İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adwords Hakkında Sorularınızı Buradan Yazabilirsiniz!

Mercedes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba;

Elimden geldiğince sorularınıza cevap vermeye çalışacağım.

Lütfen aklınıza takılan soruları ve sorunları buradan konu altına yazmanız yeterli gerek ben gerek diğer bilgili arkadaşlar size sadece "Adwords" konusunda yardımcı olacaktır.

Saygılarımla

İbrahim ZORLU

mythrill

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mesela reklam vericeğim kelimede 10-12 küsur reklam var , kendi reklamımı nasıl en üste taşırım?

Mercedes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba: kendi reklamlarınızı diğer reklamların üstüne çıkarabilmeniz için yapmanız gerekenler; reklam kelimenizin reklamınızla alakalılığı, reklam metninizin kalite puanının yüksek olması bütçenizin (tıklama başı maliyetinizin) yüksel olması sizi istediğiniz yere çıkarıcaktır.

Eğer sorunuza cevap olmadıysa daha detaylı bilgi vererek size yardımcı olmaya çalışacağım.

Bol kazançlar dilerim.

petworld

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba.
Reklam kuponu kullanarak bir hesap açtım. Daha önce de yine kupon kullanarak bir hesap açtığım için ayarları falan biliyordum.

Bir iki gün sonra reklamım onaylandı ama ne yazık ki gösterime girmedi. Hesabımdan 14 TL da çekildi ama tık yok.

Bir aydır bekliyorum. Sorun nedir sizce ?

Mercedes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba: reklamınızın onaylandı ise eklemiş olduğunuz anahtar kelimenin (Mercek) üzerine geldiğinizde size hemen yayınlanıp yayınlanmadığını belirtmektedir.

Eğer yayınlanmıyor ise size neden yayınlanmadığını belirtmektedir. Her onaylanan reklam reklam yayına giridği anlamına gelmez.

Sadece onay alan reklam metninin onaylandığı anlamına gelir. Fakat reklamınızın google ve diğer bölümlerde yayınlanması için eklediğiniz anahtar kelimenin üzerine gelip oradan bakmanız gerekmektedir en sağlıklısı budur.

petworld

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anahtar kelimelerin yanında "durum" başlığının altında uygun yazıyor ve yanındaki baloncuğun üzerine geldiğimde şöyle bi kutucuk çıkıyor.

Reklamlar şu anda gösteriliyor mu : Hayır
Sebepler : * Anahtar kelimeyi kampanyanıza eklediniz. Anahtar kelimeniz inceleme aşamasından geçeceği için kısa bir süre bekleyebilirsiniz.
* Sistemimizin işleyişinde bir gecikme var.

Kalite Puanı : * Anahtar kelimeyi kampanyanıza eklediniz. Anahtar kelimeniz inceleme aşamasından geçeceği için kısa bir süre bekleyebilirsiniz.
* Sistemimizin işleyişinde bir gecikme var.

1 ay oldu neredeyse. Daha başlamadı. Kampanyayı baştan mı oluştursam ne yapsam ?

ToKoBa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

1-) Adwordste reklam verirken alan adının bir önemi var mı?
Örneğin www.iyinet.com var ama ben www.iyinet.tk diye bir adres için reklam vermişim. Bunun neye etkisi var? Yani ucuz alan adını kullanmanın sakıncası var mıdır?

2-) Görünen URLde ya da hedef URLde aşağıdaki link yapılarından hangileri kullanılabilir? Ya da kullanılamaz dediklerinizin sakıncaları nedir?

www.forum.iyinet.tk gibi subdomain.
www.iyinet.tk/1fh564f gibi URL kısaltması
www.iyinet.tk/?p=151 gibi blogda belirli bir sayafa.
www.iyinet.tk/reklam-icerigi-sayfasi.html

3-) www.iyinet.tk sitesi için iki farklı hesaptan reklam verilrise aynı reklam verilirse ne olur?
a-) Hangisi çok para verirse o mu yayınlanır?
b-) Rastgele dönüşümlü mü yayınlanır?
c-) İkisi aynı anda çıkar. (Böyle olmaz sanırım)
d-) ????

4-) Google günlük bütçeyi dolduramazsa ne olur? Kardeşim senden de para kazanamıyoruz diyip hesaba engel ya da ban koyar mı?

Teşekkürler..

Mercedes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba; biraz geç dönüş nedenimde buradaki kişilerin sizlere yardımcı olması ümidiyle olmasıydı bakıyorum ki burada ki kişilerde pek ilgilenememişler. =)

Şimdi; ToKoBa sizin sorunuza gelmek gerekirse, Sub domain veya ana domain uzantılı bunlar (subdomain.alanadi.com) (www.alanadi.com/sohbet) olması sadece görünen url ile giden url aynı olmalıdır.

Örnek vermek gerekirse; reklam metninde belirtilen url dışı zaten reklam verme gibi bir şansınız yok mesela,

görünen url
www.ahmet.com

giden url
www.mehmet.com

bu şekilde olamaz ayrıca görünen url de ne gözüküyorsa o adrese gitmek zorundadır. Fakat görünen url'de www.ahmet.com/Hakkinda diye bir ibare varsa bunun gidecke olan url www.ahmet.com/Hakkinda urls'sine gitmesi zorunlu değildir.

Yanlız görünen url'de www.ahmet.com/Hakkinda bu adres www.ahmet.com bu adresi yazdığınızda direk ana domaine gidebilir.

Veya görünen url'de www.ahmet.com/Hakkinda yazıyorsa giden url www.ahmet.com/deneme diye bir adrese gidebilir.

Aslında oldukça basit bir işlem. Takıldığınız soru yer olursa abna ulaşmayı deneyiniz lütfen.

dilemma1976

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Düşük kalite puanı nedeniyle nadiren gösteriliyor

Benim sitem için google a reklam verdim ilk 10 gün herşey güzeldi.Sonra Düşük kalite puanı nedeniyle nadiren gösteriliyor demeye başladı.Siteyi yeniledim,kampanyaları sildim yeniden yaptım ama hiçbişey farketmedi,google a yazı yazdım gene de bir çözüm yok.Ne yapmak lazım bu durumda acaba?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
fiyatı yükselttiğiniz sürece hiç bir sorun olmuyor mesela tık ücretini 0.75 yapıp otomatik ayarla dersen hep ilk 3 te olursun :)

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Merhaba bir süre önce adworks kullanmıştım ve bana bugün 2 adet mail geldi mail de özetle şunlar yazıyor

Bir süre önce size AdWords hesabınızdaki 9338546784 gecikmiş bir bakiye için ulaşmıştık. Bu faturanın ödenmemiş bakiyesi TRY 60.54 tutarındadır, hesabın ödenmemiş bakiyesi ise TRY 82.39 tutarındadır.

ne yapmam gerekir adworks işinde acemiyim yardım edebilecek varmı ?

ToKoBa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
82,39 TLlik borcunuzu ödeyeceksiniz. Eğer daha fazla ödeme yapmak istemiyorsanız reklam yayınını durduracaksınız.

ToKoBa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adwordsteki hesabımız askıya alınmışsa neler yapabiliriz?

- Aynı isim ve adresle yeni bir hesap açabilir miyiz? Yoksa zaten önceki hesabımız askıda olduğundan izin verilmez mi?

- Farklı isim ve adresle açsak ödemeyi askıya alınan hesapta kullandığımız kredi kartıyla yapabilir miyiz? Yoksa bu kredi kartı daha önceden kullanılmış yürü git mi derler?

- Askıya alınmış hesabın kullanıldığı bilgisayardaki çerezleri temizleyip yeni IP almak gerekir mi?

- Adwords yeni açılan hesapta nelere dikkat ediyor? Hangi bilgileri aynı olursa aynı hesap muamelesi yapıyor?

Özetle askıya alınmış hesabı olan bir kullanıcı yeni hesap açarken nlere dikkat etmeli?

Bu sorulara verilmiş cevapalr var fakat biri diğerini tutmuyor ve sertifikalı olup güncel bilgilerden haberdar olan arkadaşların yanıtlaması daha iyi olur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5