İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsl Bağlantısıyla Server

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
İş yerinde p4 işlemcili 512 ramli makinaya windows 2003 kurarak 2048/512 adsl bağlantısıyla ilk denemelere başladım.

Şu anda 2 site çalıştırmaktayım. Bu sitelerden bir tanesi www.hital.net

Sitede dolaşarak hızı hakkında yorumlarda bulunursanız sevinirim.
1mbit upload hızını kullanan ve bu konuda denemeler yapan arkadaşlar bağlantı hızını değiştirip 1 mbit e yükseltmemi ve bu adsl bağlantısıyla yayına devam etmemi tavsiye ederler mi?.

Test adresi :www.hital.net

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
gayet hızlı bravo hatta !

ama işlemciye dikkat et birazdan ddos çular btçular sarar siteye :-/

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
gayet hızlı görünüyor süper valla :)
yavaş yavaş dc kuramaya başlarsın artık :p

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
2mbit upload hızında bir adsl bulduğumda neden olmasın :) Çok Yakında datacenter geliyor :p

Siteyi serveri gözden çıkardım zaten. ddos botçulardan korkum yok. savcılar bana alıştılar artık. 3 ncü gidişim ne zaman olacak diye bende merak ediyordum :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
VDSL ile datacenter kurarsın
Tellcom vaadettiğini sizin orda da veriyorsa -5mb upload- çok iyi olur

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Şu anda sunucuya bağlı hatta toplam 4 kablolu 2 kablosuz pc bağlı bulunmaktadır :)
Ve aynı bağlantı üzerinden foruma yazıyorum.

Server kurmayı denemek isteyen kişilere çekinmeden denemelerini tavsiye ediyorum.

frknc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
tellcom tarife tablosu;
Hız (Download) Hız (Upload) Kota Tarife Fiyatı Kampanya Fiyatı*
1 Mbps 1 Mbps Limitsiz 49 YTL 29 YTL
3 Mbps 3 Mbps Limitsiz 69 YTL 39 YTL
5 Mbps 5 Mbps Limitsiz 89 YTL 49 YTL
10 Mbps 5 Mbps Limitsiz 109 YTL 69 YTL
20 Mbps 5 Mbps Limitsiz 129 YTL 89 YTL
100 Mbps 5 Mbps Limitsiz 149 YTL 109 YTL

CoMNeT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nasil yaptin acaba bende denemek isterim .Acaba anlatmam mumkunmu. tesekurler

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Arkadaş gibi bende zamanında merak ve heves etmiştim. Ama elbetteki altyapısı (hat,jenerator,sogutma vss) olmadan oyuncak araba gibi olur :) Deneme öğrenme babında süper bir yol.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
2mbit upload hızında bir adsl bulduğumda neden olmasın :) Çok Yakında datacenter geliyor :p

Siteyi serveri gözden çıkardım zaten. ddos botçulardan korkum yok. savcılar bana alıştılar artık. 3 ncü gidişim ne zaman olacak diye bende merak ediyordum :)
Abi bende bi server atiyim senin eve yahu :p

Arkadaş gibi bende zamanında merak ve heves etmiştim. Ama elbetteki altyapısı (hat,jenerator,sogutma vss) olmadan oyuncak araba gibi olur :) Deneme öğrenme babında süper bir yol.

dediğin doğru ama şu an zaten tr de sunucu kiralayanların %80 i oyuncak araba :D..Eminim evde yapınca daha az kesinti olacaktır :)

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
güzel gercekten hızlı ama klima,jenaratör işi oldugundan dolayı ugraşmak zor geldi.

burakergin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şu an kiralanan çoğu dedicated sunucunun 1 Mbit hat kapasitesi olduğunu ve bir çoğununda havuz bağlantısına sahip olduğunu düşünürsek 4096 adsl'le gayet olabilir birşey, küçümsenecek bir upload oranı yok bu bağlantının, daha fazla trafik ihtiyacını da 2 adet 4096 hat görebilir ve sabit ip gerekli.

UPS, Jeneratör ihtiyacını 1 Kv.lık tuncmatik ups gayet görebilir maliyeti 130-160 lira arasında olacaktır.

p4 2.8, 2 gb ram vb. bir kasa toplanabilir bununda maliyeti 2. el alırsanız ve fanlarını zalman, coolermaster gibi bir markayla değiştirirseniz 300,350 ytl civarında olacaktır daha ucuzda olabilir.

Soğutma için fanlara büyük bir görev düşüyor eğer antalya gibi sıcak bir memlekette yaşıyorsanız klimalı ortam daha uygun olacaktır, herneyse klimayı geçip fanlara dikkat diyelim.

eğer regulator yada reguleli bir ups şansınız yoksa kasadaki power kaliteli olmalı küçük bir dalgalanmada bozulursa kötü olacaktır.

ve gelelim en büyük sorunlardan birine, bu kadar masrafın altına gireceğinizden bu sistemi bir kurum, şirket vb. için kuracağınızı düşünüyorum, haliyle e-posta kullanımıda yüksek olacak ve spam olmaması gerekiyor değilmi? reverse dns ihtiyacınız doğacak..

TTnet'e Reverse DNS yaptırabilen varsa söylesin, açıkçası ben bunu bir türlü beceremedim bir çok kişiyle görüşmeme rağmen.

herneyse yukarda gördüğünüz gibi ciddi anlamda böyle bir sistem kurup kullanmak için yanlızca başlangıçta 500+ YTL gerekiyor, ve aylık bağlantı ücretinide eklediğinizde baya yüksek bir maliyet çıkıyor, üstelik böyle bir sistemle kimseye para karşılığı hosting sağlayamaz yada tasarımını yaptığınız müşterileri bu sistemde sağlıklı bir şekilde barındıramazsınız.

en mantıklısı güvenilir bir firmadan kullanımınıza uygun bir sunucu kiralamak.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
İnsanları bu kadar korkutmanın bir anlamı yok. Gözde büyütmeye de gerek yok.
Ups konusunda sıkıntımız yok. 2 nci el sayılabilecek 600va lık hem modemi hemde pc yi gayet rahat çalıştırabilmekte. İp numaramız sabit. İşlemcinin ısınması gibi bir durum söz konusu değil. Ortalama işlemci fanları bu işi her bilgisayarda nasıl görüyorsa bunda da görecektir. Eğer gerçekten normalde bir ısınma varsa temizlenerek, termik macunla tekrardan monte edilerek sorun çözülür. Ram konusunda da büyütmeye gerek yok. 256 lık ram bile işinizi görebilir.
Ben masraf yapmadım, internet hızım zaten 2048/512 sadece ip nosunu sabitledim. Mail sunucusu olarak kullanmak uygun değildir. Reverse dns yapılması da spamdan kurtulmak için çözüm değildir. Bunu şu anda kullandığım almanya locasyonlu sunucudan çok iyi biliyorum.
Sonuç olarak elinde benim imkanlarımı bulundurabilen kişiler çok rahat grafiği yoğun olmayan 5-10k civarındaki sitelerini iş yerleri veya evlerinde barındırabilirler.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bi arkadaş bunu yapıyor. HOST satmıyor ama kendi işlerini kendi evinde barındırıyor.

5 tane pc yi bağlamış sanırım. Ve açıkçası 4 MB internet ile yeterli UPLOAD yada BANDWIDTH imkanına erişiliyor.

sancez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkesin sahip olmak istediği birşey sanırım. Yapma, boşuna uğraşma, saçmalama vs. diyenlerede kapak olsun. Nasıl oluyomuş görsünler. 10 numara bir çalışma. Takdir ediyoruz. Terübelerini sürekli bizlerle paylaşırsan seviniriz. Konuya direk abone oluyorum.

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bi arkadaş bunu yapıyor. HOST satmıyor ama kendi işlerini kendi evinde barındırıyor.

5 tane pc yi bağlamış sanırım. Ve açıkçası 4 MB internet ile yeterli UPLOAD yada BANDWIDTH imkanına erişiliyor.

zaten bu yontemle host satan arkadasin ahvalini hepimiz hatirliyoruz forumda binlerce ornegi var "dolandirici" diye aratirsan yada "sitelerim acilmiyo cok yawas v.s v.s" gibi aratirsan biton sonuc alabilirsin :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5