İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Alışveriş siteleri yorumlarınız

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
internetten alışveriş yapmaktayım sürekli. gıda ürünleri hariç neredeyse herşeyi internetten alıyorum. kullandığım çok az site var. çok detaycı olduğum için güvenli siteleri kullanmaya özen gösteriyorum.

1-) hepsiburada.com : her ay nerdeyse 1.000-2.000 ytl ve üzeri alışverişim olur 2 senedir kullanıyorum. son 2 ayda beni çıldırtmalarının haricinde en güvenli site benim için. bazen tedarik edemediği ürünler oluyor. 1 defa ofis koltuğu arızalı geldi. 4 günde değiştiler.bunun haricinde gayet düzenli çalışma sistemleri var. 1 defada hediye çekimi kendi eksiklikleri olmasına rağmen iade etmediler. 1 kez de yorumumu yayınlamadılar haklı olduğum halde. 1 ay küstüm onlara :D ufak tefek sorunlar harici gayet başarılı buluyorum. özellikle ürün yelpazesi açısından.

2-) ereyon.com.tr : bu ay keşfettim. bir PDA aldım. hızlı teslimat yapıldı. eksiksiz. kapıda ödemeyi seçtim. ilk kez alışveriş yaptığım için denemek istedim. bu hafta bir kaç sipariş daha verdim. 1-2 güne kadar elime ulaşır sanırım. sistemleri hızlı, müşteri hizmetleri arıyor soruyor bilgi veriyor. ancak ürün yelpazesi kısıtlı. aradığım herşeyi bulamıyorum. birde sitelerinde bir iki ufak sorun var. mesela arama kategorilerinde " deneme - test "diye kategoriler var. bunu kendilerine de ilettim ancak hala düzeltilmemiş. alışveriş sitesinde bu tür ufak detaylar müşteriyi sarsar ( en azından benim gibi mız mız müşteriler için:)

3-) e-bebek.com : Kızım için 1 ninni CD si sipariş verdim. çok hızlı teslimat oldu. ilk kez kullandım.

bunun haricinde diğer siteleri denemedim henüz. weblebi.com u ara ara geziyorum. ancak henüz denemedim.

siz hangi siteleri kullanıyorsunuz?görüşler yorumlar tavsiyeler nelerdir.

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hepsiburada.com uzun süredir kullanıyorum ilk bilgisayarımı aldığım zamandan beri yani 5 senedir falan üyeliğim var.
arada bende çıldırıyorum ama herzaman tek geçerim güvenlik ve ürün yelpazesi bakımından

weblebi.com en sevdiğim özelliği card finans ile 12 taksit alışveriş yapınca %5 hediye puan veriyor. ürün tam 3 gün içinde kargoya veriliyor. şimdiye kadar bilgisayar,telefon,tv kartı, ve ps2 aldım

koysepete.com burasıda güzel bikaç kez kullandım ama tasarımı biraz basit kaçıyor sanki

son zamanlarda sürekli mail aldığım ama daha kullanmadığım bi site var pazartesisendromu.com çok iyi fiyatlara ürünler veriyor tabi sınırlı sayıda kısmet olursa en kısa sürede burayıda denicem
not: burası gedikgross.com a aitmiş

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bende hepsiburada.com u kullanıyorum hatta gecenlerde bir modem aldım ordan ondada bilgisayarcıya kızdım gittip hepsiburada.comdan aldım modemi bilgisayarcı 75 ytllik modeme 110 ytl deyince banada hepsiburada.com yolu gorundu :D

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ben bir notebook almıştım hepsiburada.com dan..
office programı yüklemişler..serial key soruyordu ..email attım. dedim bu nedir, serial key nerde. neden böyle yolladınız..bana yazdıkları cevap :
" sayın müşterimiz..teknik destek için : www.hp.com.tr "

yani böyle bir şey olurmu..delirdim ya.şikayet sitelerine yazacaktım. neyse vazgeçtim.
malı satınca iyi güzel de, desteğe gelince www bilmem ne com
ben direkt hp den de almasını bilirdim..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Laptop için www.pcdepo.com benim için tek. Onun dışında yemeksepeti.com u kullanıyordum. Diğer şeyler için henüz online alışverişin tüketici açısından düzgün bir durumda olduğunu düşünmüyorum.

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hepsiburda.com 3 tane laptop aldım 1 tanesinin bataryası arızalı cıktı destek cevapları 3-4 gunden önce yanıt vermez oldular bataryayı degiştirmediler birdaha alışveriş yapmayı düşünmüyordum.( kendimi tutamıyorum indirim kuponu oldugu zamanlar alısveriş yapıyorum ) akvaryum icin dıs filitre aldım fiyat uygun oldugu icin. :D
bu aralar kampanyaları takip ediyom
hizlial.com mavibilgisayar.com vatan vazgecilmezlerim. özellikle hafta sonu kampanyalarında cok ucuza urunler oluyor.

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hepsiburada.com dan bir kac alisverisim olmustu memnunum.
Kitap icin ideefixe.com u kullaniyordum o da güzel. Acil oldugunda gidip kitaplari ordan da alabiliyordum.
Gida icin eskiden gima.com.tr vardi o da güzeldi. 5. katta oturunca ve asansör olmayinca faydaliydi :) Ödemeyi kapida yapabiliyordum ve en güzel markete girince abur cubur alma huyumdan dolayi yükselen fatura internette olmuyor. Bir de git gel zaman kaybi.

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alacağım ürünün fiyatında anormallik yoksa hepsiburada.com 'u tercih ediyorum. bilinirlik ve marka olması benim açımdan çok önemli, arkalarında olan holdingde buna etkin tabi :) bunun dışında gedikgross.com 'da sanırım gayet iyi, arada kachmaz.com da hoş tabi.

GReYDeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende alışverişlerimi hepsiburada.com dan yapardım kendi alışveriş sitemi açana kadar :)

şu anda bakıyorum, hepsiburada.com piyasanın en pahalı sitesi sayılabilir, ereyon, koysepete, teknokolik, pratikev fiyat açısından değerlendirilmesi gereken siteler
ha bide bayidenal.com:)

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hepsiburada diger sitelere göre pahalı evet haklısın ama guven konusu olunca pahallık 2 ci planda kalabiliyor.
hepsiburdada 320 ytl olan lazer yazıcıyı bu hafta sonu mavibilgisayardan 205 ytl ye aldım arada ucurum var.

GReYDeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hepsiburada diger sitelere göre pahalı evet haklısın ama guven konusu olunca pahallık 2 ci planda kalabiliyor.
hepsiburdada 320 ytl olan lazer yazıcıyı bu hafta sonu mavibilgisayardan 205 ytl ye aldım arada ucurum var.

güven mutlaka önemli tabiki ancak yazdığım sitelerin de güvenilmeyecek bir durumu yok,

sorun arızalı üründeyse, bu tamamen tedarikçi ile ilgili bir durum. hepsiburada arızalı çıkan ürünü tedarikçiye iade edemediği sürece geri alıp sineye çekermi? hiç sanmıyorum.

sonuçta tedarikçilerde ortada,
arena, index vs.

hepsiburada nın da vatan bilg. inde tedarikçilerinin başlıcaları arasında bunlar var,
ben de arena ağırlıklı çalışıyorum. index, koyuncu 2. sırada kalıyor.

arena nın arıza ve iade prosedürü de ortada.

parayı alıp ürünü göndermezler diyorsan, valla ben gönderiyorum :) ve saat 15:00 a kadar gelen siparişleri genelde 24 saat içinde kargo ediyorum. 16:00 a kadar arenaya ilettiğim sipariş ertesi gün öğlen elimde oluyor. akşamüstü de ben kargo ediyorum, siparişten ortalama 48 saat sonra ürün elinize geçmiş oluyor.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ben sadece bilgisayar için netten alışveriş yapıyorum. Onuda mavibilgisayardan yapıyorum. Geri kalan ihtiyaçları ise gezerek görerek almak daha mantıklı oluyor. Hem dinleniyor hemde geziyorum :) Bazen abuk sabuk yerlere gitmek gerekiyor iyi geliyor böyle olunca :)

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hepsiburadayı çok kullandım ama en son siparişimde deli etmişlerdi. 11 gün ürün bekledim. Yarın yollucaz yarın yollucaz diye diye 11 günü buldu. Onunda dışında sorunum olmadı.

Ereyonuda tavsiye edebilirim. Çok hızlı teslimat yapıyorlar. Piyasada en ucuz 350ye bulduğum telefonu ereyondan 320ye almıştım. 26 saat içinde İzmir'den İzmit'e elime ulaştı :)

Bu 2 site dışında en çok kullandığımda fason mal cenneti gittigidiyor. Güvenilir yıldızı bol satıcılardan alışveriş yapıldığı takdirde sorun çıkmıyor. Bi aralar Flight Simulator'u sarmıştım. Piyasada 50 ytl olan sıfır Logitech joystick'i açık arttırmayla 12ytl'ye aldım. Yaptığım en avantajlı alışveriş buydu.

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güven mutlaka önemli tabiki ancak yazdığım sitelerin de güvenilmeyecek bir durumu yok,

sorun arızalı üründeyse, bu tamamen tedarikçi ile ilgili bir durum. hepsiburada arızalı çıkan ürünü tedarikçiye iade edemediği sürece geri alıp sineye çekermi? hiç sanmıyorum.

sonuçta tedarikçilerde ortada,
arena, index vs.

hepsiburada nın da vatan bilg. inde tedarikçilerinin başlıcaları arasında bunlar var,
ben de arena ağırlıklı çalışıyorum. index, koyuncu 2. sırada kalıyor.

arena nın arıza ve iade prosedürü de ortada.

parayı alıp ürünü göndermezler diyorsan, valla ben gönderiyorum :) ve saat 15:00 a kadar gelen siparişleri genelde 24 saat içinde kargo ediyorum. 16:00 a kadar arenaya ilettiğim sipariş ertesi gün öğlen elimde oluyor. akşamüstü de ben kargo ediyorum, siparişten ortalama 48 saat sonra ürün elinize geçmiş oluyor.

Sonuc olarak ben hepsiburdadan aldımsa muhattabımda hepsiburda indexi koyuncuyu pentayı index tanımamki ben.
son zamanlarda hepsiburda teknik destek ekibi cok yavaş çalışıyor buna sahidim. bi ticket acıyosun 5 gunde anca yanıt veriyolar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5