İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ajax ve Php ile soru uygulaması yapmak istiyorum

achilles_61

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim. Ajax ile çoktan seçmeli soru sorma uygulaması yapmak istiyorum. Soru uygulamasında şık sayısını (en az 2 tane olmak kaydıyla üst sınır yok) kullanıcı değiştirebilecek. Bu veriler daha sonra bir tane Php dosyasına gönderilip database e kaydedilecek. Kaydet butonuna basıldığında en az 2 tane seçenekte ve soru textboxında değer olmak zorunda. Varsa başarılı şekilde kaydedildi diyecek yoksa alanları doldurmanız gerekiyor hatası verecek Php dosyasına değerler gönderilmeden.

Yapmak istediğim uygulamanın görüntüsü aşağıdaki gibidir. Yardım ederseniz çok teşekkür ederim. Php tarafında iyi sayılırım ama Ajax öğrenmeye yeni başladım. Lütfen desteğinizi esirgemeyin.

http://i56.tinypic.com/29m1wch.jpg

achilles_61

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kod:
function trim(str) {

str = str.replace(/^\s+/, '');
 for (var i = str.length - 1; i 
>= 0; i--) {
  if (/\S/.test(str.charAt(i))) 
{
   str = str.substring(0, i + 
1);
   break;
  }
 } 
 return 
str;
}

Merhaba arkadaşlar Javascript te boşluk silme bu şekilde yapılıyor ama alt satıra inenler için boşluğu silmiyor. Alt satıra inenlerin boşluğunu nasıl silebiliriz? Yardım edermisiniz?

alone123

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Boşluk silmeden kastın replace değil mi?
str=str.replace(" ",""); işine yarayacaktır.

Yoksa içi boş olan textboxu silmek mi diyiyorsun?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5