İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adwords ile ilgili sorularinizi cevaplayabilirim

DrMoto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kendim 1.5 ay önce adwordsün 2 sinavini gecerek sertifikali uzman oldum..

gercekten adwordsün bilinmeyen cok özelligi var, bunlari ögrenerek maliyetlerinizi düsürebilirsiniz..

örnek bazi özellikler:
reklam metnindeki ayarlamarla CTRi 2-3 katina cikartabilir, böylece CPC yani maliyeti ayni oranda düsürebilirsiniz.. isin en önemli püf noktasi burasi yani paranizi cöpe atmak yerine iyi reklam metni ve kampanya ayarlayarak maliyeti müthis düsürebilirsiniz.. örnek. ayni kelime icin 3-4 cent verirken, düzenlemelerden sonra en fazla 1 cent ödüyorsunuz, cünkü tiklama orani CTR arttikca google maliyetinizi düsürür

kampanya ayarlarinda da yapilacak bircok ayarlamalar CTRi arttirip maliyetleri düsürebilir.. Kalite skorunuz yüksek olursa maliyetiniz düser, kalite skoru da CTR yani nekadar tiklandiginizdan etkilenir.. mesela belirli bir kelime az tiklaniyorsa bu kelime sizin reklamla alakali degil diye daha fazla ödersiniz, oysa reklam metni ve kampanyayi iyi ayarlarsaniz daha cok tik alir ve kalite skoru artacagindan maliyeti de düsürürsünüz

bu en önemlisiydi..
bunlarin disinda kücük capli özellikler var
saate göre ayarlama: günün herhangi bir saatinde rekabetin oldugu saatte maliyeti yüzde olarak berlirli bir oranda arttirip, mesela gece az tik aliyorsaniz ve cok rekabet varsa tiklama basi ücreti ayarlayip istediginiz saatte daha fazla ödemeyi tercih edebilirsiniz.. mesela günün sonuna dogru rekabet azalir reklamverenlerin günlük bütcesi düsebilir diye bu saatlerde daha az ödemeyi ayarlayabilirsiniz..

istenen pozisyon: reklam siralamasinda sadece ilk 3te veya 4.cü reklamverenden sonra reklam ciksin istiyorsaniz bu özellik var, tabii garanti vermiyor google illa istediginiz pozisyon olacagini..

mustafa_0158

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kendim 1.5 ay önce adwordsün 2 sinavini gecerek sertifikali uzman oldum..

gercekten adwordsün bilinmeyen cok özelligi var, bunlari ögrenerek maliyetlerinizi düsürebilirsiniz..

örnek bazi özellikler:
reklam metnindeki ayarlamarla CTRi 2-3 katina cikartabilir, böylece CPC yani maliyeti ayni oranda düsürebilirsiniz.. isin en önemli püf noktasi burasi yani paranizi cöpe atmak yerine iyi reklam metni ve kampanya ayarlayarak maliyeti müthis düsürebilirsiniz.. örnek. ayni kelime icin 3-4 cent verirken, düzenlemelerden sonra en fazla 1 cent ödüyorsunuz, cünkü tiklama orani CTR arttikca google maliyetinizi düsürür

kampanya ayarlarinda da yapilacak bircok ayarlamalar CTRi arttirip maliyetleri düsürebilir.. Kalite skorunuz yüksek olursa maliyetiniz düser, kalite skoru da CTR yani nekadar tiklandiginizdan etkilenir.. mesela belirli bir kelime az tiklaniyorsa bu kelime sizin reklamla alakali degil diye daha fazla ödersiniz, oysa reklam metni ve kampanyayi iyi ayarlarsaniz daha cok tik alir ve kalite skoru artacagindan maliyeti de düsürürsünüz

bu en önemlisiydi..
bunlarin disinda kücük capli özellikler var
saate göre ayarlama: günün herhangi bir saatinde rekabetin oldugu saatte maliyeti yüzde olarak berlirli bir oranda arttirip, mesela gece az tik aliyorsaniz ve cok rekabet varsa tiklama basi ücreti ayarlayip istediginiz saatte daha fazla ödemeyi tercih edebilirsiniz.. mesela günün sonuna dogru rekabet azalir reklamverenlerin günlük bütcesi düsebilir diye bu saatlerde daha az ödemeyi ayarlayabilirsiniz..

istenen pozisyon: reklam siralamasinda sadece ilk 3te veya 4.cü reklamverenden sonra reklam ciksin istiyorsaniz bu özellik var, tabii garanti vermiyor google illa istediginiz pozisyon olacagini..

merhaba arkadaşım bu adwords konusunda hiç bilgim yok ancak reklam vermem gerekiyor ordan burdan okuyarak bişeyler yapmaya çalıştım oda olmadı zaten :peh: acaba bana yardımcı olurmusun yani ilk adımlarını atan bebek misali :hihi: nasıl yapacağım konusunda yardım edermisin?:peh:

nsu975

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şu an hesap açıp kullanamıyorum eski reklamlardan dolayı bu sorunu nasıl aşabilirim

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
bence çok saçma bir yazı olmuş anlamayanların kafası dahada karıştı..

DrMoto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@nsu975 nedeni bilemiyorum belli bir domain icin 1den fazla hesap acip kupon kullandiysaniz veya ayni ödeme bilgileriyle birden fazla hesap actiysaniz veya baska nedenden kaynaklanabilir, baska bir domain kullanin baska ödeme yöntemi deneyin..

@blade78 ben sadece adwordsün "parayi yatir reklam ciksin ugrasma", seklinde basit düsünülmemesi gerektigini, detaylarini bildikce maliyetlerin düsürülebilecegini vurgulamak istedim, detaylarina inmek icin asagidaki adwords yardimi bastan okumak gerekiyor, az bütceli hesaplar icin belki maliyeti azaltmak önemsiz olbilir, ama ayda milyonlarca para adwords reklami icin harcayan büyük sirketler var

adwords uzmani olmak icin asagidaki adwords yardim materyallerini 2kez okumanizi tavsiye ederim, ardindan hem sinavlari gecebilecek kadar bilgi edinir hem de adwordsün en ince detaylarini ögrenmis ve maliyetleri azaltmis olursunuz:
http://adwords.google.com/support/aw/bin/static.py?hl=tr&page=examstudy.cs&rd=1

örnek olarak DKI (Dynamic keyword insertion) yani aranan kelimelerin otomatik olarak sanki ona özel reklam metni yazilmis gibi reklam metnine yerlestirilmesi cogu kisinin bilmedigi birsey, oysa maliyeti düsürmek ve CTR arttirmak icin cok etkili bir yöntem bu..

secretway

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar, elimde 50ytl değerinde adwords kuponu var. 2 gün önce gmail hesabımla adwords hesabı açtım ve kuponu girmek istiyorum. biraz araştırdım ama herkes bişeyler söylüyor. Adres bilgilerini gireceğim ama forumlarda anlatılandan farklı ekranlar çıkıyor. resimleri aşağıda paylaşıyorum.
Ben ödeme yapmadan sadece kuponu kullanmak istiyorum.
Reklamları yayınlamak için 7-14ytl arasında bi kesinti oluyormuş. Bu kesintininde kupondan yapılması için nasıl bi ayar yapmam lazım.
Birde ayarlarda mutlaka kredi kartı girmemiz lazım mı?

RESİM LİNKLERİ
http://www.hizliupload.com/img/hesapayar1.jpg
http://www.hizliupload.com/img/hesapayar2.jpg

digiturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google adwors konusunda acemilere uyarım otomotik reklam secenegini secmeleridir.

omgbbqhax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sana sunu sorcam sildigim reklamlari kalici olarak kaldirmam mumkun mu gormek istemiyorum ???

UnknowSouL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
sana sunu sorcam sildigim reklamlari kalici olarak kaldirmam mumkun mu gormek istemiyorum ???

Hesabınızda istatistik grafiğinin hemen üstünde silinler hariç hepsini gösteri seçin o zaman düzelir. Eğer silinenleriş görüyorsanız şuan tümü seçilidir.

Merhaba arkadaşlar, elimde 50ytl değerinde adwords kuponu var. 2 gün önce gmail hesabımla adwords hesabı açtım ve kuponu girmek istiyorum. biraz araştırdım ama herkes bişeyler söylüyor. Adres bilgilerini gireceğim ama forumlarda anlatılandan farklı ekranlar çıkıyor. resimleri aşağıda paylaşıyorum.
Ben ödeme yapmadan sadece kuponu kullanmak istiyorum.
Reklamları yayınlamak için 7-14ytl arasında bi kesinti oluyormuş. Bu kesintininde kupondan yapılması için nasıl bi ayar yapmam lazım.
Birde ayarlarda mutlaka kredi kartı girmemiz lazım mı?

RESİM LİNKLERİ
http://www.hizliupload.com/img/hesapayar1.jpg
http://www.hizliupload.com/img/hesapayar2.jpg

kredi kartı girmeniz gerekiyor mu? evet gerekiyor 1-2 aydır gerekmiyordu ama şuan gerekiyor. Şuda bir gerçek hesabınız aktif olur mu bilinmez :) bu ara google tamamen balataları sıyırmış durumdada

herbalurun

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
adwors domain banını nasıl kaldırabiliriz nadiren gösterim diyor sürekli hesap acılınca hemen bunu yazıyor?

cepfoni.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadasim. simdi ben surekli kuponlarla hesap acmak istiyorum her seferinde ip yeniliyor cerezleri temizliyorum . ama nedense her hesap kapatiliyor .

adresi telefon numarasi naisl yazmam gerekir ki kapanmasin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5