İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ajax ile yüklenen sayfada form kullanımı - FireFox

muratabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Ajax ile yüklenen sayfada form kullanıyorum. submit butonuna tıkladığımda ajax ile yüklenen kısım dışındaki form tag çalışıyor fakat yüklenen kısımdaki form çalışmıyor. internet explorerde sorun yok. sorunum fireFox da.

FireFox da Ajax ile yüklenen sayfa içinde form kullanabilmek için ne yapmam gerekir. umarım bir yolu vardır.

yardımlarınız için tşk ederim.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Formu post ile değilde get ile bir url oluşturup bu url yi ajaks la almayı deneyebilirsin..

muratabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
denedim ama form elemanlarınıda görmüyor. başka bir yolu olmalı mutlaka.

muratabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabiki

ajax ile yüklenen sayfa içinde aşağıdaki form bulunuyor;

HTML:
<form method="post" name="extraForm" onsubmit="sendFrm('/includes/rezBilgiler.php','extraForm','window_rezervasyon_step_3');">

<input name="adi">
<input name="soyadi">

<input type="submit" name="gonder" value="gönder">
</form>
gibi.

Formu submit yaptığımda sayfanın orjinalinde bulunan form çalışıyor. Yani lütfen kullanıcı adı giriniz diye alert veriyor. Bu form da üye giriş formu. yani hersayfada bulunması gereken bi alan.

muratabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son durum;

ilk sayfadaki form tag inin yerini ilgili tablo ve formu kapsayacak şekilde yerleştirdim. şimdi ajax ile yüklenen sayfada form tagi algıladı ff ve form elemanlarıda görünüyor sayfa bilgisine baktığımda ancak şimdiki sorun post veya get ile gönderemiyorum formu. submit e basınca boş alan uyarılarını vs. herşey çalışıyor fakat submit e basınca action da belirttiğim yeni ajax post çalışmıyor.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
include ile bu formu her sayfaya ekleyip ajaks ile gönderme kısmını yapmayı denemelisin bence.Sonradan ajaks ile çağrılan elemanları görmediğini gibi sorunlar sürekli sorun ajaksta.Sanırım en sıhhatlisi ,belki tek yolu bu.

muratabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkür ederim Turkmucit. ne yaptımsa olmadı. bildiğim her yolu denedim ama nafile. bir türlü ajax kodunun olduğu scripti submite basınca çalıştıramadım.

muratabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar benim sorunum hala düzelmedi, kimsenin başına gelmedi böyle bi sorun firefox ile ilgili. sadece firefox değil opera da falanda çalışmıyor. sanırım sadece ie de çalışıyor.

cepwap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir de submit işini forma değil de butona vermeyi dene şöyle:
Kod:
<input type="submit" name="gonder" value="gönder" onclick="sendFrm('/includes/rezBilgiler.php','extraForm','window_rezervasyon_step_3');return false;">
bir de sayfada birden fazla aynı isimde input olmamasına dikkat et.

muratabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar teşekkür ederim, cepwap arkadaşın dediği gibi yaptım birde form tage id vermek gerekiyormuş firefoxun görebilmesi için. şu anda güzel çalışıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi