İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Aldığım harddiski sizce ucuza almışmıyımdır?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
4 yıldır kullandığım ide harddisk ömrünü tamamladığı için bende dün golddan sata harddisk aldım. Fiyat ve özellik karşılaştırmasına göre sizce fiyatı nasıl?

Samsung
Sata
160 GB 8mb önbellek

Fiyat: Güç ve data kablosuyla beraber 75 TL.

Bizim burda bilgisayarcılar fiyatta uçup duruyodu. Birinde 75e 80 gb sata bulduk. O da elimde yok yarın getiririm dedi. Adam gitmiş ide getirmiş. Bende golda gittim. 80 gbde 71 tl, 160 gbde 71 tlye satılıyodu. Bende 160 gbyi aldım. Güçle veri kablosuda aldım. Toplamda 79 tlye falan geliyodu, nakit indirimiyle 75 tlye aldım.

Harddisk tek kelimeyle uçuyor. Elimde tnc xp sp3 var. Eski ideye kurulumu 40 dakika sürüyodu. Şuanki sataya kurulumu sadece 15 dakika :D İE8 eski ideye 4-5 dakikada kuruluyodu yeni sataya 30 saniyede :p Bilgisayar şuan 2 çizgi geçerek jet gibi açılıyor.

Sizce performans ve özelliğe göre fiyat nasıl?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
O kadar performans önemli değil. Bilgisayarın diğer özellikleri düşük. Zaten alma amacım önceki harddiskin bozulmasıydı. Günde 5 kere format atıyodum yinede işletim sistemi dosyaları bozuluyodu ve siliniyodu. Günde 10 kere chkdsk yapıyodu. Bende madem anakart destekliyor sata alayım dedim. 80lik düşünüyodum 160lık aynı fiyata bulunca aldım. Süperde çalışıyor.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Harddisk şu:

sany0025x.jpg

SCSI diyor. Bu tam olarak ne demek?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Fiyat normal ama bir bilgisayarcıya gidip bakın ben golddan bu fiyata alıyorum fiyatları bu şekilde bana bu fiyattan verirseniz sizden almak istiyorum derseniz onlarda o fiyata verir mutlaka, hatta daha ucuzada verebilir normal bir bilgisayar dükkanına o hdd' nin mal oluşu 50-55 lira, bunu büyük firmaların küçük esnafı ezdiği için söylüyorum elinizden geldiğince karşınızda muhattap bulabileceğiniz bir dükkandan alışveriş yapmayı deneyin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5