İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adwors ile Para Kazanma Yöntemi

maswey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adwords ile Para Kazanma Yöntemi

Merhaba Arkadaşlar

Şimdi size adwords'a reklam vererek nasıl gelir elde edeceğinizi anlatacağım. Anlatacağım bilgiler altın değerinde diyebilirim. :)

Bunu uygulamak için bir web sitesi sahibi olmanıza gerek yok küçük bir yatırımla adwords hesabı alabilir ve elinizdeki parayı katlayabilirsiniz. Bu yöntem google kazancları kitabında anlatılan yönteme benzer bir yöntemdir.

İlk önce adwords'e kayıt olup hesabı aktif hale getiriyoruz. Daha sonra googleda satış ortaklığı veya affilate kelimelerini aratıp çıkan siteleri inceleyip çok komisyon veren ve çok kazandıran affilate'leri bulup üye oluyoruz. Aramaları Türkçe, İngilizce, Fransızca seçerek yapabiliriz. Yabancı siteler daha çok komisyon verir ve kazandırır eğer ingilizce miz yoksa Türk Affilate siteleri ile de kazanabiliriz.

Çok kazandıran ve komisyon veren bir e-book satışı, elektronik ürünlerin satışı veya hosting,domain satan bir firma bulduk diyelim.

$$$ Şimdi sıra geldi kazanmaya $$$

Örneğin bir hosting firmasının satış ortaklığına üye olduk diyelim ve bizim için oluşturulan linki aldık daha sonra adwords'a girip bir reklam kampanyası oluşturuyoruz. Yaratıcı ilgi çekici bir reklam hazırlıyoruz ve en az ücreti olan en çok aranan kelimeleri bulup reklam veriyoruz. Reklam verirken başka hosting firmalarının site aramalarına reklam verebiliriz. Bu bize daha fazla kazanc sağlar. Örneğin hosting sattığımızı farzedelim ve kelimeleri natro, sistemhost, turkticaret vs. kelimelerden oluşturabiliriz.
Dikkat en iyi dönüşümü sağlamak için reklama biraz fazla bütçe ayırabiliriz. Aramalarda bu sitelerin en tepesine çıkarak daha fazla ve kolay satış yaparsınız.

Yöntem gayet basit ve kazançlıdır. Günde sadece bir kaç saat ayırmamız yeterlidir.

Benim kullandığım kaliteli ve güvenilir bir hosting firması var sattığınız domain ve hosting başına %400 kar veriyor. Evet yanlış değil %400 ve destek bölümünede sorduğunuz her soruda yardımcı oluyorlar.

Satış başına verdiği değerler
161f6ef.png

Örneğin en tepede bulunan basic hosting'den günde üç adet sattık diyelim ve bir günlük kazancımız 90$ geçiyor :)
Hosting firmasının linkini burada yayınlamayacağım çünkü reklam olarak algılanabilir. Sadece gerçekten para kazanmak isteyenler pm atarak benden linki öğrenebilirler;)

Remark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
farklı bir taktik ve strateji. Teşekkürler varol sen.

PuLLuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana pm ile o siteden davetiye yollamanız mumkun mudur ?

maswey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@PuLLuS

sana davetiye gönderdim. Arkadaşlar gönderdiğim davetiye vip affilate'dir. Yani herkese göndermeyeceğim hızlı olanlar kazanır. Bu yöntemle çok iyi kazanmanız mümkün ;)

vip davetiye isteyenler pm atsın

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
@PuLLuS

sana davetiye gönderdim. Arkadaşlar gönderdiğim davetiye vip affilate'dir. Yani herkese göndermeyeceğim hızlı olanlar kazanır. Bu yöntemle çok iyi kazanmanız mümkün ;)

vip davetiye isteyenler pm atsın

vip davetiye nedir çok merak ettim şimdi.

Senin referansdından üye olacaklar sonra sende kazanacaksın :)

buraya yazda vip üye olalım bakalım.

maswey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kelin ilacı olsa kendine sürer bence vip den kazancaksın sende :D

evet vipten kazanıcam zoruna mı gitti? Reklam olmasın diye zaten buraya da linki koymadım. Ama yine laf atanlar çıkacak galiba... Kelin ilacına gelince de ne kadar kazandığım kimseyi irdelemez 18 yaşındayım ve inan senin hayatın boyunca göremeyeceğin kazanclar görmüşümdür. Arkadaşlar vip affilate dağıtımları devam etmektedir.
buraya yazda vip üye olalım bakalım.
buraya yazmıyacağım hemen reklam olarak algılanıp yükleniyorlar.
İsteyenler pm ie ulaşşsın;)

maswey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
flood gibi olucak ama...

şu anda vip affilate girişinde bir sorun vardır. Çok kişiye davetiye gönderilmiştir. Vip Affilate davetiyesini kaçırmak istemeyenler pm atsın ve pm attığını buradan bildirsin.

iyinete üye olmayan misafir olarak okuyanlar [email protected] adresine mail atarak davetiye isteyebilirler.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Biri bana gelip 250lira para koy ortaya sana bi kaç gün sonra 1000lira (%400 yani) vericem dese ona nasıl gözle bakarsam bu konuyada öyle bakıyorum :)
bol şans ve bol kazançlı günler :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
1. Adwordsde hosting kelimesi ve alakalı keliemeler tıklama başı 1-3 dolar arası istiyor
2. Cash for blogging, money at home, affilite, work at home gibi keliemelrin adwords değeri de 1 $dan aşağı değil.
Kaldı ki bu ve benzer kelimelerde tonlarca seçenek sunuyor firmalar.

Ve en büyük sorun, %400kar nasıl veriyor bir firma?
Adtechin herkese 100kontör vermesinden daha da büyük bir vurgun gibi.

Hayır olur inşallah

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
evet vipten kazanıcam zoruna mı gitti? Reklam olmasın diye zaten buraya da linki koymadım. Ama yine laf atanlar çıkacak galiba... Kelin ilacına gelince de ne kadar kazandığım kimseyi irdelemez 18 yaşındayım ve inan senin hayatın boyunca göremeyeceğin kazanclar görmüşümdür. Arkadaşlar vip affilate dağıtımları devam etmektedir.

buraya yazmıyacağım hemen reklam olarak algılanıp yükleniyorlar.
İsteyenler pm ie ulaşşsın;)

Daha 18 yaşındasınız. Kanınız deli akıyor farkındayım. Ancak emin olun buradaki bir çok abiniz ya da ablanız siz kısa şortla gezerken basit bir html site tasarlayarak bugüne kadar kazandığınız paranın toplamından daha yüksek rakamları bir kerede kazanmıştır. Bu mesaj sadece tarzınıza karşı rahatsızlığımı dile getirmek için yazılmıştır. Lütfen saygıyı elden bırakmayalım.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Adwordse ne gerek var, yapılan satışın zaten %400' ü geri dönüyorsa 100 dolar yatırır 400 alırım, 400 yatırır 1600 alırım adwordsle polemiğe girmeye gerek yok :p

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu taktik zaten uygulanıyor hemde hosting vss başka site komisyou ile degil. Google reklam verip google reklamlarından kazanıyorlar yeni bir uygulama degil buu.

serkank

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle herkese merhabalar,

Bu konudan daha ne yazık ki bugün haberim olabildi ve ben de siteye üye oldum. İsmim Serkan Kutlubay, myhosting.com ve myhosting.com.tr Affiliate Manager'ıyım.

Burada geçen tartışmada açıklamam gereken yerler ve bazı yanlış anlaşılmaların önüne geçmem gerektiğini düşünüyorum.

1. Maswey isimli üye, bizim satış ortağı programımıza üyedir. Yani bizim satış ortağımızdır. Bunun dışında myhosting.com.tr ile başka bir bağı bulunmamaktadır ve VIP DAVETİYE VERME YETKİSİ YOKTUR. Yani siz pm attığınızda davetiye altında ne gönderiyor bilmiyorum ama Davetiye kodu sadece benim tarafından uygun görülen site sahiplerine verilmektedir.

2. %400 konusunun Türkiye'de çok fazla yadırgandığının ve bu sistemin Türkiye için yeni bir sistem olduğunun farkındayım. O nedenle, "biri bana 25 lira koy 2 gün sonra 100 lira alacaksın dediğinde ne düşünüyorsam, onu düşünüyorum", "bir firma %400 kar nasıl verebilir?" gibi yorumları çok iyi anlıyorum.

Aslında olayın özeti şudur: biz myhosting.com olarak, Türkiye pazarına girdiğimizde, Kuzey Amerika'da uyguladığımız satış ortaklığı modelinin aynısını burada da uygulamaya karar verdik. Özellikle Kuzey Amerika'da, hosting piyasası oldukça rekabetçi ve sature olmuş bir pazardır. Bu nedenden ötürü Hosting şirketleri, satış ortaklarına yüksek oranda komisyonlar verir. Bu rakam %600'lere kadar çıkar. Şirketler bir müşteriden kazandığı ortalama rakamı çıkartır. Bu müşteriyi kazanmak için kaç para harcayabileceğinin ortalamasını da çıkartır. Bu rakamı da satış ortaklarına öder.

Bu anlamda biz sizin yaptığınız bir satıştan size %400 veriyoruz. Bunu yaparken de şunu düşünüyoruz; Sizin bize gönderdiğiniz müşteri bizim uzun süre müşterimiz olarak kalacak. Yani biz size ilk 4 ayı ödüyoruz ve müşterinin bizde kaldığı her fazladan ay, bizim kazancımız oluyor. Büyük resime bakılırsa, doğal olarak size ödediğimiz orandan daha fazlasını kazanıyor oluyoruz. Zaten aksi de düşünülemezdi. Ayrıca lütfen sanmayın ki, siz bir satışı yaptığınızda %400'ü pat diye hesabınıza geçiriyoruz. Zaten bunu iddia etseydik sanırım o zaman adtech'in 100 kontör vurgunu gibi birşey olurdu ;) Yani insanları kandırıyor olurduk.

Siz bir satış yaptığınızda, biz bu yüzde 400'ü 4'e bölüyoruz. Her ay müşteriden ödeme alındığı sürece, siz de 4 ay boyunca bu %400'ü aylık dilimler halinde alıyorsunuz. Bunu yapmamızın sebebi de çok basit, sahte satışlardan kendimizi korumak. Yoksa hiç ödeme almadığımız bir müşteri için size yapılan satışın %400'ünü verdiğimizi iddia etmek dolandırıcılık olurdu. Kısaca biz müşteriden ödeme aldığımızda size de aynı ödemeyi yapıyoruz. Yani bu %400e ulaşmak için bize gönderdiğiniz müşterinin, bizde 4 ay boyunca kalması gerekiyor.

Peki müşteri 3. ay hesabını kapattı? O zaman da sizin o ana kadar aldığınız komisyon sizde kalıyor ancak son ayın ödemesini alamıyorsunuz. Yani müşterinin hesabını kapattığı ana göre o satıştan %200 ya da %300 bir gelir etmiş oluyorsunuz. Bizim böyle bir satıştan kazancımız ne diye soracak olursanız, onu da söyleyeyim. Kazancımız olmuyor ama olması gerekmiyor. Sonuçta ortalamaya vurduğumuzda bu gibi satışların yüzdesi oldukça düşük. Yani satış ortaklığı programının genelinin getirisi, götürüsünden daha çok olduğu sürece devam edilebilir oluyor.

Adwords'e reklam verip 25 lira harcayıp 100 lira kazanma olayı da, çok basit bakarsanız öyle gibi görünmekte. Bu çok yalın bir bakış açısı. Öncelikle adwords'e 25 lira harcadığınızda, 100 lira'lık bir satış yapabileceğinizi biliyor olmanız lazım. Siz 25 lira harcarsınız bize gönderdiğiniz müşteri sadece bir tane domain alırsa, bundan da sizin komisyonunuz $1'dır. Yani zarar ettiniz... Ama aynı 25 lirayı harcadığınızda bir adet Basic Hosting satarsanız o zaman da 31.80 dolar kazanırsınız. Ama PPC konusunda deneyimli kişiler bilirler ki bu böyle hesaplanmaz. Öncelikle 100 klik için kaç para ödeneceği hesaplanır ve o 100 klikte kaç satış yapıldı ve o satıştan kazanılan para, 100 klik için harcanan paranın üzerinde mi ona bakılır. Eğer kazanılan para harcanılan paranın üzerindeyse bu karlı bir kampanyadır kaç para harcadığınızın önemi yoktur. Yani siz bir basic hosting'i kaç klikte sattığınızı görüp bu klik maliyetinin de size 31.80$'ın altında olması lazım.

Bu konu çok uzayıp gider, biz myhosting.com olarak, Dünyanın en büyük satış ortaklığı network'lerinden biri olan shareasale.com'a üyeyiz ve bu sistemin aynısını orada da kullanıyoruz. Dediğim gibi, ister cj.com, ister linkshare.com girip baktığınızda verilen komisyon oranlarının aşağı yukarı aynı olduğunu görürsünüz. Türkiye'de ise myhosting.com.tr olarak, adtech gibi çalışmayan ve anti profesyonel (özelikle satış bazlı komisyon programları için) şirketler olduğundan dolayı kendi sistemimizi kurduk ve bu şekilde çalışıyoruz.

myhosting, 1997 yılında kurulmuş Kanadalı bir şirkettir. Evine bilgisayar koyup hosting hizmeti vermeye çalışan bir kurum değildir.

Türkiye'de bu satış ortaklığı konusunun, şirket adı altında iş yapmaya çalışan 3. şahıslar tarafından inanılmaz suistimal edildiğinin üzülerek farkındayım. Bu nedenden ötürü de herkesin herşeye şüpheyle yaklaşması da çok normal. Söyebileceğim tek şey myhosting.com.tr olarak biz onlardan biri değiliz.

Ben elimden geldiğince durumu anlatmaya çalıştım. Açıklamalarımı sadece bilgi paylaşım ve yanlış anlaşılmayı önlemek amaçlı yapmaya çalıştım. Amacım kimseyi eleştirmek değildir. Başka sorularınız ya da tam olarak açıklayamadığımı düşündüğünüz yerler varsa da elimden geldiğince tekrar açıklamaya çalışmaktan mutluluk duyarım.

Herkese sevgiler

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Konu ile pek ilgili olmasam da dönen postların ardından yerinde bir açıklama olmuş.

Tek eleştirebileceğim nokta bu yazının sonuna bir imza yakışırdı diye düşünüyorum. Bunun dalgınlık sebebiyle unutulduğunu sanıyorum.

Son olarak çalışmalarını hiç tasvip edip kullanmasam da ismi geçen diğer network'u konuya dahil etmemeniz duruşunuzu daha da sağlamlaştırır diye düşünüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5