İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Alan Adı satın alma bağımlılığı !!

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Hepimizin işinin başı alan adları ben ilk alan adı aldığımda hergün internete girer alan adını yazar siteme bakardım (O zamanlar site yapmadan haberim olmadığı için Godaddy nin Coming Soon sayfasını görürdüm) neyse o zamanlar heralde bu işin bana bağımlılık yapacağını düşünmemiştim şimdi ise 100 ye yakın alan adım var ve sanırım artık profesyonel yardımla bu işe bir dur demek lazım :)

Sizde durum ve konuyla ilgili düşünceleriniz nedir ??
Gerçekten alan adları sizde de bağımlılık yapıyormu ?

Son Olarak , Sanırım Çözüm Kredi Kartımın Numaralarını (CCV2 dahil), Paypal şifremi kesinlikle unutmam gerekiyor ..

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hepimizin işinin başı alan adları ben ilk alan adı aldığımda hergün internete girer alan adını yazar siteme bakardım (O zamanlar site yapmadan haberim olmadığı için Godaddy nin Coming Soon sayfasını görürdüm) neyse o zamanlar heralde bu işin bana bağımlılık yapacağını düşünmemiştim şimdi ise 100 ye yakın alan adım var ve sanırım artık profesyonel yardımla bu işe bir dur demek lazım :)

Son Olarak , Sanırım Çözüm Kredi Kartımın Numaralarını (CCV2 dahil), Paypal şifremi kesinlikle unutmam gerekiyor ..

Ben yardımcı olabilirim sana :=)

Alan Adlarını gönder benim hesaba , sonra benden almaya çalış , bende vermeyeyim. geçer :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ben bi ara sedo da baya iyi paralara domain satmıştım sonra bunun devamı vardır diye bi bakmışım ay sonunda 170 i geçik domainim var:D tabi bunlardan 100 ünün düşmesine izin verdim ama o bile üzdü beni çünkü düşenlerin hepsini daha düşmeden kaptı bazı domainciler:( ama hala domain reglerim:D

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Reglemeyi düşündüğün domaini reglemeden önce bana söyle , ben regleyeyim , sen regleyeme ... geçer.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bide bu arada çok domain regliyecekseniz bi hesap kullanmayın birden falza hesap açın godaddyden de açacaksanız sahte hesap açmayın bi şikayetle kimlik sorabilirler başkasının adına ama kimliğini alabileceğiniz birinin adına açın:D

domainkoliklerden alıntılar:D

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36

valla benim öyle bir çılgınlığım yokta benim ortak bi kaydettimi 20-30 tane birden sırf bir proje için kaydeder önemli olan içeriğin ve tasarımın sağlamlığı olduğu için ben pek sallamam, ama param çok olduğunda şu düşen pr si yüksek siteleri kaydetme işine dalmayı düşünüyorum :D millet bu işten köşeyi dönüyo çok özeniyorum şu şekilde başlık açmaya
[ PR 7 siteden sınırlı sayıda link ]
1 aylık 80 ytl
3 aylık 500 ytl

:D

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domainkoliklik kötü gerçekten,
bir arkadaşımın 500'e yakın domaini var,üstelik hala almaya devam ediyor :)

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alması güzelde insan şöyle bir hesaplıyor seneye bunlara ne kadar vericem diye , vallahi içim dert yanıyor :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
kadınlardaki alışveriş bağımlılığı gibi olmuş sendeki...bende neden domain bulamıyorum diyordum senin gibi 1000 adam olsa yeter zaten :)
12 domainim var 3 tanesi işliyor yetiyorda artıyor, hatta birini kapatmayı bile düşünüyorum. gerek yok o kadar uğraşa..nerde çokluk orda boşluk :)

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anında proje düşünüyorsun alıyorsun, sonra elini bile sürmüyorsun..
Öteki sene geliyor, düşecek oluyor, bu sene yaparım diyorsun.. Yine patlıyor..
Bilirim :)

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
kredi kartını internet işlemlerine kapat :)

Yok yahu o zaman açmak gerekiyor

Reglemeyi düşündüğün domaini reglemeden önce bana söyle , ben regleyeyim , sen regleyeme ... geçer.

Süperdi

Alması güzelde insan şöyle bir hesaplıyor seneye bunlara ne kadar vericem diye , vallahi içim dert yanıyor : )

Yok yok öyle bir bütçe kısıtlaması yok

kadınlardaki alışveriş bağımlılığı gibi olmuş sendeki...bende neden domain bulamıyorum diyordum senin gibi 1000 adam olsa yeter zaten : )
12 domainim var 3 tanesi işliyor yetiyorda artıyor, hatta birini kapatmayı bile düşünüyorum. gerek yok o kadar uğraşa..nerde çokluk orda boşluk : )

Venom aşkolsun he benzettiğin şeye bak helal valla :)

Anında proje düşünüyorsun alıyorsun, sonra elini bile sürmüyorsun..
Öteki sene geliyor, düşecek oluyor, bu sene yaparım diyorsun.. Yine patlıyor..
Bilirim : )

Yok yok yapıyorum sizler gibi script falan yazamıyorum ama HTML olarak yapıyorum bişiler .. GÜnde 100 ziyaretçi gelsin yeter üzerini istemiyorum

Sonuç olarak ben bir Domain regleme bağımlısıyım hehe

isimciNet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Aynı hastalık bende de mevcut :) 162 domain var şu anda.Hakkaten bir ara tam bağımlı olmuştum ama şu an beklemedeyim:)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
teşbihte hata olmaz dostum, yanlış bişi demek istemedim kusura bakma ;)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Zamanında bir domainin yüzbinlerce hatta milyonlarca dolar ettiğini görmek ve çok zaman önce o domaini alabilme fırsatlarını değerlendirememiş olmak, şimdi böyle bağımlılık yapıyor bende de...

Ahhh ahh... Paramız oldu da bizmi 1997de izmir.com/net/org'u almadık?

Allahtan çok fazla bağımlı değilim ama düşmesni dört gözle beklediğim domanler var elbet (ancak 5-10civarı domain var şimdilerde)

cawbella

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkesin yüzlerce domaini var ama kimse satmaya bile kıyamiyor sonra hepsi tek tek düşünüyor maalesef
Bende de bir ara org uzantisi dolu olan domainin net com uzantilari boş ise hemen regliyordum org alındı ise com net i kesin satarim diyordum ama nerdeee
Ama tabi sonuc maalesef hepsini forumlarda bedava dağıtmaya kadar gitti
3000 ytl vermişim domainlere şimdiye kadar çogunu hediye ettim bir kısmı düştü şimdi 70 domain kaldi elimde zamanda peter kredi kartini verse idi ne domainler aliyordum chat Counter Sterike anamizi ağlatti kaç sene şimdi kafami monitorlere vuruyorum ama boş 12 senedir PC başindayim Daha bi sayfaya sohbet odası koyamıyorum neyse depresyona giriyorum :p

GeneraL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Bende de baya domain var her ay mutlak 2-3 domain alırım, domain araması zevkli oluyor. :p

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben o bağımlılıktan kurtuldum. Aldığım domainlerin %80'i düştü. Dahada düşürücem sanırım. Darısı sizin başınıza :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi