İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Afternicte domain satmak?

ApoLLonx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Afternicte satış listesinde olan 2 domainime aynı kişi tarafından teklif verildi 106$ x 2 ama sonrasında 120$'ının afternice komisyon gittiğini farkettim neyse buna rağmen satacam domainleri fakat domain transferini nasıl yapacağımı bilmiyorum. Alıcının bana bilgileri geldi fakat ad soyad şehir posta kodu maili falan, transferin yapılacağı herhangi bir firma adı falan yazmıyordu bu bilgilerin üst kısmında da şu yazıyordu
Note to sellers: Buyer must receive exclusive control of the domain account. Buyers are instructed to change the password of the account before confirming the transfer (Step 7). The procedure for a registrant transfer varies from one registrar to another. If you are unsure of how to perform a transfer to the buyer, please contact your registrar.

Önceden afternicte domain satmış varsa yardım ederse sevinirim.

ApoLLonx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdide paypal hesabıma kalan ücret yani 46$ geldi, ama domain hala benim godaddy hesabımda bu nasıl oluyor iyice karıştı.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
illa transfer etmek zorunda degilsin zaten 8-10 gun surer
onun yerine Godady e hesap acmak ucretciz herhalde (tam bilmiyorum ) bir tane hesap ac o hesabin icine godady den tramnsfer et ve domain control paneli sifrelerini ver
Bu arada Sifreleri vermeden once alicinin verdigi bilgiler ile domain reg bilgilerini degistir

ApoLLonx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet dediğin gibi godaddyde hesap açmak ücretsiz. Direkt alıcının bilgileri ile bi hesap açmayı deniyeyim en güzeli. Bu arada satılan domain uploadmp3.net, ucuza gitmedi dimi?:) Bu arada culpable çok sağolasın

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5