İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adwords çalışma mantığı?

smmugler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadşlar adwords reklamları vermek istiyorum ancak çalışma mantığını bilmiyorum açıklayabilecekbirisi varmı acaba?

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nasıl bir bilgi istiyosun açıklarsan yardımcı oluyim..

smmugler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
diyelim ki arama kelimesinde en üst sıradaki sarı yerde çıkmak istiyorum fiyatlar falan gibisinden bir bilgi istiyorum.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
orada çıkmak sana veya fiyatına kalmış birşey değil.. googlenin insiyatifi.. bunun mantıgını kimse bilmiyor sadece yorumlar var fakat hiç biri gerçek olamaz.. :)

Bumber

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kalite puanı denen bir olay var,
Birincisi siteniz abidik gubidik olmayacak (dest. url)
ikincisi iyi bir ücret vericeksiniz tık başına

o zaman çıkıyorsunuz, ama benim çıkartımım şudur ki :

benim bir arkadaşım 1.50 veriyordu tık basına, kontör satış affiliate'i için tabiki
hep sarı alanda çıkıyordu.

En önemli faktör verdiğin fiyat,
ve senden önceki gelen reklamla arandaki tık başı fiyat farkın.

400 hesap tüketimi sonucu çıkan sonuç budur.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Fiyattan ziyade, yarattığın kampanyanın süresi ile alakalı bir şey o.Uzun bir süreç reklamveren olursanız bu size sunulan bir kampanya.

Bumber

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Fiyattan ziyade, yarattığın kampanyanın süresi ile alakalı bir şey o.Uzun bir süreç reklamveren olursanız bu size sunulan bir kampanya.

kampanya süresi 1 gün bile değil, çünkü vcc hesap kupon vs.
verirsen yüksek ücret çıkar kesinlikle. Evet hemde kesinlikle :)
tecrübeyle sabittir.

kontör yükle yazarsan googleda kontoryukle.info vardır,
verdiği tık başı bedel 0.80 ile 1.45 arasında değişir genelde
her hesap kupondur mesela.
(çünkü yakın arkadaşım yapıyor o reklamı, ve evet geçen ay
40.000 YTL lik satış yaptırmış affiliate'in sahibi siteye)

Şu var, hani düşük ücretle nasıl sarı alanda çıkarım olayı,
o zaman devreye uzun zaman aynı reklam kampanyası olması
sitenin içeriğinin kalitesi
harcadığınız para vs. gibi kullanım şekliniz devreye giriyor.

smmugler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reklam vereceğim alanda az sayıda reklamveren varsa?

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
umarım buraya yazan herkes söylediklerinin teori oldugunu kabul ediyordur google birşey söylemiyor çünkü:D

Bumber

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
umarım buraya yazan herkes söylediklerinin teori oldugunu kabul ediyordur google birşey söylemiyor çünkü:D

400 hesap tüketimi (hani şu 50 dolarlık patates hesaplardan), belli teoriler oluşturmak için gerekli bir kaynaktır diyorum. Evet teoridir bilgilerimiz, pratikte gördüklerimizi teorik olarak söylüyoruz.

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaş doğru söylüyor.Aynı tecrübeleri bende fazlasıyla yaşadım.O Sarı yerde çıkmak için diğer bir etken ise günlük bütçenizi yüksek girmeniz.

smmugler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani normal adsense kullanıcılarında çıkan reklamlar gibi reklam veriyorum sonra google kafasına göre arama sayfasına ekliyor öyle mi?

cagriwebim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
1. si kalite puanı
2. si minimum teklif miktarınız
3. sü sitenizin içeriği gibi bir sıralama yapabiliriz. Kalite puanı ile minimum tık başı teklifiniz arasındada çok yakın ilişki vardır. Arkadaşların söylediklerine katılıyorum. Ne kadar yüksek tık başı ücret verirseniz sarı alanda çıkma şansınız yükselecektir. Uzun süreli reklam vermenin kalite puanını arttırdığı bir gerçek. Ama test edip görenler bilirler ki, daha ilk reklamında o bölümde uzun zamandır reklam verenlerin üstüne ve hatta sarı alana konumlanma söz konusu olabilmektedir. Bunun tek göstergesi var o da paran kadar konuşuyor veya konuşturuyorsun reklamını.
Birkaç arkadaşım vardı bu ringofon için reklam veren. Artık adamlar googlenin sistemini ve ne zaman denetim yaptıklarını dahi tahmin eder konuma gelmişlerdi. Çünkü google onları engelleme, onlarda googlenin boşluklarından istifade etme yollarını geliştirmek için uğraş veriyorlardı. İşte gece vakti şu aralarda hesap açılırsa sorun yaşanmıyor vs vs. Sonuçta, tıkanıp kaldılar çünkü google her zaman aynı sistem ile çalışmıyor. Hesap alırsınız 1-2 gün çok iyi performans alırsınız. 3. gün aynı performansı yakalayamazsınız. Adwords sistemi şu aralar çok kötü durumda. Bu vcc ile açılan hesaplar yüzünden google bir ara kredi kartlarını bile reddetmeye başladı. Bu da sistemlerinin ne kadar esnek olduğunu gösteriyor. Bazı şeyleri anlamak yerine minimum tıklama başı ücretlendirmenizi iyi yapın derim.
Bu söylediklerimin hiçbiri bilimsel değildir, sadece gözleme dayanır. Bilimsel olarak bizlere bilgilendirici açıklamayı ancak googlenin ta kendisi yapabilir. Ama şu kadarı da muhakkaktır ki teoriyi ortaya çıkaran gerçekte tecrübe ve gözlemdir. İyi çalışmalar dilerim

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Yüksek değil, yükseğe yakının yükseği.. Sizin tek başınıza yüksek teklif vermeniz orada çıkmanızı sağlamaz.Sağdaki reklam 10 taneyse, 11 tane reklam veren varsa, 10 tanesi aynı ise, 11. kişiyi üste atar.. ( deneyimle sabittir )

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi