İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ağıma dışarıdan erişmeye çalışıyorlar

K

kahkaha

Misafir
win98 kullanıyorum. evimde iki bilgisayarla ağ kurdum. TCP/IP ve NetBEUI protokolleri yüklü. internmete kablo ile bağlıyım.
ara sıra durup durduk yerde modemim bilgi gönderip alıyor. Atguard ın connection statics ine baktığımda yapancı IP lerin nbsession ile bilgisayarıma bağlı olduklarını görüyorum.
kullandığım bilgisayrda hiç bir dosyam paylaşımda değil, fakat "başkalarına dosya ve yazıcı erişimi vermek istiyorum" işaretli (arada bir parola ile paylaştırıyorum).
hiç dosya paylaşılmamış durumda benim bilgisayarıma ne kadar erişebilirler? zarar verebilirler mi?

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
önce xp'ye terfi et kardeş. sonra bir firewall yükle, mesela zone alarm. hiçbir derdin kalmaz. ama eğer firewall yoksa, hele bide 98 yüklü ise adam bilgisayarına bağlanıp bilgisayarına format bile çeker.

E

esser

Misafir
Paylastırma sebebini anlayamadım ama illede paylasmak istiyorsan diski şifrele paylasıma acmak cok tehlikelidir butun bilgilerin ucabilir butun net sifrelerin calınabilir.Bu arada win98 iyidir bende kullanıyorum butun virusler xp ye saldırıyor artık

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5