İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsl ve Telefon nakli?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
arkadaşlar kısmetse hafta sonu yeni evime taşınıyorum ancak homeofis kullandığım için işlerim bu aralar çok yogun ve bu ikilinin kesik olması beni zor duruma sokacak...Telekoma sorsam klasik cevap verecekleri için önce sizlere sormak istedim belki bu konuyu tecrübe yapmış arkadaşlar vardır armızda diye...

Kaç gün sürer bunun nakil işlemleri? bilgisi olan var mı?...Hemen 2 sokak arkaya taşınıcam gerçi ama bu taşınır bi mal olmadıgı için yakın-uzak ilişkisi ne derece mantıklıdır onuda bilmiyorum tabi?

H

hengame

Misafir
bursada yaşıyorum adres değişikliğini sabah bildirdim öğlen taşındım akşama nette idim :)

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
arkadaşlar kısmetse hafta sonu yeni evime taşınıyorum ancak homeofis kullandığım için işlerim bu aralar çok yogun ve bu ikilinin kesik olması beni zor duruma sokacak...Telekoma sorsam klasik cevap verecekleri için önce sizlere sormak istedim belki bu konuyu tecrübe yapmış arkadaşlar vardır armızda diye...

Kaç gün sürer bunun nakil işlemleri? bilgisi olan var mı?...Hemen 2 sokak arkaya taşınıcam gerçi ama bu taşınır bi mal olmadıgı için yakın-uzak ilişkisi ne derece mantıklıdır onuda bilmiyorum tabi?

Santral değiştiği zaman telefonu taşımıyorlar onu biliyorum ama aynı santralde değişiklik yapabilirler. Orada memurlara bağlı olarak ve o bölgede bulunan hat kapasitesine bağlı olarak bu süre değişiyor. Normalde dilekçeyi verdikten sonra o gün veya ertesi gün bu işler hallolmuş oluyor. Ama hiç kesinti yaşamayacağım diyorsan işin biraz zor.

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

kesinti yaşamaman münkün değil en azından 1 günü gözden çıkartman lazım
bu santrale görede değişiyor. eğer santral değişecekse tel numaran adsl numaran filanda değişiyor. bide numaran değişirse şifreni sıfırlıyorlar 1234567 yapıyolar aklında bulunsun. santral değişirse numaranda değişeceğinden öce telin bağlanmasını bekliyosun sonra tel. açılınca gidip adsl içinde başvuruyorsun bu yüzden min 2-3 günü bulabilir.
2 sok. arkada ttaşınacam santral değişmez diyede pek ümitlenme ne olcağı belli olmuyor ben temmuz ayında karşı apartma taşındım farlı santraldeymiş yeni ev, 10 günü buldu nakil işlemleri tüm işlerim aksadı. eski evden yeni eve kablo çeksem daha prattik olurdu heralde :):)
son 2 yıl içinde 4 kez ev değiştirdiğimden bu konuda uzman oldum artık :)

D

Dot Net

Misafir
sadece adsl tasırsan kesıntı olmaz. ama hem adsl hem telefon tasırsan 1 2 gunluk kesıntı olabilir.

ben 15 gun önce telefon ıle birlikte tasıttım o yuzden 1 gun kapalı kaldı. ve ana orada söylenen suydu. telefon tasınmazsa ınternet acık kalır. (form doldururken yenı hat acılana kadar eskı hat acık kalsınmı dıye soruyor formda. açık kalsın dersenız-bu durumda telefonu tasmıamanız gerekıyor- ınternet baglantınız kesılmıyor)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5