İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ahtapot İle Dofollow Backlink Fikirleri

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Merhaba,
Ahtapot, hayal gücünüz ve bilginizle sınırlı arama işlevleriyle sizlere kolay analiz ve backlink (arka bağlantı) olanağı sağlar. Henüz onunla tanışmadıysanız lütfen bu adresten deneme sürümünü indiriniz.

Bu forumda bulunan lisanslı kullanıcılara, deneme sürümü kullanıcılarına, yazılımla yeni tanışacak webmasterlara backlink konusunda bir ipucudur.

Programı başlatarak Anahtar Sözcük bölümüne "(Gravatar simgesini gösterecek)" yazınız (tırnaklar dahil). Dilerseniz Pagerank Değerlerini Yakala'yı seçerek sayfa değerlerini de görebilirsiniz. Ahtapot'un adresleri listelemesini bekleyiniz. Listeleme tamamlandıktan sonra bir adrese tıklayarak Ahtapot Gezgini'ni açınız. Form doldurucu bölümünü şu örnek yardımıyla kendinize göre doldurunuz.

ctl00$cphBody$CommentView1$txtName=Hosting
[email protected]. tr
ctl00$cphBody$CommentView1$txtWebsite=http://www.bnd.com.tr
ctl00$cphBody$CommentView1$txtContent=Bilgilendirm e için teşekkürler. Yararlı bir yazı.

Doldur butonuna tıklayıp formun kolayca doldurulmasını sağlayınız. Daha sonra site üzerindeki Yorumu Kaydet butonuna tıklayınız. Tebrikler! Siteniz için kolayca dofollow bir link eklemiş oldunuz.

İlgili Resim:

ahtapotgravatar.jpg

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Merhaba, işe yaradığı konusunda ciddi referanslarınız var mı acaba?

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Merhaba,
Altta benzer konular bölümünde bir forum üyesi beğenisini dile getirmiş. İşe yarayıp yaramaması sizin çalışmanıza bağlı. İlgili örnekleri, bilginizi kullanarak ne kadar çalışırsanız o kadar başarı elde edersiniz. Örneğin Chat, sesli chat, sohbet sözcüklerinde ilk 3 sayfadaki 5-6 site Ahtapot'un lisanslı kullanıcısı.

Tabi ki işe yarıyor. Yoksa neden yazayım. Demosu orada, işlevi açıklanmış. Üstelik denemesi bedava.

Bu sürümü lisansladığınızda kısa süre içerisinde çıkacak 2. sürüm için ücret ödemezsiniz. Ahtapot, 2. sürümüyle birlikte dünyanın en iyi masaüstü seo programı oluyor.

AshiquE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle herkese merhabalar,

Latent abinin yaptığı Ahtapot SEO 1.0 programından bahsetmek istiyorum.

Google üzerinde biryerlere gelmek günümüze baktığımızda eskiye oranla kat kat artmış ve büyümeye devam ediyor. Hal böyle olunca Latent'in böyle bir programı piyasaya sürmesi farz olmuştu denebilir :) Ahtapot SEO nun bir benzeri daha yok. Ne yönden bakarsanız bakın paranızın karşılığını fazla fazla alıyorsunuz. Bugün webmaster forumlarında dofollow ingilizce sitelerden çöp çöp url leri bulup SATMAYA kalkanlar var. Bu satışı düzgün yapanlarda var illaki ama geneli hepsi çöp. Ya saatlerce uğraşacaksınız dofollowları kendiniz bulacaksınız ya da gidip o kişilerden bloglistesi satın alacaksınız. Listelere baktığımızda ise içinde 20 tane url bulunan listeyi 10liraya veriyorlar. Ordan çöp alacağınıza Ahtapotu alın hem kendiniz **fazlasıyla** işinizi görün. Hemde kalan vaktinizde başka bloglar bulup satabilirsinizde :). Çok fazla birşey söylemeye gerek yok. Programı mutlaka satın alınız. Deneyin demiyorum, bu işle uğraşan herkesin elinin altında bu programdan bulunması gereklidir. Diğer türlü çok zaman harcarsınız, çok para harcarsınız ve aynı zamanda SIKILIRSINIZ yapacağınız işten soğursunuz. Saatlerce 10 tane blog bulmak için bilgisayar karşısında kös kös araştırmak zordur. Bir zamandan sonra çok sıkar.

Ben Ahtapot SEO 1.0 lisanslı kullanıcısıyım. İlk çıktığı zamanlar almıştım. Çok çok çok memnunum Latent bu işleri hakkıyla yapan bir kişidir. Çöp bir programı ücretsiz olsa bile piyasaya sürmez. Ahtapot SEO 1.0 kullandıktan sonra Google'da nerelere geldiğime şöyle bir bakalım;

chat,
filmizle,
klipizle,
mp3 indir,
sohbet,
tüp bebek,
cilt bakım,

bütün bu saydığım kelimelerde 1. sayfaya web siteleri getirdim. Daha fazlasıda var ama şuan hatırlayabildiklerim bunlar.

Ve şu sıralar Ahtapot SEO 2.0 hazırlanmakta. Onu sabırsızlıkla bekliyorum. 1.0 lisanslı kullanıcı olduğum için, 2.0 ı ücretsiz kullanabileceğim bununda inşallah keyfini süreceğim.

Latent'e çok teşekkür ederim.

LitmuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
deneme süresi'nin süresi ne kadar? limit varmı belirli bir süre sonra program iptal oluyormu 15 gün falan oluyor ya kimi programlarda 2.0 ne zaman çıkar birde sonuç göstertemedim bir türlü programa (pc vista olduğundan olabilirmi?)

AshiquE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Hasib Öksüz,

Ahtapot SEO 1.0'ın deneme süresinde bir limit yok. Yalnız listelenen sonuçların hepsini göstermiyor. Yani listelemede sınır var. Birde deneme sürümünde listelenen urlleri program içerisinden kaydedemiyorsunuz. Program tüm Windows sürümlerinde sorunsuz çalışıyor. Sonuç dönmüyorsa, belirttiğiniz arama kriterlerine gözatmanızı tavsiye ederim. Belki manasız bir kriter seçmiş olabilirsiniz.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Merhaba,
Altta benzer konular bölümünde bir forum üyesi beğenisini dile getirmiş. İşe yarayıp yaramaması sizin çalışmanıza bağlı. İlgili örnekleri, bilginizi kullanarak ne kadar çalışırsanız o kadar başarı elde edersiniz. Örneğin Chat, sesli chat, sohbet sözcüklerinde ilk 3 sayfadaki 5-6 site Ahtapot'un lisanslı kullanıcısı.

Tabi ki işe yarıyor. Yoksa neden yazayım. Demosu orada, işlevi açıklanmış. Üstelik denemesi bedava.

Bu sürümü lisansladığınızda kısa süre içerisinde çıkacak 2. sürüm için ücret ödemezsiniz. Ahtapot, 2. sürümüyle birlikte dünyanın en iyi masaüstü seo programı oluyor.

Açıklamanız için teşekkürler.
Bence müşterilerinizinde rızası olduğu takdirde bu referansları sitenizde yayınlarsanız satışı olumlu yönde etkiler.

catlakcocuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
ya ben beceremedim, yada demo kurulumunda proplem var. msn nizi özel mesajla atarsanız bi görüşmek isterim.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
AshiquE, görüşünüz ve açıklamanız için teşekkür ederim.

Hasib Öksüz, deneme sürümünde bir süre kısıtlaması bulunmuyor. İşlev kısıtlaması bulunuyor. 2. sürüm birkaç hafta içerisinde çıkacak.

catlakcocuk, Windows 7 kullanıyorsanız Administrator (yönetici) konumundayken kurulumu gerçekleştirmelisiniz.

NeFuSa, reklam, tanıtım çalışmalarına pek yoğunluk vermedim. Programın 2. sürümü "işte bu" diyebileceğimiz özelliklere sahip olacağından bu sürümden sonra tanıtıma, reklama ağırlık vereceğim.

ixus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
program cıktıgında özel mesaj atarsanız sevinirim

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Öncelikle LaTenT'e bu programı kodladığı için teşekkür ediyorum ve bir TÜRK vatandaşının böyle özgün yazımlarla ayrıca böyle şahane eserler çıkardığı için gururluyum.

Ahtabot'u Windows 7 Platformlarında denedik. Gayet stabil çalışıyor. Setup.exe kurarken Sağ Tıklayıp Yönetici olarak çalıştır derseniz kurulum hatasız olarak kurulacak ve Masaüstüne program kısayolu atılacaktır.

Ahtabot'taki bir kaç eksiklik gözüme çarptı. Gerçi 2.0 sürümde olacak herhalde.

1. Farklı arama motorları seçimi
2. Yeni açılan pencerelerin sekme olarak programda açılması ( Daha hızlı olur )
3. Sık kullanan özelliği eklenmesi
4. Profil ekleme alanı. Örneğin Her site için bir profil oluşturup ( form) kaydetmeli. Örnek programlarda vardı.

Şimdilik gözüme çarpan noktalar bunlar. Herkese kolay gelsin.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Latent'in yaptığı program başarılı ve güzel tebrik ediyorum.
Ama eleştiri yapamadan da edemeyeceğim benim bloglarıma hergün onlarca böyle yorum ekleyen oluyor ve ben hiç kabul etmiyorum sadece zamanımı çalıyorlar bu yüzden de kızıyorum bu tür çalışmalara, bunun yerine insanların razı olacağı yani yalnızca programı kullananın değilde ekleme yapılan sitelerinde razı olacağı sistemler hazırlanabilir diye düşünüyorum.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Latent'in yaptığı program başarılı ve güzel tebrik ediyorum.
Ama eleştiri yapamadan da edemeyeceğim...

Teşekkürler. Bu konuda haklısınız. Ancak program elle ekleme yaptığı için, spam dünyasında gerçek bir spamcı olarak yer aldığını söylememiz doğru olmaz. Sonuçta insanlar görerek ve elle ekleme yapabiliyorlar.

Bu ise 2. sürümün Wordpress parçasından bir görüntü. Yorumunuzu aşağıdakine daha uygun buldum.

Ahtapot Seo 2.0 Wordpress
- Compile modunda çıplak görüntüdür.

ahtapotseo2wordpress.jpg

* Birkaç gün içinde çıkacak olan bu yazılımı 1. sürüm lisansı sahibi müşterilerimiz ücretsiz olarak kullanabilecekler.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Programı denemedim ancak http://ahtapot.bnd.com.tr/ sayfasında * Lisans alarak, Ahtapot'u tüm işlevleriyle kullanabilir; 90 gün boyunca üst sürümlere ücretsiz terfi edebilirsiniz. yazıyor. 90 gün sonra, örnek olarak 3.cü sürüm çıkarsa lisansa dahil olmadığı anlamına mı geliyor?

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Programı denemedim ancak http://ahtapot.bnd.com.tr/ sayfasında * Lisans alarak, Ahtapot'u tüm işlevleriyle kullanabilir; 90 gün boyunca üst sürümlere ücretsiz terfi edebilirsiniz. yazıyor. 90 gün sonra, örnek olarak 3.cü sürüm çıkarsa lisansa dahil olmadığı anlamına mı geliyor?

Merhaba,
Yazılımın demosu mevcut. Bu demoda pek bir kısıtlama bulunmuyor. Kullanmanızı isterim.

90 gün değil; 1. sürümün lisansını alan tüm müşterilerimiz 2. sürümü ve tüm parçalarını ücretsiz kullanabilecekler. Bu konuda, 90 günlük süreden tüm 1. sürüm lisanslı kullanıcıları ayrı tutuyorum. Üçüncü, beşinci, on beşinci sürüm için 90 günlük süre geçerli.

Müşterilerimiz için gerçek koşullarda en yüksek yarar amacını hedefliyoruz.

Lisans konusunda katı davranmıyorum. Mantıklı ricalarınızı memnuniyetle değerlendiriyorum. Amacım sadece lisans satıp köşeye çekilmek değil. Ben bu işe Türkiye'de öncülük yapıyorum. Bana/bize güvenenlerin de yükselmesini, kazanmasını can-ı gönülden istiyorum. Lisans alan müşterilerimize yalnızca yazılımla ilgili destek vermiyorum. Rapor ve tavsiyelerim de oluyor. Birlikte örneklemeler de yapıyoruz. Amacım yazılımın hakkını almak yanında kişiye gerçekten yararlı olacak çalışmalar, yönlendirmeler yapmak/yaptırmak.

man_blood

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkçe siteleri pek bulmuyor. Dil seçeneğini aktif hale getirdim ama (demosu için konuşuyorum) bulduğu siteler yabancı sitelerdi.

Ayrıca "x y z" gibi kelimelerde değilde "x" gibi tek harfli kelimelerde daha sağlıklı arama yapıyor.

Geliştikce güzelleşecektir.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Birşey öğrenmek istiyorum, dofollow aramalarda normal wordpres blogları buluyor dofollow değil yani kimi aramalardaysa parka düşmüş domainleri buluyor bu demo ile alakalımı?

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Merhaba,
O işlevi kullanmak yerine şöyle de yapabilirsiniz:

Google üzerinde dofollow blogları bulmak için kullanılan arama kriterlerini (örneğin eklenti imzaları) Arama sözcüğü yerine yazın. Normal aramayı seçin. Dilerseniz bu şekilde de dofollow blogları bulabilirsiniz.

Birşey öğrenmek istiyorum, dofollow aramalarda normal wordpres blogları buluyor dofollow değil yani kimi aramalardaysa parka düşmüş domainleri buluyor bu demo ile alakalımı?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5