Adwords kuponlarında yeni dönemmi başladı?

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Katılım
30 Haziran 2006
Mesajlar
540
Reaction score
0
Hepimizin anladığı gibi artık Google sizden para almadan hesabınızı aktif etmiyor. Bence kendi açısında atılabilecek en mantıklı adımlardan birini attı. Sonuçta Adwords ile çalışmak isteyen biri zaten Google'a para vermek zorundadır.

Kısacası Sonuç: Eğer hesabınızın aktif olmasını ve kupon sayesinde bakiyenize eklenen miktarı kullanmak istiyorsanız, Google'a kredi kartınızla yada bankalar arası transfer ile kücük bir ücret ödemeniz gerekmekte.

Bu sorunu nasıl halledebiliriz:

- Öncelikle kendi kredi kartınızı kullanabilirsiniz fakat bu iyi olmaz. Zaten bir kredi kartını birden fazla hesapta kullanınca Google'ın hoşuna gitmiyor.

- Banka havalesi ile ödeme yapabilirsiniz. Buda tamamen manuel bir işlem olduğu için Çok zaman alacaktır.

- Sanal kartları kullanabilirsiniz. Yaklaşık 17YTL gibi bir masrafla kuponlarınızı kullanabilirsiniz.

Sanal Kart: Internette bulabileceğiniz bu kartlar tamamen sanal olarak satılan kredi kartlarıdır. Internet alışverişlerinizde ve kredi kartlarının geçtiği tüm sitelerde kullanabilirsiniz.

Size kart'a ait olan: Kart numarası,Cvv2 kodu,Expiration tarihi veriliyor ve kart'da isim olarak istediğiniz ismi kullanabiliyorsunuz.

Kartın içindeki miktar bitince artık kullanılmaz oluyor ve tekrar yükleme gibi bir işlem yapamıyorsunuz.

Genelde kart ücreti: 5$ oluyor ve içinde bize gerekli olan miktarda 6$Toplamda 13$'a kartı alıyoruz.

Kartı google'da yeni hesap açtığımızda Faturalandırma Bilgileri isimli bölümden kredi kartı ile ödemeyi seçerek Adwords'da kullanabilirsiniz.

Sonuç: Dün bu yöntemi denedim ve işe yaradı. Google'a ilk ödemem ulaştığı için hesap aktif oldu ve reklamlar gösterime girdi. Bakiyeniz bitince Google reklam masraflarını eklediginiz sanal kart'dan çekmeye çalışıyor fakat zaten içinde 6$ olan kartımızda bakiye bulunamadığı için reklamlar duruyor. Sonuç olarak kupon ile bakiyenize eklenen miktari kullanmış oluyorsunuz..

* Mümkün oldugu kadar yüksek miktarlı kuponlardan alın. 25$'lik bir kuponun değerini yukardaki masraflar ile karşılaştırmak mantıklı degil.

Sorusu olan yada birşey eklemek isteyen arkadaşlar mesaj yazabilir..


Not: Bu sanal kartları alırken herhangi bir kimlik onaylaması yada diğer herhangi bir onaylama yapılmaz. 5-10dk içinde aktif olur.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst