İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

alan adını yönlendirme hakkında düşünceleriniz

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bi sitem vardı sadece içinde mankenler,ünlüler,sporcular,gece klüplerinden fotolar vardı.adsense başvurum kabul edilmedi yetişkin içerik dediler.ama bu sitem şimdi kapalı hostta yaşanan bi sorundan dolayıda daha kapalı kalıcak ben bu adresi başka bi adsense kullandığım siteme yönlendirsem olurmu.günlük +1000 hiti vardı ve hepside google dan geliyordu.tam ödemelerde yapılacak böle bişey yapsam sorun olurmu.yok yere banlanmıyalım ödeme almadan

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yooo nie bişi olsun ki. Google ın kurallarında senin ziyaretcinin kaynagı değil reklama tıklayan ziyaretcinin kaynagı önemlidir. o da senin siteden manuel tıklamayla gidiosa ve reklamı koyduun site temizse bi sorun olmaz bence. ama yinede absürt tarzı seyler varsa sitende gel yol yakınken daha guzel seylerle ugras derim :) bosverelim mp3 ü absürt u zaten absürt site dünyaya 2 ömür yetecek kadar mevcut :D

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
google ın naapcağı belli olmaz eline koz verme durduk yerde. (Bi atasözü vardı unuttum bilyata bulgur falan işte ondan:))

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reklamların durduğu site termemiz.içinde aşk hikayeleri,öyküler falan var .
zaten ana sayfada da google reklamı yok alt sayfalarda var ama dün reklamların hepsini kaldırdım ve adı yönlendirdim 5 dakika içinde 60 tekil geldi hitler boşa gitmesin maksat

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yönlendirmeden dolayı bir sorun olacağını sanmıyorum, bende aynı senin yapmayı düşündüğün yönlendirmeyi uzun süredir sitemin birinde kullanıyorum ve hiçbir sorun olmadı.

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bildiğim kadarıyla yönlendirme sebebiyle herhangi bir problem oluşmaz. Sonuçta Google, @annudora'nın da dediği gibi, siteye gelen ziyaretçi kaynağına değil, reklamlara tıklayan ziyaretçinin kaynağına bakıyor.

@mathiaxbars; "Dimyat'a pirince giderken, evdeki bulgurdan olmak." ;)

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
içim rahatladı sağolun
ama ben yinede bu ödemeyi alıyımda sonra reklamlara devam ederim 1 gün yayınlanmasın google reklamı ne olucak sanki :)

yakamoz01

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi absürt içeriği değiştirip tekrar başvursa google kabul etmeyecek mi? kurallar dahişlinde ise kabul edecek. aynı şey. ne değişti ki.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
şimdi absürt içeriği değiştirip tekrar başvursa google kabul etmeyecek mi? kurallar dahişlinde ise kabul edecek. aynı şey. ne değişti ki.

Sanırım arkadas basvuruyla ilgili sormamıs yani bu ziyaretci gonderimiyle site basvurusu olayı farklı sanırım :) herneyse sitene istedigin yerden ziyaretci alabilirsin sonucta google senın sitenin ziyaretcileri nerden gelio die sormasa gerek.

google ın naapcağı belli olmaz eline koz verme durduk yerde. (Bi atasözü vardı unuttum bilyata bulgur falan işte ondan:))

Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak - sanırım :)

Zagor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Temp Redirect | 302 Redirect

Yönlendirmeyi aşağıdaki şekilde yaparsanız adres çubuğunda url'de değişecektir. Bu sayede tıklamalarda adsense hesabı aldığınız domain adı olacağı için herhangi bir sorun yaşanmaz. Adsense hesabınızın olduğu domain hostunda kişisel bir 404 sayfası oluşturmanızı öneririm. Çünkü bu tarz yönlendirmede diğer domainin indexlendiği sayfalardan gelen hitler, adres çubuğunda uygun domaine çevrildiğinde adres bulunamadı hatası alınacaktır.

Örnek:
Google'un indexlediği adsense programına kabul edilmemiş domanin adresi: http://www.uygunsuz.com/shows/trinity/

Bu Redirect 302 ile çevrildiğinde adres şu olacaktır: http://www.adseneyeuygun.com/shows/trinity/

Bu noktada hazırlanacak 404 sayfası sayesinde (*javascript ile 1 sn sonra http://www.adseneyeuygun.com/ yönlendirebilirsiniz) gerekli linkleri verebilirsiniz.

Geçici Yönlendirme: Temp Redirect

Aşağıdaki kodları notepad ile htaccess.txt adıyla kaydedip, hostunuzun kök klasörüne upload edip adını .htaccess olarak değiştiriniz.
Kod:
RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ http://www.yeniadres.com/$1 [R=302,L]

*Javascirpt Redirect (404 sayfası için)
<head> tagları arasına aşağıdaki codları </head>
Kod:
<script language="JavaScript">
<!--
var time = lisanssız
function move() {
window.location = 'http://www.yourdomain.com'
}
//-->
</script>

Aşağıdaki koduda body tag olarak kullanabilirsiniz.
Kod:
<body onload="timer=setTimeout('move()',1000)">
1000 = 1 saniye
2000 = 2 seconds

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5