İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsl Bağlantısıyla Server Kurmak (Resimli Anlatım)

samann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu dosyalara izin verme işlemini hala yapabilmiş değilim.

acaba sorun dosyaların .php uzantılı olmasından kaynaklanıyor olabilirim ?

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bir şey soracaktım pleskin tek domainli ücretsiz sürümü var dediniz duyduğuma göre helm ücretsiz dağıtılıyor onun hakkında bir bilginiz var mı dağıtılan sürümü sınırsız hesaplı mı? windows 2003'te çalışır mı?

samann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domainim de ns1.koyyun.net ve ns2.koyyun.net i ip adresime atadım .

Site açılıyor ancak subdomainlere ulaşamıyorum.
Ne yapmam gerekiyor ?

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
debian ile ilgili yazarım zaten. istek varsa neden olmasın. 1-2 gün içinde hazırlayayım. screenli şekilde. Apache, Mysql, PHP, Phpmyadmin kurulumlarını da anlatmama lüzum var mı? onun dışında zaten anlatacağım bir bind var. hatta onları hemen anlatayım.

ubuntu için : #sudo su -l
debian için : #su

her ikisinde de -> #apt-get install apache2 mysql-server php5 phpmyadmin

bind kaldı geriye. o da işin asıl kısmı zaten. detaylı şekilde anlatırım. seve seve..

açtığın konulara baktım ama yok. sanırım daha hazırlamamışsınız yoksa unuttunuz mu ? :(

@disconnect

çok güzel bir konu,teşekkürler

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
modemde portları açtım (RT 104 ve nat etkin) ama hala ip yazınca modem sayfası geliyor.

şu resimlere bakarmısınız

nerede hata yapıyorum ? yardımcı olursanız sevinirim

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Botnet saldırıları yüzünden zaman zaman serverin fişini çekmek zorunda kalıyoruz.
Saldırılar download hızımızıda etkiliyor. Server şu anda fişi çekilmiş durumda malesef.

2 nci botnet şikayetimizide önümüzdeki günlerde yapacağım.
Ancak saldıran arkadaşlar boşa sevinmesinler, şu anda adsl dışında 5000 lik bir bağlatının varlığını araştırıyorum. Firewall konusunuda aştığımda saldırı alan site tekrar faaliyete girecek.

Adsl trafiği hemen şişiyor. Saldırılar başladığında işlemciyi p4 e ram 1gb yapmıştım fakat işlemciyi değiştirmeye gerek yokmuş. Pc nin performansının arttırılmasına gerek kalmıyor saldırıların az bir kısmı bile adsl trafiğinin bitmesine yetiyor. :)

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
192.168.2.2 server ip adresi mi? Ve server modem-bağlantısı yapılmış durumda mı?

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
192.168.2.2 server ip adresi mi? Ve server modem-bağlantısı yapılmış durumda mı?

192.168.2.2 yerel ip adreesi .o kısma yerel ip adresi yazmam gerekmiyor mu ? yani şuradaki ipi yazdım :

server modem-bağlantısı derken tam olarak ne demek istediğiniz acaba ? anlatımınızda böyle bişey görmedim. ilk kez kuruyorum ayrıntılara girerseniz sevinirim.

-
saldırının sebebi nedir ?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
192.168.2.2 yerel ip adreesi .o kısma yerel ip adresi yazmam gerekmiyor mu ? yani şuradaki ipi yazdım :

server modem-bağlantısı derken tam olarak ne demek istediğiniz acaba ? anlatımınızda böyle bişey görmedim. ilk kez kuruyorum ayrıntılara girerseniz sevinirim.

-
saldırının sebebi nedir ?
Modeme bağlı başka pc varmı demek istemiştim. Yani server yeniden başladığında ip numarası değişmemeli.
Modem ayarlarında server mac adresi görünüyormu, switch kullanıldığında bazen istenilen yapılamıyor.
Airties modemle bu işlemi denedim fakat switch kullandığım için ayarlarını yapamamıştım. Eğer mac adresi görünmüyorsa direk modemi servera bağlayıp, deneme yanılma yoluyla ayarları yapmaya çalışın.

Saldırının sebebi google indexlerini silinerek sitenin hitlerini bitirmek.

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Modeme bağlı başka pc varmı demek istemiştim. Yani server yeniden başladığında ip numarası değişmemeli.
Modem ayarlarında server mac adresi görünüyormu, switch kullanıldığında bazen istenilen yapılamıyor.
Airties modemle bu işlemi denedim fakat switch kullandığım için ayarlarını yapamamıştım. Eğer mac adresi görünmüyorsa direk modemi servera bağlayıp, deneme yanılma yoluyla ayarları yapmaya çalışın.

Saldırının sebebi google indexlerini silinerek sitenin hitlerini bitirmek.

benim kullandığım airties modem switch mi bilmiyorum ama :( mac adres kısmında şu yazıyor

00:1C:A8:63:7C:CC

şuanda plesk kuruyordum bu arada modemi ayarlamak istiyordum ama benim modemde olmayacak galiba. :(

--

artık kimse adam gibi iş yapamaz oldu saldırılar yüzünden. umarım cezasını çeker. aslında bunları taksim meydanında sallandıracaksın ya neyse....

PuLLuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kurulan 2 Demo Sitede açılmadı bakıcaktım

UhdeTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Disconnect , o siten hala aynı makinedemi barınıyor ? :D:D:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5