İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ajax uygulamasında timeout süresi belirlemek?

M

mehyaa

Misafir
Yazdığım bir Ajax uygulamasında bazı denemelerimde serverdan veri beklerken öyle kalıyor script, acaba bunu bir süreye bağlayıp bu süre sonunda istediğim gerçekleşmezse scriptin çalışmasını sonlandırmayı nasıl yapabilirim?

M

mehyaa

Misafir
Benim aradığım timeout olayı bu değil, ben timeout (belli bir süre bekleme) olup olmadığını kontrol edip timeout olduğu halde olması gereken olmadıysa fonksiyonu (işlemleri) komple iptal etmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Y

ysf

Misafir
Kontrol dedigin zaman genelde if else girer isin icine. JS syntax ina hakim olamadigim icin kod veremeyeceğim. Fakat kodlariniza bir zaman koyarsiniz, ornek 10 sn gibi. Eger islem sureci 10 sn vurursa hede vurmazsa hodo gibi seyler yaptirtabilirsiniz. Ihtiyaciniz olan sey, if else..

M

mehyaa

Misafir
Zaten ben de tam olarak bunu arıyorum, JavaScript'in syntax ını biliyorum az çok ama tüm komutları bilmediğimden zaman tutma işini nasıl yapacağımı bilemiyorum. Eğer bu konuda yardım edebilecek kimse varsa bilgilerini bizlerden esirgemesin ; )

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5