İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Affiliate Programları ve Türkiye ??

expointt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar uzun zamandır gece gündüz kafa patlatıyorum ama ne çare sizlere danışmaktan başka yol bulamadım.

Parası neyse bir Ptsu sitesi yaptırayım dedim.(profitmails.de,paidunion.at vs.)

Şimdilik bazı sorularım olduğu için o işte askıda kaldı.Ama yakındır.

Superclix.de,Adtech,SponsorTown.de, gibi programlara katılmak istiyorum,hatta superclix.de sitesine partner kısmından üye oldum ama daha ne nedir diye anlayamadan üyeliğimi kapattılar.

1- Bu neden olmuştur?

2- Pts sitelerinde özellikle alman sitelerin de "Impressum" adında bir sayfa mevcut.Orada site sahipleri bağlı oldukları adres ve vergi numaraları belirtiyorlar.

Sitem (Almanya,Austria,isveç trafiğini kullanacak)Site tamamiyle Almanca olacak.Peki ben bu işten kazanacağım paraları layıkıyla alabilmek adına vergimi nereye ödeyeceğim.Ödemezsem sanırım superclix.de ve benzerleri paramı bana göndermezler.

Ne yapmam gerektiği konusun da deneyimli arkadaşlardan yardım istiyorum.

İş büyük bir iş olacak belki tek başıma altından kalkamayacağım ama yinede her saniye para gidiyo,tık gidiyo :D

Bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Almanyada yasiyorsaniz almanyada ödeyeceksiniz. Eger Türkiyeden bilgi vermisseniz Türkiyeye parayi alirsiniz. Almanyada iseniz fatura kesebilirsiniz böylece vergiyi geri alabilirsiniz. Eger de domain aliyorsaniz Almanyadaki muhattab kisi ilerde bu tür sorunlarla karsilasabilir.
Impressum aslinda almanyaya yönelik yapilan her sayfada olmak zorunda ama eger Almanyada yasamiyorsaniz ve .de domain degilse zaten sizi bulmalari veya basiniza sorun cikartmalari mümkün degil.

expointt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Almanyada yasiyorsaniz almanyada ödeyeceksiniz. Eger Türkiyeden bilgi vermisseniz Türkiyeye parayi alirsiniz. Almanyada iseniz fatura kesebilirsiniz böylece vergiyi geri alabilirsiniz. Eger de domain aliyorsaniz Almanyadaki muhattab kisi ilerde bu tür sorunlarla karsilasabilir.
Impressum aslinda almanyaya yönelik yapilan her sayfada olmak zorunda ama eger Almanyada yasamiyorsaniz ve .de domain degilse zaten sizi bulmalari veya basiniza sorun cikartmalari mümkün degil.

Peki almanyada değilim ve (.de) domain almak istiyorum.
(Nedeni Alman Trafiğini Kullanmak).
Demek oluyor ki Impressum sayfası da olacak demektir. Peki nasıl çözerim bu problemi ?

Ayrıca .de uzantılı almazsam domaini affiliate programlarına katıldığım siteler de banlama olmayacak yani değil mi? Doğru mu anladım acaba.

Yanıtların için teşekkür ederim Eglence-Siteleri

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
de. uzantili domain almazsaniz da affiliate üyesi olmak sorun olmasa gerek. Mühim olan iceriginiz, kalite ve hitiniz.

de domain almak icin ya almanyada oturmalisiniz ya da almanyada oturan birini göstermelisiniz. De domain de impressum olmazsa ilerde rakipleriniz veya cani sikilan avukatlar size 3000 euro civarinda uyari cezasi kesebilir cünkü alman yasalarina göre impressum olmak zorunda.

Sunu da unutmayin Almanya veya baska yabanci bir dilde hit cekmek zordur nedeni Türkiyeden cok fazla webmasteri ve daha eski bir internet gecmisi var.

Basarilar dilerim size. Sorulariniz icin özel mesaj da atabilirsiniz.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim .de domainlerden biri kapatılmıştı.
Kullanıcılardan biri şikayet etmiş, denic ten telefon ve adres istediler.
haliyle veremediğimiz için kapandı güzelim site.
de. uzantili domain almazsaniz da affiliate üyesi olmak sorun olmasa gerek. Mühim olan iceriginiz, kalite ve hitiniz.

de domain almak icin ya almanyada oturmalisiniz ya da almanyada oturan birini göstermelisiniz. De domain de impressum olmazsa ilerde rakipleriniz veya cani sikilan avukatlar size 3000 euro civarinda uyari cezasi kesebilir cünkü alman yasalarina göre impressum olmak zorunda.

Sunu da unutmayin Almanya veya baska yabanci bir dilde hit cekmek zordur nedeni Türkiyeden cok fazla webmasteri ve daha eski bir internet gecmisi var.

Basarilar dilerim size. Sorulariniz icin özel mesaj da atabilirsiniz.

expointt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdilik özel mesaj atamıyorum.Ayrıca cevaplarınız için Teşekkür ederim.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim .de domainlerden biri kapatılmıştı.
Kullanıcılardan biri şikayet etmiş, denic ten telefon ve adres istediler.
haliyle veremediğimiz için kapandı güzelim site.

Almanya'da bunu is edinen avukatlar var. O nedenle .de domain aliyorsaniz isinizi saglama alin cünkü yapilan uyari cezalari xxxx eurolardan basliyor. Avukatla anlasmaya kalksaniz bile 200 300 eurodan asagi kurtaramazsiniz.

expointt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Almanya'da bunu is edinen avukatlar var. O nedenle .de domain aliyorsaniz isinizi saglama alin cünkü yapilan uyari cezalari xxxx eurolardan basliyor. Avukatla anlasmaya kalksaniz bile 200 300 eurodan asagi kurtaramazsiniz.

Aslında yapılan iş eğer iyi planlanır ve doğru strateji ortaya konursa bu avukata verilen para çokta değil anlıyor musun?

Ama tabi :D avukatı paypal kullanmaya ikna edebilirsen ki kullanıyordur.Bakma valla bir hesapladım deli paralar oynuyor.Ha tabi evdeki hesap çarşıya uyarsa.

Bir de bu aralar yokmu dedikodu duyan paypal hakkında .Hani şöyle Türkiyeye para göndermeye sıcak bakıyor gibi.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında yapılan iş eğer iyi planlanır ve doğru strateji ortaya konursa bu avukata verilen para çokta değil anlıyor musun?

Ama tabi :D avukatı paypal kullanmaya ikna edebilirsen ki kullanıyordur.Bakma valla bir hesapladım deli paralar oynuyor.Ha tabi evdeki hesap çarşıya uyarsa.

Bir de bu aralar yokmu dedikodu duyan paypal hakkında .Hani şöyle Türkiyeye para göndermeye sıcak bakıyor gibi.

Avukatla anlasirsaniz dedigim impressum koymaniz gerekiyor ve yasalarra uymaniz gerekiyor. Ayni uygunsuzlugu devam ettirdiginiz takdirde daha büyük cezalar sizi bekler.
Yani ben impressumsuz calisirim veririm 300 euro olmuyor.

Isinizi saglama alin, de domain aliyorsaniz basinizi veya sizin icin sorumlu olacak kisinin basini belaya sokmayacak seklinde hizmetinizi verin dert etmenize gerek yok. Ama ben isimi hallederim derseniz Almanyada bunun icin firsat kollayan cok avukat ve webmaster var.

expointt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Avukatla anlasirsaniz dedigim impressum koymaniz gerekiyor ve yasalarra uymaniz gerekiyor. Ayni uygunsuzlugu devam ettirdiginiz takdirde daha büyük cezalar sizi bekler.
Yani ben impressumsuz calisirim veririm 300 euro olmuyor.

Isinizi saglama alin, de domain aliyorsaniz basinizi veya sizin icin sorumlu olacak kisinin basini belaya sokmayacak seklinde hizmetinizi verin dert etmenize gerek yok. Ama ben isimi hallederim derseniz Almanyada bunun icin firsat kollayan cok avukat ve webmaster var.

Bu arada benim şimdilik Türkçe bir sitem var superclix'e başvurdum(Deneme olsun diye).Oradan alıp siteme link koyacağım ama linklerin yerinde bir satır yazı koymuşlar ""Bei diesem Partnerprogramm müssen Sie sich vor der Nutzung erst bewerben !"" kodlar yok . Sitem Almanca olsa herhalde bana daha çabuk cevap verirlerdi değil mi? 'Eğlence siteleri' biraz paraya sıkışığım yoksa şu Almanca PTS işine gireceğim. Çok fazla uğreaş ve para istiyor.Ah Ah.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada benim şimdilik Türkçe bir sitem var superclix'e başvurdum(Deneme olsun diye).Oradan alıp siteme link koyacağım ama linklerin yerinde bir satır yazı koymuşlar ""Bei diesem Partnerprogramm müssen Sie sich vor der Nutzung erst bewerben !"" kodlar yok . Sitem Almanca olsa herhalde bana daha çabuk cevap verirlerdi değil mi? 'Eğlence siteleri' biraz paraya sıkışığım yoksa şu Almanca PTS işine gireceğim. Çok fazla uğreaş ve para istiyor.Ah Ah.

Bu programi kullanmadan önce basvurmaniz gerekiyor. Yani o eklemek istediginiz banner veya kodlari onlarin onayindan sonra ekleyebilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5