İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Akismet Eklentisi için, Ücretsiz Akismet API Anahtarı Alma (Resimli Anlatım)

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Akismet eklentisi hemen hemen her webmaster'in sitesinde kullandığı, en gelişmiş "spam yorum önleme" eklentisidir. Bu eklentiyi kullanırken sorun yaşayan arkadaşlar için, nasıl ücretsiz "api key" alınacağını resimlerle görelim:

Akismet eklentisi nasıl kurulur?
Önce bu adresten akismet eklentisini indiriyoruz: http://wordpress.org/extend/plugins/akismet/

Daha sonra ftp ile sitemize, plugins klasörüne atıyoruz.

Akismet eklentisi ücretlimidir?

Şirketler için evet. Ama kişisel sitelerimiz için herhangi bir ücret ödememiz gerekmiyor.

Tek yapmamız gereken ücretsiz api anahtarımızı almak.

1) Yukarıdaki resimdeki, akismet api anahtarını alın yazısına tıklayınız.

(Bu yazı akismet eklentisini yüklediğinizde otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır)

2) Gelen sayfada, anahtarınızı alın sekmesine tıklayınız.

3) Resimdeki butona tıklayın.

4) Personel (kişisel) siteler olan kısmı seçiyoruz.

5) Bu bölümdeki yearly contribition bölümünü sıfır dolara getiriyoruz ve ücret ödemeden api key kodmuzu almış oluyoruz (bağış yapmadan).

Bu işlemleri sırası ile yaptığınızda, akismet api key kodunuz mail adresinize gelecektir. Tek yapmanız sitenizde ilk resimdeki, api anahtarınızı girin yazısına tıklamak, ve kodu buraya girmektir.

Artık siteniz spam mesajlara karşı tam koruma altında ;)

Eğer akismet istatistiklerini sitenizde görmek istiyorsanız, sitenize bu kodu eklemeniz yeterlidir:

Kod:
<?php akismet_counter(); ?>

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Çok güzel bir anlatım. Konuyu sabitliyorum. Teşekkürler..

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Emeğiniz için teşekkurler hocam. Yalnız benim şöyle bir sıkıntım var benim siteme yorum normal ikişlerin yorumlarıda istenmeyenler düşüyor. Bunu sebebi ne olabilir?

esocials

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam büyüksün.bir bilene danışmak gerek her daim!çok saol! :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5