İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Alexis (Canversoft.net - Phpbbturkiye.net) İş teslimatı problemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

basoglanh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;
Arkadaşlar yaklaşık bir ay önce Alexis rumuzlu phpBB işi yapan (kendi sitesi phpbbturkiye.net, canversoft.net) kişi ile phpbb3 forum için anlaşma yaptım. Kendisine 80 liralık ödemeyi yaptım. Birkaç mesajlaşma oldu mail ile ardından yaklaşık iki haftadır e-mail attığım halde birtek cevap vermedi.

Telefon ile ulaştım evde değilim bir iki saate eve geçerim, zaten sizin iş bitti eve geçince dosyaları yükler teslim ederim dedi. Aradan neredeyse iki hafta geçmesine rağmen gerek telefon gerekse mail ile cevap alamadım. Belki başına bir iş gelmiştir düşüncesiyle (ALLAH göstermesin) phpbbturkiye.net sitesindeki hesabına pm gönderdim, PM'i okuduğu görünüyor sistemde ama halen daha cevap yok.

80 lira çok fazla görünmesede para kolay kazanılmıyor. Kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmak istiyorum. Ne yapmam gerekli hangi makamlara gidebilirim.
Parayı yatırdığıma dair dekont ve en son maile kadar haberleşmemizin tamamı mevcut.

BlaCK_and_WHiTe

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
kanıtları ekleseydiniz keşke moderatör arkadaşlara yardımcı olması açısından. Bir de doğru kategoriye açsaydınız daha iyi olmaz mıydı?

basoglanh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşın buraya üyeliği varmı yokmu bilmiyorum. Şikayetçi değilim sadece benden aldığı para haram zıkkım olsun demekle yetiniyorum.
Kanıttan kastınız nedir mailler, banka dekontu, gönderilen mesajlar onlarca var hangi birisini ekleyeyim.
PhpBB kategorisine açma sebebim buradan iş yaptıracak olanların benim düştüğüm duruma düşmemesi.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
hala işiniz görülmediyse eğer, para ödediğinize dair banka dekontunu konuya iliştirin, gereği neyse yapalım

basoglanh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dekontu bulamadım fakat gönderdiğim ve aldığım maillerin tamamı duruyor. Ve halen daha işim görülmedi.
Zaten mailde para gönderdiğime-aldığım mailde ise karşı tarafın ödemeyi aldığına dair yazılar bulunuyor.

mehasin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamun aleykum
Merhaba;

Yaklaşık üç ay önce Alexis rumuzlu kişi ile phpbb3 forum için anlaşma yaptık. Kendisine anlaştığımız ödemeyi yaptım. Mail üzerinde konu ve yapılmasını istediğim düzenlemeler hakkında bir kaç mesajlaşma oldu sonrasında hiç bir değişiklik olmayınca ve zaman verdikleri tahmini gün sayısını geçince bilgilendirme mailleri gönderdim ilk maile cevap verdiler değişen bir şey yine olmadı ondan sonra maillere cevap gelmemeye başladı.

Konuyu açan basoglanh'dan bu kişi veya kişlerin numarasını istedim verdi (tekrar teşekkür ederim) bu numarayı nerdeyse her gün iki üç defa aradım hiç birinde telefona cevap vermediler.

19.10.2011 tarihinde saat 09.26'da tekrar aradım yanlışlıkla olsa gerek telefonu açtılar yanlışlıkla diyorum ki alo dedi selamun aleykum dedim telefonu kapattılar ve sonrasında 09.27, 09.36, 10.45 saatlerinde aradım bir daha açan olmadı.

Mail geçmişini incelemek isterseniz buyrun. (mail geçmişine yönlendirme yapılan link kaldırılmıştır.)
Ödemenin yapıldığına dair dekont görüntüsü için buyrun. (Dekont görüntüsü kaldırılmıştır.)

canversoft.net sitesinde parantez içerisine aldığım ifade yer alıyor ki bu mesajdan sonra silme veya kaldırma ihtimallerine karşı sitelerindeki görüntü için tıklaya bilirsiniz. (sitedeki görüntü kaldırılmıştır.)
( Ücret iade koşulları

Verilecek hizmetlerin ayrıntıları, müşteri talepleri/istekleri doğrultusunda oluşturulur ve belirli emek, zaman harcanır. İade taleplerinde verilen tüm emek ve harcanan zaman tamamen boşa gideceğinden, ücretin iade edilmesi, özel durumlar ve anlaşmalar hariç, pek mümkün olmaz. Aynı şekilde, tecrübesizlik sonucu panoyu kullanamama, olmamış, beğenmedim, beklediğim gibi değil vb. demek gibi durumlarda da ödeme iadesi yapılmaz.)

Hiç bir işlem yapmadın yine iade yapmıyorsun.

19.10.2011 tarihinde savcılığa gidip Savcı Bey ile görüştüm dilekçe yazmamı ve dosya açtırıp yasal süreci başlatabileceğimi söyledi.

Dilekçeyi hazırladım bayramdan sonra savcılığa gidio suç duyurusu için dosya açtırmayı düşünüyorum ve açtıracağımda İNŞALLAH.

Aynı kişiler olduğu için tekrar konu açmak istemedim ve konuya bu mesajı ekleme nedenim
hala işiniz görülmediyse eğer, para ödediğinize dair banka dekontunu konuya iliştirin, gereği neyse yapalım

hala işimin görülmediği, para ödediğime dair dekontun konuya iliştirildiği, gereği neyse yapalım derken ne yapılabileceğini görmek, bilmek ve mümkünse uygulamak istememdir.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Alexis 'i tanımam nasıl bir kişiliktir bilmem fakat internet üzerinde hem kullandığı ismiyle hemde forumlarıyla bayağı uzun bir süredir vardır kendisi. 80 TL için böyle bir şey yapıyorsa ilginç gerçekten.

Siz yapmanız gereken herşeyi yapmışsınız belli ki. İrtibat kurmaya çalışıp, geri dönüş için belli bir süre vermişsiniz ve sonunda yetkili yerlere şikayetinizi yapmışsınız. Eğer ortada suç varsa cezalandırılmalı en doğrusuda budur.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bende bu adamın hiç hata yaptığını görmedim, belki sıkılmış bunalmıştır, verdiği sözü yerine getirmediği içinde mahcubiyet yaşamıştır. İnsan psikolojisi olabilir böyle şeyler. Bu mesajı okuyorsa sorumluluklarını yerine getirip problemleri acilen çözsün lütfen.

Kendisinide, başkalarınıda zor durumda bırakmasın.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Alexis yıllarca bize phpBB konusunda destek verdi. Bıkmadan, usanmadan tüm soru ve sorunlarımız ile uğraştı. Kendisi ile ücreti karşılığında da çalışmam oldu. Tam zamanında ve tam randımanlı olarak teslim etti. Ben bu konuda yaşadığınız mağduriyetlere üzülüyorum fakat isim Alexis olunca altında başka sebepler arıyorum. Mutlaka ki Loi'ninde bahsettiği gibi olağanüstü bir durum vardır. Kendisini hiç tanımasam da kendisi ile çalıştığım için ona güveniyorum.

Umarım bu mesajları okur ve arkadaşlarımızın işlerini tamamlayarak hem onların mağduriyetlerini giderir hem de kendi adını temize çıkarır, umarım..

mehasin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eyv arkadaslar kesinlikle dediginiz gibi bir durum soz konusu olabilir ve bu anlayisla karsilanabilir ama bunun icinde irtibat kurmak gerekir maile cevap vermiyorsa, telefonu acmiyor acincada selam verdigimde panikleyip direk kapatiyorsa bunun uzerine ne dusunebilirim olayin uzerinden bu kadar uzun sure gecmesi beklemem bir iyi niyet gostergesi sikinti sorun olabilir muhatap olsun ki anlayis gosterelim bayram sonrasini beklememin sebebide konuyu buraya ekledim biraz daha sure tanimak iNSALLAH yaptigi yanlistan vazgecer.

Aksi takdirde bir sikintisi varsa daha da artacak dilekce verildikten sonra inceleme herhalukarda baslayacak belgeler ortada ve sonuc tazminat davasina kadar gidecek. Bu ifadeler bizzat Savci Bey'in anlattiklarinin ozeti.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Beklemekle en iyisini yapmışsın. İnşallah aranızdaki bu sorun düzgün bir biçimde çözülür. Alexis isimli arkadaşta kimseyi mağdur etmemeyi öğrenmelidir. Eğer bir iş yapıyorsan tam yapacaksın eğer itina göstermiyorsan yapmayacaksın.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Alexis in cebini bana iletin pm ile, size cevap vermiyorsa biz arayip bildirelim çözülsün durum.

Ekleme: Ben bu numarayı(pm ile iletilen) aradım ama cevap veren arkadaşın Alexis olmadığı gözüküyor. Telefon numarası hatalı olabilirmi?

Şahıs bir webmaster ama bahsedilen şeylerden haberi yok gibi gözüküyor. Kendisini foruma girip konuya dahil olmasını rica ettim. Mağdur arkadaşlar telefon etmek yerine mesaj yazıp konuyu yasal mercilere taşıyacağını bildirsin lütfen.

mehasin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alexis in cebini bana iletin pm ile, size cevap vermiyorsa biz arayip bildirelim çözülsün durum.

Ekleme: Ben bu numarayı(pm ile iletilen) aradım ama cevap veren arkadaşın Alexis olmadığı gözüküyor. Telefon numarası hatalı olabilirmi?

Şahıs bir webmaster ama bahsedilen şeylerden haberi yok gibi gözüküyor. Kendisini foruma girip konuya dahil olmasını rica ettim. Mağdur arkadaşlar telefon etmek yerine mesaj yazıp konuyu yasal mercilere taşıyacağını bildirsin lütfen.

Tavsiyeniz üzerine 09.11.2011 tarihinde size (pm ile) ilettiğim numaraya mesaj gönderip yasal işlemin başlatılacağını bildirdim. Mesajıma cevap yazıp geri ödeme işlemini gerçekleştireceklerini söylediler ve dediklerini yaptılar yaklaşık beş dakika önce (geri) ödeme hesabıma geçti.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Neler yaşandığını veya neler olduğunu uzun uzun yazamayacağım. Elimde bilgileri bulunan yapılamayan bir kaç işin iadesi yapıldı, bu konudaki ikinci işin iadesi yapıldı, birinci işin sahibinden özel mesaj ile hesap bilgileri talep edildi.

Bir şekilde bende parası kalan varsa işlemi gerçekleşmeyen site adresini, ödediği ücreti, hesap bilgilerini özel mesaj veya e-posta olarak gönderebilir. İade işlemi öncelikli olarak başlatılacaktır. Şu anda biriken e-postaları tek tek okuyorum.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ucret iadeleri Alexis'in dolandirici biri olmadigini gosterir. Eger sorun cozulduyse konu basligi degistirilmelidir yahut konu tamamen silinmelidir. Bunun adi ticaret, bir sebepten arkadasimiz isleri tamamlayamamis, kendisi de kabul edip geri odemelere basladigini beyan etmistir.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu başlık silinsin mi ? diye bir anket yapsak bence silinsin diyen birçok kişi çıkar çünkü baştaki mesajımda dediğim gibi Alexis 'i tanımam fakat yıllarca internet üzerinde emek vermiş birisidir. Bunu iyi bilirim.

Loi böyle konularda ilgili olduğun için ayrıca teşekkürler.

Ucret iadeleri Alexis'in dolandirici biri olmadigini gosterir. Eger sorun cozulduyse konu basligi degistirilmelidir yahut konu tamamen silinmelidir. Bunun adi ticaret, bir sebepten arkadasimiz isleri tamamlayamamis, kendisi de kabul edip geri odemelere basladigini beyan etmistir.

mehasin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neler yaşandığını veya neler olduğunu uzun uzun yazamayacağım. Elimde bilgileri bulunan yapılamayan bir kaç işin iadesi yapıldı, bu konudaki ikinci işin iadesi yapıldı, birinci işin sahibinden özel mesaj ile hesap bilgileri talep edildi.

Bir şekilde bende parası kalan varsa işlemi gerçekleşmeyen site adresini, ödediği ücreti, hesap bilgilerini özel mesaj veya e-posta olarak gönderebilir. İade işlemi öncelikli olarak başlatılacaktır. Şu anda biriken e-postaları tek tek okuyorum.

Konu sahiplerinin vicdanına bırakıyorum.

Konunun kalması taraftarıyım. Bu kişi veya kişilere iş yaptıracaklar sıkıntı yaşayabilme ihtimallerini görmelidirler ki böyle bir sıkıntı yaşadıklarında kurtaracaklarının sadece yaptıkları ödeme olduğunu görsünler, kaybedecekleri zamana değer mi, değmez mi?

basoglanh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuya uzun süredir uzak kaldım. Horlatmış gibi olacağım neredeyse. Alexis 10 Kasım 2011, 12:37 tarihinde pm atmış buradan. Ödemeyi geri yapacağına dair. Uzun süredir nette kendi sitelerim haricinde bulunamıyordum bugün görmek nasip oldu pm'i . Kendisinin isteği üzerine gerekli bilgileri gönderdim. Eğer yapacaksa işleri halen daha yapabileceğini ödemenin kalabileceğini belirttim. Çünkü kendisiyle ilk işim değil sizlerinde dediği gibi özel sorunları olabilir. Yapmayacaksa da ödemeyi geçeceğini belirtmiş kendisi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5