İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AKP'li vekili protesto ediyorum

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ramazan ayında cumhurbaşkanımız sayın A.Necdet Sezer TBMM'de yaptığı bir konuşma sırasında önündeki sudan bir yudum içti diye kıyamet koptu..

"%99'u müslüman olan bir ülkenin cumhurbaşkanı nasıl olurda ramazan ayında ülkenin neredeyse tamamı oruçluyken su içer?" gibi haberler yapıldı.

Bunlara ben de hak verdim.Sayın Sezer'in oruç tutup tutmaması benim umrumda değil.Herkes inancında özgürdür.Fakat herkes diğerlerinin inancına da saygı duymak zorundadır.

Şimdi gelelim 10 Kasım meselesine..Yaşadığımız ülke Türkiye..Hepimiz Türk'üz..Ülkemizin %99'u Atatürk'ü seviyor,saygı duyuyor.

10 Kasım günü ülkenin büyük çoğunluğu yasta..Ve bir tane sözde milletvekili kalkıp oğluna sünnet düğünü yapıyor bu günde..

İki olay arasında büyük bir benzerlik yok mu?

Neden iki aynı olaya iki aynı bakış açısıyla yaklaşamıyoruz?

Konu burda AKP,CHP,XXP değil..Hangi partinin mensubu bunu yaparsa yapsın yaptığı ayıptır,saygısızlıktır.

Ayrıca Atatürk'ü anlamak için 100 tane kurs almak gerekmiyor.Üniversite okumak v.s. hiç gerekmiyor.Atatürk'ü anlamak için Gençliğe Hitabe'yi okumak yeterli bana göre..Nutuk'u okumak yeterli..

Eğer bunları okuduğun halde Atatürk'ü anlayamayıp kurs,eğitim ihtiyacı duyuyorsan şu sözü söylerim ben..

Eşşeğe altın semer takmışlar eşşek yine eşşek..

Anlayana..

Merchant

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu burda AKP,CHP,XXP değil..Hangi partinin mensubu bunu yaparsa yapsın yaptığı ayıptır,saygısızlıktır.

[/I]

Burada yanılıyorsunuz konuyu biraz daha dikkatli incelendiğinizde karşımıza 3 grup çıkıyor.
1 - AKP karşıtı olup bu olayı gündeme getiren(ler).
2 - AKP yandaşı olup bu olayın olağanlığını savunan(lar)
3 - Hala olayın ne olduğunu bilmeyip yazı yazanlar.

Kısaca konu sadece siyasi görüş kısır döngüsünden ibaret.Bir yanda insani boyutu tartışılırken bir yanda onun bir millet vekili olduğu ve seçenlerin aynı mantıkta olduğu söylenir.

Nice insan vardır görüşü sağdır ama DSP'ye oy verir.Kimsenin görüşü ile siyasi desteği bir tutulamaz görüşündeyim.Tabi herkes aynı görüşündeki kişilere destek verir.Uluslararası forumlarda rastladığımız bir olaydır "Bir Türk Bir Türk'ü her zaman destekler." . İnsan doğasında vardır ve gayet olağandır bu durum.

Cumhurbaşkanımızın su içmesi tepkiyle karşılanabilir çünkü bu bir "dini" konudur. Ancak 10 Kasım'da düğün yapılması tamamiyle "vicdani" bir konudur. Bu ikisini hiçbir zaman aynı kefeye koyup tartışamazsınız.

Demokrasi farklı görüşlerin desteklenmesi demektir.Çok partili hayatda bu yüzden vardır.Ancak sizin görüşünüz böyle siz "bunlarsınız" gibisinden bir benzetme yapıp insaları eleştirmek hiçbir Atatürk yandaşına yakışmaz ve bu felfesinin temeline uymaz.

Kısaca siyasi görüşler yüzünden kişileri eleştirip illa bertaraf etmek ahlaki çerçevede olumlu olarak değerlendirilemez.Böyle bir durum onun vicdanına kalmış bir olaydır sonuçta "her koyun kendi bacağından asılır".

Not: Fikir alışverişi olması çok güzel ancak daha objektif olabilinirse daha yararlı olacağına inanıyorum.

İyi akşamlar.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ramazan ayında cumhurbaşkanımız sayın A.Necdet Sezer TBMM'de yaptığı bir konuşma sırasında önündeki sudan bir yudum içti diye kıyamet koptu..

"%99'u müslüman olan bir ülkenin cumhurbaşkanı nasıl olurda ramazan ayında ülkenin neredeyse tamamı oruçluyken su içer?" gibi haberler yapıldı.

Bunlara ben de hak verdim.Sayın Sezer'in oruç tutup tutmaması benim umrumda değil.Herkes inancında özgürdür.Fakat herkes diğerlerinin inancına da saygı duymak zorundadır.

Şimdi gelelim 10 Kasım meselesine..Yaşadığımız ülke Türkiye..Hepimiz Türk'üz..Ülkemizin %99'u Atatürk'ü seviyor,saygı duyuyor.

10 Kasım günü ülkenin büyük çoğunluğu yasta..Ve bir tane sözde milletvekili kalkıp oğluna sünnet düğünü yapıyor bu günde..

İki olay arasında büyük bir benzerlik yok mu?

Neden iki aynı olaya iki aynı bakış açısıyla yaklaşamıyoruz?

Ayrıca Atatürk'ü anlamak için 100 tane kurs almak gerekmiyor.Üniversite okumak v.s. hiç gerekmiyor.Atatürk'ü anlamak için Gençliğe Hitabe'yi okumak yeterli bana göre..Nutuk'u okumak yeterli..

Eğer bunları okuduğun halde Atatürk'ü anlayamayıp kurs,eğitim ihtiyacı duyuyorsan şu sözü söylerim ben..

Eşşeğe altın semer takmışlar eşşek yine eşşek..

Anlayana..

10 kasımda nasıl bir yas yaşadınız ? Diğer günlerinizden farklı olarak neleri yapdınız acaba ?

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar aynısını CHP li bi milletvekilinden bekleyemessiniz çünkü CHP milletvekillerinin takip ettiği ve Atatürk için yaptıkları tek şey ona saygı duymak,ona ağlamak , söylediklerine hak vermek ama yan gelip yatmaktır.

AKP ise böyle şeylere hem saygı duyar hem işini yapar.Ata demiş aman çok güzel diyip yan gelip yatmaz.Bu AKP li milletvekilinin yaptığından çok,cevabı ukalaca ve amatörce bi cevap.Haddi verilmeli.
Ama tartışılcak ve ülke problemi hale getirebilcek bi konu değil.Sizi görende 5 sayfa ülke geleceği için konuşuolar sanar.

Bu tip gereksiz tartışmaları açmak için fırsat kollayıp "ülke elden gidiyor" gösterimini verenler, bu ülkenin yok olmasını isteyenlerdir.Yok irticadır yok yakasına atatürk resmi asmamıştır gibi yersiz ve boş konularda tartışmak hiç bişey kazandırmaz.
Unutmayınki istanbulu fatih fethetmeden önce bizansda saçma sapan tartışmalar vardı.Şu anda aynıları bu ülkede var.Uyanık olalım,herkes işini yapsın.

Şunu belirteyim ki,
Önemli olan dinini insanlara göstermek deil kendi içinde yaşamaktır diye güzel bi felsefe isteyen ama uygulamayan kemalistler, iş atatürke gösterişe gelince nedense çok zıt düşünüyorlar.Yakalarından rozeti düşürmeyip,10 kasımda düğün yapmayı (hak verdiğimden değil) kasıtlı olarak bir saldırı olduğunu düşünüyorlar.Atatürkü tüm ülke severken hiç bir milletvekili buna kasti olarak cesaret edemez!
Din konusunda gösterdiğiniz hassasiyeti bu konudada gösterin.Atatürkü, çıktık açık alınla söyleyerek değil , yaptıklarını yaparak sevin.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
insanlar istediği zaman tabiki evlenebilir. ama evleneceği zamanı, insan kendi yapısına göre belirler.

10 Kasım'da sabah kalkınca tabiki ağlamadım veya gün boyunca yüzüm asık dolaşmadım. ama evleneceğim zaman olarak, 365 gün içinden 10 Kasım'ı seçmem. çünkü ben, Atatürkçü bir ailede büyüdüm.

küçükken 09.05'de sirenler çaldığında, okulda 1dklık saygı duruşunda dururduk ya... artık büyüdük ve ben şunun farkındayım büyükken 10 kasımda 1 günlük saygı duruşunda duymak gerekir. hele ki bu milletin vekiliysek.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
insanlar istediği zaman tabiki evlenebilir. ama evleneceği zamanı, insan kendi yapısına göre belirler.

10 Kasım'da sabah kalkınca tabiki ağlamadım veya gün boyunca yüzüm asık dolaşmadım. ama evleneceğim zaman olarak, 365 gün içinden 10 Kasım'ı seçmem. çünkü ben, Atatürkçü bir ailede büyüdüm.

küçükken 09.05'de sirenler çaldığında, okulda 1dklık saygı duruşunda dururduk ya... artık büyüdük ve ben şunun farkındayım büyükken 10 kasımda 1 günlük saygı duruşunda duymak gerekir. hele ki bu milletin vekiliysek.

bu senin ve benim görüşüm.Bencede doğrusu bu.Peki ATATÜRK ' ü anmak bumu ? Düğün olmasın, eğlence olmasın, ulusal yas tutalım, ertesi gün unutalım evlenelim, eğlenelim.. Bir düğünü çok farklı boyutlara taşımışsınız bence.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
tabiki anmak bu değil ama bu anmanın bir parçası değil midir?

ben bugün bu topraklarda bu özgürlükte başkasının boyundurluğunda yaşamıyorsam özgürlüğümüzün önderliğini yapan kişiye saygım sonsuzdur.

tabiki bu benim fikrim ve tabiki herkes aynı şekilde düşünmek zorunda değil. eğer evlenen sokaktaki ahmet efendi olsaydı zaten bu başlıkta açılmazdı. ama evlenen millet vekilinin oğlu olunca çok doğal böyle tepkiler olması çünkü vekillerin düşünceleri farklı olabilir fakat bazı değerleri isteselerde istemeselerde korumalılardır.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cumhurbaşkanımızın su içmesi tepkiyle karşılanabilir çünkü bu bir "dini" konudur. Ancak 10 Kasım'da düğün yapılması tamamiyle "vicdani" bir konudur. Bu ikisini hiçbir zaman aynı kefeye koyup tartışamazsınız.

Neden bu olayın tepkiyle karşılanması doğal?

Çünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin nüfusunun %99'u müslüman ve bu %99'luk kesimin büyük çoğunluğu o anda oruçlu dimi.Tepki ise bu büyük kesime saygı duyulmaması..

Peki Türkiye Cumhuriyeti'nde Atatürk'ü sevip sayanların oranı nedir?

Emin olun o ay oruç tutanlardan çok daha fazla..

Neden onlara saygı duymuyorsunuz?

Mahallenizde cenaze olsa,yan dairede komşunuz yas tutarken siz apartmanın önünde düğün yapar mısınız?

Ya da komşunuz 50 yıl önce ölen dedesi için bir mevlüt yaptırıyor..Ama 5 kişi ama 50 kişi orada ve o şahsı anıyorlar..Bu durumda siz kalkıp yine düğün yapar mısınız?

Bırakın düğünü televizyonu bile kısık sesle açarsınız..

Şimdi gelelim 10 Kasım'a..

10 Kasım'da tabiki Türkiye'de herkes yas tutmadı..Bir arkadaşımız bana o günde ne yaptığımı sormuş..

Bunları övünmek maksadıyla anlatmıyorum..Ama madem sordunuz söyleyeyim..Okulda tam vizeler öncesi benim için çok önemli olan bir dersi bırakıp rektörlük önündeki anma törenine katıldım..Ayrıca benim için gerçekten o gün yas günüydü..İçimde bütün gün bir burukluk vardı..Bir acı vardı..Bunu ancak bu hissi yaşayanlar anlayabilir..

Herkes yas tutmadı ama en azından ülkenin neredeyse tamamının saygı duyduğu bir önder anıldı.Ve bilmem fark ettiniz mi..Yurt genelinde bayrakların hepsi yarıya indirildi..Bunun anlamı nedir biliyorsunuzdur umarım..Bilmiyorsanız da burda anlatmanın bir anlamı yok..Çünkü bunu bilmeyen adamın bu tartışmada işi yok..

Bayrakların yarıda olduğu bir günde Türk Milleti'ni,Türkiye Cumhuriyeti Halkı'nı temsil eden bir milletvekilinin böyle bir davranışta bulunması hiçbir açıdan etik değildir.

O milletvekili Atatürk'ü sever sevmez o apayrı bir konu..Ama milyonlarca Türk o şahsı seviyorsa ve sen de o milyonları temsil ediyorsan sen de en azından severmiş gibi davranmak sevmesen bile onların sevgisine saygı duymak zorundasın.

Eğer sen bugün o halka saygı duymazsan o halk da sana sandıkta saygı duymaz..

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüm olay yapılan davranışın etik olmaması ve saygısızca bu vekilin tv karşısına geçerek verdiği röportajdır. O röportajı gören bilir ve anlar beni ne demek istediğimi, görmedi iseniz lütfen edebiyata dökmeyin işi..
Düşmanın bile dürüstünü severim. Onu bile beceremedi(niz)..
Kimse forumda üstüne alınmasın, sözüm yerini bulup gitmiştir..
Ne AKP düşmanı, ne Kemalist'im.. Sadece şu an bir Türk ve Müslüman evladı olarak bu topraklarda yaşıyorsak, bu insana minnet borcluyuz!

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Tüm olay yapılan davranışın etik olmaması ve saygısızca bu vekilin tv karşısına geçerek verdiği röportajdır. O röportajı gören bilir ve anlar beni ne demek istediğimi, görmedi iseniz lütfen edebiyata dökmeyin işi..
Düşmanın bile dürüstünü severim. Onu bile beceremedi(niz)..
Kimse forumda üstüne alınmasın, sözüm yerini bulup gitmiştir..
Ne AKP düşmanı, ne Kemalist'im.. Sadece şu an bir Türk ve Müslüman evladı olarak bu topraklarda yaşıyorsak, bu insana minnet borcluyuz!

Sözümü yanlış anlamanı istemem... Bu ülke Ulu Önder Atatürk e Çok şey borçludur... Bende Herkes Kadar Milleyetçi HErkes Kadar atatürkçü Ve Herkes Kadar müslümanım ama Şu son söylediğin sözü biraz garipsedim. Biz Yüzbinlere Minnet borçluyuz... Böyle bir konuşma SarıKamış ın yıldönümünde yapılsaydı Bu kadar ses getirecekmiydi?

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Burası webmaster forumu.

Politika forumu değil.

Politika hakkında konuşacaksanız ilgili forumlar mevcut!..

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Burası webmaster forumu.

Politika forumu değil.

Webmaster forumu olabilir ama farkli bir kategoride yaziyoruz . Eger sadece webmaster olarak foruma giriyorsan lutfen bu kategoriye bakma .

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Politika olsa bu konu 6. sayfaya gelmezdi.
Zaten ben tartışmanın çıkış noktası olmadığını bildiğim için konuyu kapatmaya hep çalışıyorum.
Çünkü konu başka noktalara kayabilir, o nedenle kilitlenirse iyi olur.

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaten ben tartışmanın çıkış noktası olmadığını bildiğim için konuyu kapatmaya hep çalışıyorum.

Yapılan uygulamayı degilde yapanın siyasi kimligini gözümüzün icine sokmaya calisirsan birileri illaki itiraz edecektir.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Burası webmaster forumu.

Politika forumu değil.

Burada politika dışında siyasi görüşü katmadan bir tartışma yapmaya gayret ediyoruz.Çokda seviyeli gidiyor, hakaret edilmeden.Gerçektende güzel bir konuya değinmiş arkadaşımız.Bizlerde ATATÜRK ' ümüzün mirascısı olarak, o duyguları tekrar yaşamaya çalışıyoruz.Paylaşım sayesinde eksiklerimizi görebiliriz belkide.

Webmaster forumu olabilir ama farkli bir kategoride yaziyoruz . Eger sadece webmaster olarak foruma giriyorsan lutfen bu kategoriye bakma .

Katılıyorum +1 Bende geyiğe bakmam genelde.
umarım konu kaymaz.Ben Atatürkçülük hakkında babamdan şunu duymuşdum.Atatürk ' ü herkes farklı anlar.Ama farklıda anlasa, temel noktada bir yaşar.Gerçektende şimdi bunu irdeliyorum.İyki konuyu açmışsın teşekkür ederim kendi adıma.

Yapılan uygulamayı degilde yapanın siyasi kimligini gözümüzün icine sokmaya calisirsan birileri illaki itiraz edecektir.

Bence arkadaş siyasi kimlik kullanırken A Partisi yada B Partisi kastı düşünmedi.Milletvekili kimliğiyle bakdı.Ama bence yinede milletvekiline büyük saygısızlık yapdı denemez.TAbi gidipde 09:05 de yapsaydı, hep beraber arkasından kulaklarını çınlatırdık :)

Dip not; AKP ne zaman kurul toplantısı yapdı ? Yanlış bilmiyorsam, ecevit ölmeseydi danscı kızlarda olacakdı.Bizi temsil edecek kızlar.Ama ecevitin cenazesi nedeniyle iptal edilmiş. (Dikkat lütfen ATATÜRK ' ün değil, Ecevit ' in )

Merchant

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
-Sarget

Çok isabetli bir noktaya değinmişsin.Kendi adıma teşekkür ederim.

-Bilhost

10 Kasım gerçektende Türk ulusu için hüzün duyulması gereken bir gündür,çünkü önderini kaybetmiştir.Ancak binlerce yıllardır insanların bulunduğu ortamlarda hep farklı görüşler oldu.2 kişi bardağa bakarken birini içine diğeri kulpuna baktığı için fark oldu, insanlık gelişti bu güne geldi.

Sizin açınızdan tüm gün yas tutulacak bir durum olabilir ama başka birisinin açısından anması yeterlidir sonra günlük işlerine dönebilir.Yani demk istediğim bu noktada bahsettiğiniz saygı kavramı göreceli bi kavramdır. Herkes farklı olduğu için göreceli bir kavramdır.Benim evime bir arkadaşım geldiğinde saygımdan ayakta karşılarım ama başkası için bu pekde önemli değildir.

10 Kasım günü sabaha kadar yatmadım ve 08.30'da evimden çıkarak anma törenlerine katıldım.Bende üzüldüm, saygı duruşunda benimde içim burkuldu. Ancak bunu tüm gün tüm yıl sürdürmek ne kadar mantıklı? Çünkü onun felsefesi ve geçnliğe hitabesinde "arkamıza değil, önümüze bakmamız" gerektiği yazmıyor mu? Gene çıkmıyor, gene aklımda, bilgisayarımda, telefonumda ancak fikirende benimsemiş olmam gerektiğinden onun yaklaşımları üzeri olarak geleceğe bakmayı bilmeliyiz.

Bugün bu milletvekilinin bu davranışı yapması öncelikle bireysel boyutta incelenip sonra "AKP'li milletvekili.." şeklindeki hususa getirilmeliydi. Düşünsenize Mehmet Ali Ağca , Papa'ya suikast çabasında bulundu diye tüm dünya'nın türkleri katil ilan ettiğini.Nasıl böyle bir mantıksız şey olmayacaksa biri yüzünden o görüşün ve destek verenkerin aynı kefeye konması yanlıştır. Sizce hiçmi aynı görüşten olupda milletvekiline tepki gösteren olmadı?

Bardağın her yönünü görmeye çalışmak en mantıklısı bence..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
-Sarget

Çok isabetli bir noktaya değinmişsin.Kendi adıma teşekkür ederim.

-Bilhost

10 Kasım gerçektende Türk ulusu için hüzün duyulması gereken bir gündür,çünkü önderini kaybetmiştir.Ancak binlerce yıllardır insanların bulunduğu ortamlarda hep farklı görüşler oldu.2 kişi bardağa bakarken birini içine diğeri kulpuna baktığı için fark oldu, insanlık gelişti bu güne geldi.

Sizin açınızdan tüm gün yas tutulacak bir durum olabilir ama başka birisinin açısından anması yeterlidir sonra günlük işlerine dönebilir.Yani demk istediğim bu noktada bahsettiğiniz saygı kavramı göreceli bi kavramdır. Herkes farklı olduğu için göreceli bir kavramdır.Benim evime bir arkadaşım geldiğinde saygımdan ayakta karşılarım ama başkası için bu pekde önemli değildir.

10 Kasım günü sabaha kadar yatmadım ve 08.30'da evimden çıkarak anma törenlerine katıldım.Bende üzüldüm, saygı duruşunda benimde içim burkuldu. Ancak bunu tüm gün tüm yıl sürdürmek ne kadar mantıklı? Çünkü onun felsefesi ve geçnliğe hitabesinde "arkamıza değil, önümüze bakmamız" gerektiği yazmıyor mu? Gene çıkmıyor, gene aklımda, bilgisayarımda, telefonumda ancak fikirende benimsemiş olmam gerektiğinden onun yaklaşımları üzeri olarak geleceğe bakmayı bilmeliyiz.

Bugün bu milletvekilinin bu davranışı yapması öncelikle bireysel boyutta incelenip sonra "AKP'li milletvekili.." şeklindeki hususa getirilmeliydi. Düşünsenize Mehmet Ali Ağca , Papa'ya suikast çabasında bulundu diye tüm dünya'nın türkleri katil ilan ettiğini.Nasıl böyle bir mantıksız şey olmayacaksa biri yüzünden o görüşün ve destek verenkerin aynı kefeye konması yanlıştır. Sizce hiçmi aynı görüşten olupda milletvekiline tepki gösteren olmadı?

Bardağın her yönünü görmeye çalışmak en mantıklısı bence..

içimden geçenler.tşkler

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Biz burda vekilin bağlı olduğu partiye laf atmıyoruz ki..Vekile laf atıyoruz..Mesajlarımın hiç birinde direk partiye yapılan bir eleştiri yok.Ben sadece vekile kızıyorum. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5