İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ağ Bağlantılarım 3

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dün evimdeyken uzun bir aradan sonra ağ bağlantılarına baktım ve "lan yada yüksek hız internet" kısmında Ağ Bağlantılarım 3 şeklinde bir bağlantı olduğunu farkettim ve açıklama kısmında Microsoft Video/Audio... gibi birşeyler yazıyordu modemi kapattım adsl bağlantım kesildi ama o hala bağlı gözüküyordu modemi bilgisayardanda söktüm o hala bağlı kalmaya devam ediyordu (37 dakikadir bağlı gözüküyordu) iyice teleşlandım ve bilgisayarı kapatım tekrardan açtım ve orada olmadığını gördüm. Birdaha yoktu.

Çevirmeli ağdayken başım dialler yüzünden birkez derde girmişti ve bunu görünce gerçekten telaşlandım gerçi adsl den dialler türü programcıklar gelemiyor ve bağlantı kuramıyor deniyor ama kulağıma geldiğine dair birşeyleri 2-3 kez duydum.

Bunun ne olduğunu yada buna benzer birşey yaşayan arkadaş varmı diye sormak istedim ziraa canımı çok sıktı aklım halen orda.

Bu konuda cevap verebilecek bir arkadaş olursa gerçekten çok mutlu olacağım...

DJ PİSAGOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence telaşlanacak bişey yok.

Sanırım limitli adsl kullanıcısısın, bu durumda eğer şüpheye düşersen kotanı günlük olarak takip etmeni ve kota hakkında devamlı bilgi veren programlar kullanmanı tavsiye ederim.

Kolay Gelsin.

L

LifeNIC~

Misafir
DSL hatlarında dialer tarzı yazılımlar çalışmaz korkmana gerek yok ancak bu tarz programlar limitli DSL kullanıcısı isen limitini aşabilecek işlemler yapabilir ondada dialer gibi 500-600 YTL faturaya yansımaz..

Bahsettiğin bağlantı netten çıktığında bile aktif ise muhtemelen PC içerisinde bir yazılımın oluşturduğu kendine özel sanal ağdır.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Windows Media Player üzerinden radyo dinlediğinizde çıkar o bağlantı.Shoutcast radyolar değil tabiki..Windows Media Player içinde gelen yerel Amerikan radyoları..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5