İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

alanadı dağıtımı tc gibi

canner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merak ettiğim bir konuyu bilenler paylaşırsa sevinirim...

bildiğim kadarıyla tc sub domain dağıtıyor...

www.tc bunun altından domain satışı yapıyor

www.aaa tarzında domain dağıtımı için ne lazım ne yapmak lazım. domain dağıtımına icann birşey der mi ne gibi sorunlar çıkar?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
.tc uzantısı tld niteliğindedir. subdomain olarak hizet vermemekte. sen kendi alan adı uzantını icann onaylı olarak bir ülke sahibi isen kurabilirsin.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
.tc uzantısı tld niteliğindedir. subdomain olarak hizet vermemekte. sen kendi alan adı uzantını icann onaylı olarak bir ülke sahibi isen kurabilirsin.

:) bir ülke kurup uzantı almak gerek.

Arkadaş sanırım sub domain dağıtmak için script soruyor. yonlendir.com tarzı birşey. tc uzantısına gelince .tc de .com gibi bir uzantıdır zamanında alan almış

tr.tc = yonlendir.com da
com.tc = mynet.com da

sonra bunlara sub domain açarak özellikle mynet internette daha kendini geliştirememiş kitlelere bu domaine sub domain açarak "para ile kakıyor" com.tc uzantısını. .tc Tacekistan'ın uzantısı sanırım. Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltılmışı olarak görünsede Türkiye ile alakası yok.

Eğer anlattığım gibi bir script istiyorsan forumda daha önceden bir kaç kere istenilmişti arama yaparsan bulabilirsin.

canner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cevapları biraz daha açarsanız sevinirim....

Mesela ben keyfi yada iş amaçlı www.aaaaa.www açamaz mıyım

com net org değilde ben başka birşey yapmak istesem ?

icann izin vermezse ben www.aaa.www yapamaz mıyım?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
.com .net .org .de vs bunlar tld dir. yani üst seviye alan adı.
.co.uk .firm.in .com.tr vs bunlar sld dir yani ikinci seviye alan adı.
siteadi.com.tc deneme.sitesi.com vs bunlar subdomaindir yani alt domaindir.
siteadi.uzantim gibi birşey yapmak için ya new.net tarzı özel apilerle çalışan resmi onayı olmayan tamamen ticari ve heryer tarafından desteklenmeyen bir sistem sahibi olacaksın yada önceden dediğim gibi bir ülken olacak.

bu arada .tc uzantısı Turks And Caicos Islands ın resmi uzantısı.

canner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki ozaman kd diye bir uzantı var ismini bile ağzına almak istemiyorum ama kürdistan(kd) uzantısı bunlara verilmiş böyle bir ülke mi var?

canner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pcde virüs olduğundan dolayı bazı aksaklıklar yaşıyorum ama google yahoo da bir arayayım gecenlerde kurdistan.kd diye birşeye bakmıştım ama şimdi açılmadı bende

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5