İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

alan adi kullanimi. avantajli olan hangisi?

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ahmet: 10 bin defa
mehmet: 10 bin defa aranan kelime olsun

asagidaki sitelerin hangileri daha avantajli olurdu siralama yapa bilirmisiniz.
tabiki alan adi tek faktor degil. ama burada sadece alan adlarinin hangi tur kullanimlarinin daha avantajli oldugunu ogrenmeye calisiyorum. arama motorlarinin bu domain name leri hangi kriterlerle siraladaklarina dair bir kaynak mevcutmudur.

1. bunlar kendi aralarinda.
www.ahmetmehmet.com
www.ahmetmehmet.net
www.ahmetmehmet.org
www.ahmetmehmet.ws

2. bunlar da kendi aralarinda.
www.ahmetmehmet.com
www.ahmet-mehmet.com

K

komikus

Misafir
Bence .com .net değilde sitenin içeriği ve pr ye bakar. Çünkü google bildiğim kadarıyla uzantıya dikkat etmiyor. Yani .com a falan.

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
draligus' Alıntı:
tabiki alan adi tek faktor degil. ama burada sadece alan adlarinin hangi tur kullanimlarinin daha avantajli oldugunu ogrenmeye calisiyorum.
bunu zaten belirttim. ben sadece hangi alan adlarinin avantajli oldugunu ogrenmek istemistim

F

fenerli

Misafir
komikus un dediği gibi uzantı önemli değil google veya msn, yahoo içinde bu geçerli. google için yorum yaptığımızı düşünürsek sitenin hangi arama kelimeleri sonucunda daha çok tıklandığı çok önemli buna "google dance" ismi vermişler, daha sonra site içeriği geliyor.

emin olmamakla beraber ahmet-mehmet aradaki tire "-" işareti google da olumsuzluk yapabilir gibi düşünüyorum, emin değilim ama test etmek lazım bunu

G

Geveze.at

Misafir
- isaretleri her zaman kullanicilarin siteye olan ilgisini düsürür. Bu sebepten ötürü bu etki arama motorlarinada yansiyacaktir.
Ayrica bizim milletimiz uzantilarin güzelligine göre websayfasi aciyor.
Halbuki diger ülkeler cok farkli.
Ben en iyi bildigim almanya ve avusturyadan bahsedecek olursam, bu iki ülke ilk önce kendi ülke uzantilarini kullanir. .de ve .at Bunun haricinde domain kalmadiysa artik diger domain uzantilarina yönelirler veya farkli domain ismi alirlar.

H

hengame

Misafir
bildiğim kadarıyla - işaretli domainler google da spam olarak bilinirmiş bir yerde okumuştum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5