İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ajax Domain arama , com,net,org

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nemene bişey bu ajax tam olarak.? Php asp ikisinde de çalışan hazır kodlar bloğumu.Ama javascript gibi yüklendikten sonra çalışıyor. bir ajaxtır sardı etrafı.Böyle çok hızlı büyüyen şeylerden nefret ediyorum ( ben olmadıkça :) ) .Takip etmek zor oluyor takip edemeyince de vicdanı szlıyor insanın.! evet acaba Nemene bişey bu ajax ?

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Nemene bişey bu ajax tam olarak.? Php asp ikisinde de çalışan hazır kodlar bloğumu.Ama javascript gibi yüklendikten sonra çalışıyor. bir ajaxtır sardı etrafı.Böyle çok hızlı büyüyen şeylerden nefret ediyorum ( ben olmadıkça :) ) .Takip etmek zor oluyor takip edemeyince de vicdanı szlıyor insanın.! evet acaba Nemene bişey bu ajax ?

http://www.bildirgec.org/yazi/ajax-cenneti

şu menem birşey ajax :)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu linkleri bulmuştum hatta genel bildiğim ( sandığım) kadar bilgiyide bu yabancı sitelerden edindim.Verdiğin adreste direkt sonuca gitmiş.:) sen oraya o da internetin yaban ellerine yolladınız.Yomudur bunu kısaca anlatan.
Yenmez içmez bunları geçince ne var.
1-beleşmi
2-kimin tahtına göz dikmiş
3-linüx gibi çeşitleri , herkese göre versiyonları mı var.
4-prime time de kaç izleniyor :p
saygılar..

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vikipedi'de bu isimde bir madde bulunmamaktadır.

* AJAX (programlama isminde maddeyi siz başlatın ya da madde istekleri sayfasına ekleyin.

verdiğin link te bu çıkıyor.sanırım viki de bilmiyor.

Acaba ben yeni birşey mi buldum..:)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Fonksiyonları sayfa yenilemeden, arka planda servera gönderen, serverdan gelen bilgileri de tercihe bağlı olarak xml veya text olarak aynı sayfa içinde geri döndüren yapı. Böylece sayfa refresh olmadan bir sayfa içinde istenilen "server side" işlemler de senkronize olarak javascript içinden yaptırılıp, sonuçlara ekranın istenilen bölümlerine montelenebilmektedir.

Asynchronous Javascript and XML

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet javascriptin abisi. vikide okudum biraz gezdiğim sitelerde de gördüğüm harika birşey.Artık daha maharetli işler yapabilecez..

exet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sagolsun burhan abim beni kırmadı buyur arkadasım ajax whois domain

NOT LİNK SİLİNDİ SEBEP İZLENMELERE RAGMEN BIR TESEKKUR BILE EDILMEMESI

Aslında sayac hizmetinide paylassa ıyı olacaktı ama neyse yınede saolsun

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5