İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adwords un pagerank a ve googleda ki siralamada etkisi varmi ??

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir cok yerde okudum genel olarak soylenen su adwords de reklam verildigi zaman ne pagerank nede siralamadaki pozisyonuna katkisi bulunmadigi soylenmis
benim gozlemledigimde su
adwords de reklam metninde kullandigim ilk satir ne sitemde var nede orda yazanlari link veya buna benzer sey icin kullandim (ornek reklam metninin ilk satirina cheap ticket yaziyorum belli bir zamanda sonra reklam verdigim site cheap ticket arama sonuclarinda googleda cok iyi yerlere geliyor )
google da arama yapiyorum gorunen site ilk sayfada ve ilk 5 in icinde 242.000.000 sonuc icerisinden
yeni bir sitede deniyorum hic link degisimi yapmiyorum sadece adwors reklami veriyorum (o title i sadece ve sadece adwordsde kullaniyorum)
belli bir zamandan sonra arama sonuclarinda iyi bir yere geliyor + ilk guncellemede yaklasik pr3 uzeri deger aliyor baclinklerde bakiyorum adwords reklamlarinin yayinlandigi siteler cikiyor
simdiye kadar 4-5 sefer denedim bu olayi
Normalde belki uzun surede gelinmiyecek yerleree adwords reklamlari sayesinde cok kisa surede gelinebiliyor
genel olarak soylenenlere bakarsak etkisi olmadigi soyleniyor
Ama benim gozlemledigim cok cok etkisi var sadece kendi denediklerimde degil diger bir cok sitede ayni sekilde
Kafama takilan soru su
benim denediklerim ve gordugum kadari ile adwordsun cok buyuk katkisi var ozaman
butun yapilanlar bos sadece parayi veren dudugu calar mantigi ilemi calisiyor google ??

GeneraL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Ben şuna bir kaç sitemde şahit oldum Adwords kuponları Sandbox dan cıkmaya yardımcı oluyor.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
tabiki parayı veren düdüğü çalacak sen googlenin babasının oğlu olmadığın için ne kadar para veriyorsan o kadar iyi müşteri olacaksın. iyi müşteriye her zaman iyi hizmet vardır.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim düzenli adwords kullandığım ve sıralaması değişmeyen 2 sitem var. Yazdığın şeye emin misin demiycem eminsindir ama direk bağlantılı olduğunu sanmıyorum. Böyle birşey yaparsa google 2 kere kendini baltalar. Hem arama motoru kalitesini düşürür hem de sana doğal ziyaretçi yollayarak adwords ihtiyacını ve dolayısıyla kendi gelirini düşürür. Ama adwords e reklam verilen sitelerin, manuel kontrol edildiği için spam niteliği taşımıyorsa sandbox tan çıkması söz konusu oluyormuş birçok yerde gördüğüm kadarıyla bu anormal değil. Adwords den reklam verdim rankingim arrtı ise mantıklı gelmedi bana(olmamıştır demiyorum)

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim düzenli adwords kullandığım ve sıralaması değişmeyen 2 sitem var. Yazdığın şeye emin misin demiycem eminsindir ama direk bağlantılı olduğunu sanmıyorum. Böyle birşey yaparsa google 2 kere kendini baltalar. Hem arama motoru kalitesini düşürür hem de sana doğal ziyaretçi yollayarak adwords ihtiyacını ve dolayısıyla kendi gelirini düşürür. Ama adwords e reklam verilen sitelerin, manuel kontrol edildiği için spam niteliği taşımıyorsa sandbox tan çıkması söz konusu oluyormuş birçok yerde gördüğüm kadarıyla bu anormal değil. Adwords den reklam verdim rankingim arrtı ise mantıklı gelmedi bana(olmamıştır demiyorum)
kendi gelirini dusurur benim aklimdan gecende bu nitekim 6 ay once adwords reklamlari veren (siralamada ilk sayfada olmayan siteler ) su an siralamda iyi bir yere geldikleri icin artik adwords reklamlarini kestiler)
1 sitede denemis olsam tesaduf denilebilir
en az 4-5 domainde denedim hepsinde sonuc ayni
siralamasi degismeyen 2 sitene gelince : adwords kullanim farkindan olabilir

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
adamların "parayı veren listeye gir "gibi bir düşünseni oldugunu sanmıyorum ama dolaylı yoldan kesinlikle oluyordur...ben adwords kullanırken hitim %60-%70 artıyor sonuçta...eh buda popüler site yapıyor tabi

S

SupRAdyN

Misafir
adwords sadece hit artırır. dolayısıyla pagerank a ve googleda ki siralamada etkisi olacaktır.
ama yanlış anlaşıslmasın hitin varsa saten pr ve sıralaman yukselecektir.
adwords kulanman extra bi sıralamaya girecegin anlamına gelmez yada pr degerin yukselecegi anlamınada gelmez. parayı veren dudugu calar olayı farklı anlaşılmasın hit olayna baglıdır hersey
google sen adwords kulanıyon die seni 1 ci sıraya tasımaz.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adwords sadece hit artırır. dolayısıyla pagerank a ve googleda ki siralamada etkisi olacaktır.
ama yanlış anlaşıslmasın hitin varsa saten pr ve sıralaman yukselecektir.
adwords kulanman extra bi sıralamaya girecegin anlamına gelmez yada pr degerin yukselecegi anlamınada gelmez. parayı veren dudugu calar olayı farklı anlaşılmasın hit olayna baglıdır hersey
google sen adwords kulanıyon die seni 1 ci sıraya tasımaz.
reklam ver seni 1 siraya atsin demedim ve + (Adwords kullanmak var adwords kullanmak var
reklam metnini girip kelimeleri girip reklamlarin yayina girmesi adwords kullanmak degil)
Javascript oldugu icin ne pagerank a nede google siralamada etkisi olmadigi soyleniyor
yukaridada kucuk bir ornek verdim ornek verdigim kelimedeki rekabet cok cok fazla ve 242.000.000 sonuc icerisinden ilk sayfa ve ilk 5 icerisinde
O reklam metninin ilk satirinda kullaniyorum ben bu kelimeyi
ve ne sitenin icinde nede baska bir yerde bu kelime kullanilmiyor (gokten inmiyor herhalde sonuclar)
Yukaridada yazdim domaini regliyorum guncellemeden 1 ay once adwords reklamina basliyorum
ilk guncellemede aldigi pr 3 yada 4 backlinklerine bakiyorum sadece adwords de verilen reklamlarin sagladigi backlinkler(baska hicbirsekilde link degisimi yapmiyorum) ve o adwords metninin ilk satirinda yazdigim kelimede googled aguzel yerlere geliyor
Yani bahsettigim kelimede bu verdigim ornekten asagidaki sitelere bakarsan cogunun degeri pr5 uzeri ve gunluk +30bin tekili var hepsinin hatta bir cogunun anlik ziyaretci sayisi benim bahsettigim sitenin gunluk ziyeretci sayisindan daha fazla

Kisacasi :benim gozlemledigim ve denedigim 5 site icinde adwords de reklam verirken ilk satira yazdigim kelimelerde googleda istedigin seviyelere gelebiliyorsun (kullandigin adwords oranina ve kullanim sekline gore ustune basa basa soyluyorum adwords kullanim sekline Gore)
+ adwords de verdigin reklamlari google indexliyor ve backlink olarak kabul ediyor
daha kisasi
Ilk satir Anchor text gorevini ustleniyor ve binlerce siteden link ve hit almis oluyorsun

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5