bir şansları olmadığı için tercih etmiyorlar.

Diğer söylediklerinde sonuna kadar haklısın. Google diyor ki; Web sitenizi eğer iş yerinde rahatça görüntüleyemiyorsanız o sayfada reklamlarımı yayınlayamazsınız. Ama kendisinin youtube da yayınladığı videoların çoğunda yetişkin içerik uyarısı olmamasına rağmen müstehcenlik var. Çifte standardın ağa babası hemde.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
youtube gibi reklam geliri olan bir siteniz varsa googleda sizinle özel olarak bir anlaşma imzalamaktan memnuniyet duyacaktır.Adamlar tabiki para kazanmak için çaba sarfedicek.Kanunların getirektirdiği kadar uymaları yeterlidir.Ama siz 10 hit geliyor ve kurallara uymuyorsanız tabiki size imtiyaz göstermez.

Rekabetin olduğu bir dünyadayız alışın ;)

Dip not: Youtube a nekadar video girişi olduğunu yazmıyacam artık biliyorsunuzdur.Ama o videoları inanılmaz bir filtreden geçiyorlar.Okadar başları arıdıki artık herşeyi harfiyan kanunlara göre yapıyorlar.Denizdeki bir balık misali o videoların gözden kaçmasıda çok doğal.Reklam verenleri zarara sokmıyacak bir pay.Kendinizle kıyaslamayın bence.

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
youtube gibi reklam geliri olan bir siteniz varsa googleda sizinle özel olarak bir anlaşma imzalamaktan memnuniyet duyacaktır.Adamlar tabiki para kazanmak için çaba sarfedicek.Kanunların getirektirdiği kadar uymaları yeterlidir.Ama siz 10 hit geliyor ve kurallara uymuyorsanız tabiki size imtiyaz göstermez.

Rekabetin olduğu bir dünyadayız alışın ;)

Dip not: Youtube a nekadar video girişi olduğunu yazmıyacam artık biliyorsunuzdur.Ama o videoları inanılmaz bir filtreden geçiyorlar.Okadar başları arıdıki artık herşeyi harfiyan kanunlara göre yapıyorlar.Denizdeki bir balık misali o videoların gözden kaçmasıda çok doğal.Reklam verenleri zarara sokmıyacak bir pay.Kendinizle kıyaslamayın bence.

Olayı çözmüşsün helal olsun :alkış: :hmmm:

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Buradaki özne sizin kendi serverinizdeki videoları yayınlamanız değil, sizin youtube ve google videodan cekmenizdir. Bu açıdan düşündünüzmü? Dolayısıyla kopya içerik yada telif hakkı otomatik oluyor..

darksteel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Buradaki özne sizin kendi serverinizdeki videoları yayınlamanız değil, sizin youtube ve google videodan cekmenizdir. Bu açıdan düşündünüzmü? Dolayısıyla kopya içerik yada telif hakkı otomatik oluyor..

Dalgamı geçiyorsunuz? Kendi serverında barındırırsan problem zaten. YouTube x dizisine sormadan yayınlıyor bende tabi hakkımla yayınlıyorum. Video paylaşım siteleri, kişisel veya diğer sitelerde kendi videoları yayınlasın diye kod dağıtmıyor mu?

Yani sen bana x dizisini kendi serverında yayınlarsan sıkıntı yok. Bakk youtube öyle yapıyor. Ordan çekme videoları sende öyle mi yap diyosun? Böyle bir şey mantıklı mı ne yaparsan yap marez işte.

Adamları savunucam diye çırpınmayın yahu.

darksteel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar kervana dailymotion da katıldı, türkçe dublaj film kaynıyor, adsense reklamları da yayınlanıyor ads by google katlıkarıyla. marez site olmuyor mu yoksa peki ban nerde ?

srhnyldz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
marez site, film dizi sitesi google adsense ye aykırı. youtube yüklenenlerin kullanıcı sorumluluğunda olduğunu belirtiyor. şikayet geldikçede kaldırıyor videoları. ayrıca youtube a yüklenen videolarda 3 farklı lisans tipi var ve bunlara göre o videolarda reklam gösteriliyor.

Google' ın adsensede türk kullanıcılarını bu kadar sıkıştırmasının çok doğal bir nedeni var. çünkü bir binlerce mühendisin çalıştığı google dan hile yaparak para kazanmaya çalışan bir milletiz. bu yüzden türklere karşı katı kuralları var. adsense senin sitene reklam vermiyorsa adhood var onu dene. adtext var onu dene. ama belli bir büyüklüğe gelmiş siteler marez, film dizi sitelerine reklam yayıncılığı yapmazlar.

Sebebi en kısaca;
google bize reklam verirken biz para kazanalım diye vermiyor. asıl amacı adwords müşterilerinin reklamlarının yayınlanacağı ortamları bulmak. bunun için para ödüyor bize. ben adwords kullanan birisiyim. şimdiye kadar marez siteden dizi film sitesinden gelen tıklamaların hiçbiri benim müşterim olmadı. bu sitelerde google yi yanılttıklarını zannediyorlar 2-3 gün görüyorum bu sitelerden tıklama var. bi bakıyorum adsenseler kaldırılmış.

adwords reklam veren kimse boşuna para vermek istemez. bu yüzden google oldukça seçici olmaya başladı. ilk başlarda böyle değildi ama artık bu şekilde. bence en iyiside bu.

darksteel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dailymotion , youtube kendi kod verdiğine göre ekleyin diyor :) Biraz haksızlık etmiş adsense :)

Telif haklı içeriği kendi yayınlıyor, o içeriği ondan alıyoruz, bana telif haklı içerik yayınlıyorsun kurallara aykırı diyor. Gözünüzde büyüttüğünüz milyar dolarları webmasterların üzerinden kazanan Google'ın adaleti.

darksteel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ayrıca 100'e yakın film ve dizi izleme sitesinde google reklamları yayınlanıyor. Bu nasıl iş anlamadım. 1 ay boyunca üşenmeyip gözledim ve reklamlar hala orada yayınlanıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi