İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adwords de ucuz türkçe kelimeler hangileri?

N

nomak78

Misafir
Adwords de ucuz türkçe kelimeler hangileri?

ucuz dan kastedilen, tıklaması 0,01 ytl olanlar.

ben pek göremedimde. gördüğün en ucuz kelime 0,03 ytl

G

guajira

Misafir
Genelde "yeşilkart, çiçekci". Tabi senin panelde ne gördüğünde önemli. Pandoranın kapısını açmışsın :)

N

nomak78

Misafir
teşekkürler guajira.. diğer arkadaşlarda yardım ederse bir ucuz adwords kelimeleri listesi oluşturalım.. bu başkalarınında işine yarayabilir.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu liste olmaz yani olur ama saçma olur örnegin ben kertenkele kelimesi için 0.01$ derim bu neyi degiştirir.arz talep meselesi bir anda mesela kertenkelelerin kansere iyi geldigi anlaşılır kanser ilacı firmaları kertenkele kelimesinin taban fiyatını tavana çekebilirler :p

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslında kelime ile alakalı değil çıkan reklam ile alakalı. yabancı bir kelimeye 2 cent aldığım da oldu 25 cent de. Genelde 15-20 arası veriyor ama 2 centlik reklam da çıkıyor aynı kelimeye misal...

N

nomak78

Misafir
işte o reklam verenin verdiği paraya bağlı.. eğer hedef kitle önemli değilse.. ki benim için değil..

popülerlik - pahalılık makasında olmayan.. daha doğrusu reklam verenlerin henüz keşfetmediği türkçe popüler ama adwordsçe ucuz kelimeler lazım.. daha az paraya daha çok hit..

düşün ki..

0,01 ise tıklama ücreti 1 ytl 100 hit demek
ama
0,25 ise tıklama ücreti 1 ytl 4 hit demek..

o yüzden bu başlık bence önemli.. en azından benim için önemli..

N

nomak78

Misafir
google 'ın adwords yalanı:

jlhjlkhkhjkhjkhkkj kelimesi 0,03 ytl

bu nasıl iştir?

hani minimum ödeme 0,01 idi?

dolaylı olarak minimum ödeme 0,03 mü yani?

yalanla yürüyorsa koca koca işler.. bizim gibi küçük insanlar ne yapsın?

N

nomak78

Misafir
asljmzxcçönvlısdjlksjdlfkjslkdjflsdjlkjflksjflk kelimeside 0,03:)

ne popüler bir kelime dimi;)

T

Turkeywebnet

Misafir
tckimlik deneyim 0.34 cent istiyor yahu,insafsizlik bence.Sadece türkiye gösterimi icin ayarlamistim.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
zaten biraz mantıklı düşünmek gerek ;)
nasıl ki tıklama başına bizlere 0.01 cent veriyolarsa karşı taraftanda 0.03 cent alsınki kar yapsın;) Ama tabi bir imla yanlışı yüzünden aslında yalancı konumuna düşüyolar

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben 0,3 den veriyordum ve baya da gösterim ve tıklama almıştı bir günde. ama bu gün 0,2 dengösterim falan yapmamış...sanırım 0,3 e çekmek gerekecek.:p

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
bu liste olmaz yani olur ama saçma olur örnegin ben kertenkele kelimesi için 0.01$ derim bu neyi degiştirir.arz talep meselesi bir anda mesela kertenkelelerin kansere iyi geldigi anlaşılır kanser ilacı firmaları kertenkele kelimesinin taban fiyatını tavana çekebilirler :p

yoktur senin bu kertenkelelerle olan ilgin nerden geliyor , her topicte kertenkele örneği :p

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nomak78' Alıntı:
işte o reklam verenin verdiği paraya bağlı.. eğer hedef kitle önemli değilse.. ki benim için değil..

popülerlik - pahalılık makasında olmayan.. daha doğrusu reklam verenlerin henüz keşfetmediği türkçe popüler ama adwordsçe ucuz kelimeler lazım.. daha az paraya daha çok hit..

düşün ki..

0,01 ise tıklama ücreti 1 ytl 100 hit demek
ama
0,25 ise tıklama ücreti 1 ytl 4 hit demek..

o yüzden bu başlık bence önemli.. en azından benim için önemli..

...0,01 demek ,bence,100 tık 1-USD ytl değil...yani 1.32 yl falan..öyle değil mi?

levent

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Turkeywebnet' Alıntı:
tckimlik deneyim 0.34 cent istiyor yahu,insafsizlik bence.Sadece türkiye gösterimi icin ayarlamistim.

Adwords'un onerdigi minimum rakamlar sadece arama icin diye biliyorum. Trafik tahmincisi de sadece arama icin tahmin yapiyor. icerik gosterimlerini tahmin etmiyorum diye yaziyor zaten "trafik tahmincisi" sayfasinda.

Arama sayfalarinda cikmak istiyorsan anahtar kelimeni etkinlestirebilmek icin adwords'un onerdigi minimum rakami vermen gerekiyor.

Ben dun hangi kelimeyi yazdiysam (uyduruk kelimeler dahil) 6.78 YTL minimum fiyatini verdi.

En iyisi 0.01 verip birkac gun takip ederek icerik sayfalarinda cikip cikmadigini kontrol etmek.

Adwords'ten en iyi performansi almak icin biraz deneme yamulma yapmak gerekiyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5