İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

(adwords hediyeli )yeni site acmak isteseniz ne yapardiniz ??

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3000-5000$ lik butce ayirdiginiz yeni bir site yapmak isteseniz ne gibi bir site yapardiniz
icerigi ne olurdu
Tasarim acisindan nasil bir tasarim dusunurdunuz ??
vs vs

Not:su an site acmayi dusunmuyorum ama haziran sonunda diger siteler bittikten sonra yeni 2-3 tane site dusunuyorum en azindan yazacaklariniz bir fikir sahibi olmamami saglar
sayet butce 3000-5000den daha fazla gider ama su su olsa daha iyi olur dediginiz fikirler varsa onuda yazabilirsiniz
mesaj yazan arkadaslardan 1.10.20.30.40 inci mesajlari yazan arkadaslara 1 tane adwords kuponu bedava
en iyi fikir ureten 2 arkadasa 5 tane adwords kupnu hediye (sayet guzel bir fikir cikarsa ortaya ve o fikirden esinlenerek bir site acarsak extra odul var extra odulu adwords kuponu felan degil daha sonra aciklarim :)
10 .20.30.40 inci mesajlarda sadece yazmis olmak icin yailan mesajlar sayilmiycak bir sonraki mesajdaki kisiye verilecektir kupon

ZApToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
- şayet benim 3000-5000$ lık bir bütçem olsaydı bir portal kurardım
tasarım ve içerik tabii özgün olacak
- portal üzerinde hedef kitleme sağlamam gereken hizmetleri sağlardım(hosting satış-destek,spor,haber en güncel bilgi ve dökümanlar vs..
- tasarım açısında baz aldığımda scripti özgün olacak ve tabiiki sağlam bir ekip destek takım ruhu oluştururdum

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tasarim tamamen zaten siteye ait olucak bunu belirtmeye gerek yok
soyle dusunun butce 3000-5000 yetmez dusunduklerime derseniz dusunduklerini ve gerekli olan butceyide yazarsaniz iyi olur
icerik olarak su an olanlarin haricinde ilgi cekicek farkli ve fazla olmayan bir icerik fikirleri daha iyi olur

E

echo

Misafir
bu paraya güzel bi portal kurardım.

parasını verip her türlü konuda makale yazdırırdım.(özellikle insanların ihtiyacı olduğu konularda)

ZApToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3000-5000$ gerçekten başlangıç için sağlam bir bütçe olur ama sadece başlangıç için. Bu nedenle bu weya başlangıç aşamasında ki paraya güvenmeden kısa zamanda gelir elde edecek, her kesimi kapsayacak & hitap edecek sağlam bir projeye imza atmak gereklidir.Bence şuan yaş ortalaması olarak + bir bütün olarak genelleme yaparsam insanların odaklandığı tek konu spordur Bu nedenle ben 2.düşünce olarak spor bilgi, döküm & en güncel spor gelişme & anlık maçların takip edildiği bir spor sitesi ortaya koyardım.Giderler hakkında yorum yapamayabilirim ama gelirleri çok sağlam olur bence

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ZApToR' Alıntı:
3000-5000$ gerçekten başlangıç için sağlam bir bütçe olur ama sadece başlangıç için. Bu nedenle bu weya başlangıç aşamasında ki paraya güvenmeden kısa zamanda gelir elde edecek, her kesimi kapsayacak & hitap edecek sağlam bir projeye imza atmak gereklidir.Bence şuan yaş ortalaması olarak + bir bütün olarak genelleme yaparsam insanların odaklandığı tek konu spordur Bu nedenle ben 2.düşünce olarak spor bilgi, döküm & en güncel spor gelişme & anlık maçların takip edildiği bir spor sitesi ortaya koyardım.Giderler hakkında yorum yapamayabilirim ama gelirleri çok sağlam olur bence
tskler ilk mesaj senden kuponu yolladim PM ile Piyasada bir suru spor sitesi var yada buna benzer icerikli
ikinci konu sitede kesinlikle reklam geliri olmuycak (yani reklam konulmuycak) en az 6 ay 1 sene

GizliKral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O kadar paraya önce güzel hiti yüksel domainler alırdım. İçerikleri Sohbet Webmaster Oyun Tarzı Geri Kalan Parayada iyice tanıtırdım.. Sonra paranın geri dönüşünü beklerdim.

Raiden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kesinlikle online oyun sitesi yapardım. ogame veya muttefik gibi

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yonja.com gibi bir arkadaşlık sitesi olabilir ama tabiki klasikleşmiş kavramlardan uzak olmalı yani insana yeni bişiy sunmalı... gençlerin hedef kitle olarak seçildiği bi proje bence başarılı olur yani hem reklam gelirleri hemde düzey bakımından...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
beceriksiz_acemi' Alıntı:

o paraya hiç kimse yazma oyunu yazdırdın diyelim onu kaldırcan dedicated lazım baya masraf yani oyun sitesi için 10,000-15,000 gözden cıkartıcan

DamgaNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk önce güzel bir sohbet sitesi açardım bunu reklam sayesinde iyice yayardım sonra bunu arkadaşlık sitesine çevirir aynı kullanıcıların bu sayede arkadaşlık sitesinde devam etmesini saglardım bunuda insanlara kabullendirdikten sonra vip üyelige çevirip harcananın geri dönüşünü saglardım ve çok büyük bir masrafada gerek kalmazdı şuan için insanları bir siteye baglayan en büyük olay sohbet olayıdır çünkü siteye 1-2 saat baglanmasını saglar ve bunu hergün yada gün içinde defalarca yapmasını saglar...

ZApToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3. proje olarak sunacak olursam eğer, şu an ülkemizin en büyük sorunlarından birisi olan, işsizlik içinde boğulan, çabalayan & kurtulma yolları arayan kitlemize en iyi iş bulma ortamını sunacak çalışan, iş veren & kariyer sitesi hazırlamak isterdim.Bunun içinde işçi ve işvereni bu sistemde en doğru bir şekilde buluşturmak, doğru ilan & doğru eleman prensiplerine uygun adımlar atardım.Bünyemde en seçkin firmaları & iş arayan kesimi uzlaşma noktasında birleştirmek için doğru adım, aşama & çalışmaları ortaya koyar ve bu iki kesimi (işçi ve iş vereni) bu sistemde buluşturmak için en doğru adımları atardım fedakarlıktan kaçınmazdım.

daRksnak3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok büyük bir portal olabilir ama etrafta bolca bulunan benzerleri gibi değil.
Çarpıcı bir domain ile birleştiğinde çok güzel işler çıkabilir diye düşünüyorum.

Mesela bir kez üye olduktan sonra o üyelikle email adresi alabilir, kendi blog sitesini açabilir, sohbet odalarına girip yazışabilir, oyun odalarına girip oyun oynayabilir ne biliyim bunun gibi bir çok servis birleştirelebilir. Ama tabi kodlamaya vakit harcaman gerekiyor baya. (Yada gelişmekte olan siteleri alıp kendi bünyene katarak büyüyebilirsin google gibi :))
Ayrıca programlama bilgin de varsa siteden bilgi alınabilecek programlar yazarsan çok hoş işler çıkacaktır. Mesela mail geldiğinde hemen uyarı veren program gibi. Yada bloguna verilen cevapları bildiren gibi.

Özellikle forum siteleri, içerik için tıklatma vs. oalyları, reklam bolluğu, çok bilnen hazır scriptler gibi siteler çok fazla hit kaybettiriyor.

Tasarım ferah, iç açıcı, reklam yerinde (az ama öz) olmalı.

Bütun bu işler bttikten sonra reklama gelicek tabi vakit. Büyük sitelere banner reklam verebilirsin ama bütçene güveniyorsan tv kanallarına niye reklam vermiyesin değilmi ; )

aLcadraz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
culpable' Alıntı:
3000-5000$ lik butce ayirdiginiz yeni bir site yapmak isteseniz ne gibi bir site yapardiniz
icerigi ne olurdu
Tasarim acisindan nasil bir tasarim dusunurdunuz ?
vs vs

Not: su an site acmayi dusunmuyorum ama haziran sonunda diger siteler bittikten sonra yeni 2-3 tane site dusunuyorum en azindan yazacaklariniz bir fikir sahibi olmamami saglar
sayet butce 3000-5000den daha fazla gider ama su su olsa daha iyi olur dediginiz fikirler varsa onuda yazabilirsiniz
mesaj yazan arkadaslardan 1.10.20.30.40 inci mesajlari yazan arkadaslara 1 tane adwords kuponu bedava
en iyi fikir ureten 2 arkadasa 5 tane adwords kupnu hediye (sayet guzel bir fikir cikarsa ortaya ve o fikirden esinlenerek bir site acarsak extra odul var extra odulu adwords kuponu felan degil daha sonra aciklarim :)
10 .20.30.40 inci mesajlarda sadece yazmis olmak icin yailan mesajlar sayilmiycak bir sonraki mesajdaki kisiye verilecektir kupon

yeni siteye bunu aynen yaz insanlar sana o sitede fikir versin :)

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ZApToR' Alıntı:
3. proje olarak sunacak olursam eğer, şu an ülkemizin en büyük sorunlarından birisi olan, işsizlik içinde boğulan, çabalayan & kurtulma yolları arayan kitlemize en iyi iş bulma ortamını sunacak çalışan, iş veren & kariyer sitesi hazırlamak isterdim.Bunun içinde işçi ve işvereni bu sistemde en doğru bir şekilde buluşturmak, doğru ilan & doğru eleman prensiplerine uygun adımlar atardım.Bünyemde en seçkin firmaları & iş arayan kesimi uzlaşma noktasında birleştirmek için doğru adım, aşama & çalışmaları ortaya koyar ve bu iki kesimi (işçi ve iş vereni) bu sistemde buluşturmak için en doğru adımları atardım fedakarlıktan kaçınmazdım.

rakiplerin kanald ye reklam verebilirken şansın olabilirmi sence? bence bu siteyi oturtmak çok zor olur...

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
yeni bir fikir

Şöyle düşün...

İnternette arayıp da bulamadığın konu ne ise o konuda site yap:))
(Kazanmış olsam dahi hediye istemiyorum)

ZApToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
firar' Alıntı:
rakiplerin kanald ye reklam verebilirken şansın olabilirmi sence? bence bu siteyi oturtmak çok zor olur...

bence büyük projelerde hele ki elinde belli kaynaklar warsa mum yakıp beklenirse iş şanstan ibaret olur, ama diğer tarafta ekip ruhunun yer aldığı bir ortam oluşursa herşey senkronize olarak olumlu ilerler.Bende şunu söylemek isterim kariyer.net weya herhangi bir kariyer sitesi weya herhangi bir projede izlenecek ilk politika rakiplerinin o anki durumu yaptıkları & yapacakları değil sen we senin ekip ruhu weya bireysel adımlarla uzun vadeli yapacakların önplandadır.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ZApToR' Alıntı:
bence büyük projelerde hele ki elinde belli kaynaklar warsa mum yakıp beklenirse iş şanstan ibaret olur, ama diğer tarafta ekip ruhunun yer aldığı bir ortam oluşursa herşey senkronize olarak olumlu ilerler.Bende şunu söylemek isterim kariyer.net weya herhangi bir kariyer sitesi weya herhangi bir projede izlenecek ilk politika rakiplerinin o anki durumu yaptıkları & yapacakları değil sen we senin ekip ruhu weya bireysel adımlarla uzun vadeli yapacakların önplandadır.

bnce ne olursa olsun burda maruz kalınıcak durum büyük balık küçük balık olayıdır... mesela sana 10 milyar versem al bunu site yap diye arama sitesi yaparmısın?
bu soruya yaparım cevabını vericek pek insan çıkıcağını sanmıyorum (bence hiç çıkmazda olurda biri fantezi yapar) neden çıkmaz çünkü ortada google diye bi dev var googleye rakip olabilmek için 2 milyar euro ayıran yapılanmalar var bu pazarda 10 milyarla ne yapabilirsinki???

bunu göze alabilmenin tek yolu var onunda parayla alakası yok googlenin yaptıgı gibi bi devrim yaparsınız ozaman istediğiniz adamı yıkarsınız ama bahsettiğin türde bi sitenin getiriceği reklam kazancı ne olucakki kariyer.net le boğuşucaksın?

bahsettiğimiz site çok fazla kullanıcı grektiren bi site kendinize özgü bi kullanıcınız olmalı mesela alışveriş sitesi açarsın hepsiburda.com a rakip olamayabilirsin ama yinede satış yapar bişiyler kazanırsın... ama burda öyle diğil adam gelicek ilanını eklicek bakıcakki sende bi haftada ancak bir başvuru kariyer.net te 50 tane bi daha senin sitene uğrucakmı? o kullanıcıya ne + sunabilirsinki gelsin senin siteni kullansın???

(tezlerimin hepsi çürütülmeye açıktır herhangi bi alınganlık durumu oluşmasın sadece kendi görüşlerimi belirttim)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5