İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

(adwords hediyeli )yeni site acmak isteseniz ne yapardiniz ??

ZApToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
firar' Alıntı:
bnce ne olursa olsun burda maruz kalınıcak durum büyük balık küçük balık olayıdır... mesela sana 10 milyar versem al bunu site yap diye arama sitesi yaparmısın?
bu soruya yaparım cevabını vericek pek insan çıkıcağını sanmıyorum (bence hiç çıkmazda olurda biri fantezi yapar) neden çıkmaz çünkü ortada google diye bi dev var googleye rakip olabilmek için 2 milyar euro ayıran yapılanmalar var bu pazarda 10 milyarla ne yapabilirsinki???

bunu göze alabilmenin tek yolu var onunda parayla alakası yok googlenin yaptıgı gibi bi devrim yaparsınız ozaman istediğiniz adamı yıkarsınız ama bahsettiğin türde bi sitenin getiriceği reklam kazancı ne olucakki kariyer.net le boğuşucaksın?

bahsettiğimiz site çok fazla kullanıcı grektiren bi site kendinize özgü bi kullanıcınız olmalı mesela alışveriş sitesi açarsın hepsiburda.com a rakip olamayabilirsin ama yinede satış yapar bişiyler kazanırsın... ama burda öyle diğil adam gelicek ilanını eklicek bakıcakki sende bi haftada ancak bir başvuru kariyer.net te 50 tane bi daha senin sitene uğrucakmı? o kullanıcıya ne + sunabilirsinki gelsin senin siteni kullansın???

(tezlerimin hepsi çürütülmeye açıktır herhangi bi alınganlık durumu oluşmasın sadece kendi görüşlerimi belirttim)

bence olay sadece en çok rağbet görenin yanında olmaktan ibaret ve bu biraz haklı olarak alışkanlık haline gelmiş durumda aslında google gibi aradığını saniyeler içinde sana ulaştıran dünyaca ünlü arama motoru dururken Ali & Veli' nin weya x kişinin çıkıpta bir arama motoru ortaya koyması genel we çoğul bir kesim tarafından yadırganıyor intihar olarak yorumlanıyor haklı/haksız bilinmez ama burda başkalarının gözünün içine bakıldığı kesin ama bu mantalite yapısıyla nereye kadar GOOGLE =)))

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
firar' Alıntı:
bnce ne olursa olsun burda maruz kalınıcak durum büyük balık küçük balık olayıdır... mesela sana 10 milyar versem al bunu site yap diye arama sitesi yaparmısın?
bu soruya yaparım cevabını vericek pek insan çıkıcağını sanmıyorum (bence hiç çıkmazda olurda biri fantezi yapar) neden çıkmaz çünkü ortada google diye bi dev var googleye rakip olabilmek için 2 milyar euro ayıran yapılanmalar var bu pazarda 10 milyarla ne yapabilirsinki???
)
Bu kisima bende katilmiyorum neden dersen 2milyon $ lik sadece labarotuvari olan sirket kalkip benim siteme reklam vermek istiyorsa icerik kismende olsa ayni(reklam vermek istedigi sitenin Hiti 1000 bile yok)
burda benimki degil onunki fantezi oluyor
reklam vermek istediginde aldigi cevap: reklam yayinlamiyoruz reklam yayinlamayida dusunmuyoruz
ilginiz icin tesekkurler

kupon kodu :282948964966
mesaji ilk okuyan kullansin
Ilk okuyan ben kullandim diye yazsinki diger bosa ugrasmasin :)

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
2000-3000$ bütçem olsaydı ;
1.si online oyun oynatabileceğim (okey batak king batak) tarzı bir sistem yaptırabilirdim
2. olarak tamamen türkçe olan bir web templates sitesi açabilirdim template alım satımı
3.sü biraz reklam gibi olacak fakat birmilyon.com gibi bir yarışma sitesi açardım.(3. sü nü çok istiyorum :D)
4.internetten online oyun oynamak için ( legalpara ) bir site açardım
5. si webden futbol menejerliği ile ilgili bir portal kurardım süpper olur. internette online olarak insanlar menejerlik oyununu oynayabilirler.

saygılar 3. ve 5. fikir e bence ihtiyaç var.

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özgün bir şey yaparsan, bütçenin de fazla olmasına gerek yok, sana gerekli geri dönüşümü yapacaktır. Ne biliyim internetteki yok arama motoru, yok hitlist, yok forum, yok portal... şarkı sözüi,akor bilmemne bu klasik şeyleri yaparsan tabi tutabilir ama; özgün bir şey yaparsan çok daha iyi olur.

Örneğin itiraf.com domain güzel, fikir güzel, ürün güzel... SONUÇ GÜZEL!.

Olmayan bir şeyi yaparsan emin ol iyi sonuç alacaksın. Benim sana verebileceğim fikir ise, kategorili bir sistem hazırlat. Kategorilerin her birinin ismi Türkiye'nin bir şehri olsun. İnsanlar bu kategorilere girip ilgili resimler, şiirler, şarkılar, bilgiler koysun... Wikipedi gibi olsun kısaca ama Türkiye için özelleşmiş bir wikipedi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5