İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adwords de ilk sıralar da cıkmak?

sessizliktr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar. Adwords e reklam verdiğimizde ilk sırada nasıl cıkarız. Ne yapmam gerekir? Genelde sitem 5 sıra da felan cıkıyor. ilk sırada çıkmam için ne yapmam lazım.

sessizliktr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onuda denedim. tık başına 2 ytl yaptım deneme amaclı ama yine fazla bir fark yoktu. Acaba belli bir zaman beklemek mi gerekir. Yoksa 2 YTL yeterli değilmi?

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bildiğim kadarıyla adwords teki sıralamayı belirleyen tek unsur ücret.

değişimden birkaç saat sonra ,diğer reklam verenlerden fazla verdiysen üst sıralarda çıkman gerek.

eğer Türkçe bir kelime ise 2 YTL bayağı iyi bir fiyat.

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sağda sponsorlar bölümünde benimki hemen göründü ilk sırada...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
günlük bütçenizle de alakalıdır; nedeni ise şudur, sizin günlük bütçeniz düşükse sizin çok tıklama almamanızı sağlamaya çalışır. günlük bütçeyinize ortalama olarak hergün ulaşıyorsanız bence ilk sırada çıkmanızın hiçbir önemi kalmaz. ama günlük belirlediğiniz bütçeye varmadan gün bitiyorsa o zaman ilk sıralarda çıkmanın yolunu arayın derim ben.

Alonson

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki sağda değilde direk normal sonuçların üstünde gösterilenler var o nasıl oluyor ?

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benimki geçmiş zamanda hiçbirşey yapmama rağmen orada gösteriliyordu zaman zaman. ama çoğunlukla sağda gösteriliyordu.
ben onu şöyle yorumluyordum; günlük ayırdığın bütçeyi google ne yapıp yapıp senin cebinden çıkmasını sağlamaya çalışıyor. tıklama az oluyorsa ve hala günlük bütçene ulaşılmıyorsa; adeta ziyaretçinin gözüne sokuyor reklamı.
bunu deneye bilirsiniz; bütün kampanyalarını durdurun yeni bir kampanya başlatın. ve bu kampanyaya bir tek kelime bağlayın ve günlük bütçeyi astronomik rakamlar yapın bakalım netice ne olacak :) bu arada çok tık alacak kelime seçmeyinde zarar etmeyesiniz (olayı mutlaka gözlemleyin bakarsınız günlük bütçeyi geçirtir google)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Sonuclari hemen gozlemeniz mumkun olmayabilir.
Adwords de boyle bir degisiklik yaptiginiz zaman 1-2 gun bekleyin ve ayni anda 2 degisiklik yapmayin.
Hangisinin ise yaradigini bilemeyebilirsiniz.
Bid miktariniz en buyuk etkendir.
Gunluk butceniz de bunu etkileyebilir.
Bugun 2 ytl yaptiysaniz, 2-3 gun sonra sonuclari inceleyip tekrar ayarlama yapin.

sessizliktr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok zaten bir kere deneme amaçlı yaptım geri çektim. suanda 350 bin veriyorum. fakat bi süre duruyor yine altlara iniyor.

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende ilk defa reklam verdim :) çok dehşet bişi para dayanmaz
verdigin para kadar hit aliyon

H

HoBaa

Misafir
tık başı 2 ytl verse turk sıtelerı adsense kullanıcıları yabancı kelımeler dılenmezdi.

kutver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2-3 gün sonra bende tık başı fiyatı arttırarak şirketin sitesini en üst sıraya çıkarttım. maliyeti biraz fazla olabilir ama..

ExCLuSiVe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bilmiyorum o kadar para vermeye degermi ticari dusunenler icin bir sey diyemem ama bizim gibi site yardim amacli acanlarda boyle bir dert olmaz :))

M

Merhaba11111

Misafir
Selam

Peki reklamın sağ tarafta değilde sayfanın ortasında çıkması için ne yapmamız gerekiyor?

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki reklamın sağ tarafta değilde sayfanın ortasında çıkması için ne yapmamız gerekiyor?

tıklama az oluyorsa ve hala günlük bütçene ulaşılmıyorsa; adeta ziyaretçinin gözüne sokuyor reklamı.

Arkadaşımız belirtmiş burda.Buna ek olarak tık fiyatı iyi ise, o kategoride fazla reklam veren yok ise, site eski ve daimi reklam verenler arasındaysa google böle güzellikler yapabiliyor. :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bir de şu var, bilmiyorum senin problemin bu mu. 2 YTL değil 10 YTL versen de ilk sıraya çıkamama ihtimalin var. Adwords quality score diye birşey icat etti. 0.01 den adwords'e reklam verip, orada 1 dolar veren adsense'leri koyup arbitraj yapılmasın diye. Bu yüzden reklam verdiğin sayfaların landing page'lerinde zilyon tane faktör inceleniyor. Sayfanın gerçek bir sayfa olup olmadığı, dışarı verilen linkler, adsense var mı, içerik orjinal mi, adwords'de verdiğin kelimelerle uyumlu mu vb şeyler. Quality score'un düşükse sürekli bid arttırmanı isteyecektir. Yanlış hesaplıyor benim sitem çok güzel diyorsan, manuel olarak inceletebilirsin her zaman. Normalde 2 YTL zaten her zaman en tepeye yerleşir türkçe aramalarda bence.

İçerik network'unde yani insanların sitelerinde adsense olarak çıkan reklamlarda böyle birşey yok, orada 0.35 verdiğin zaman gelen hitlerin yanında ortalama pozisyon gözükür ona göre ayarlama yapabilirsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5