İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Allah'ınızdan bulun..

mrtcbks

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Slm arkadaşlarım, şimdi sizlere yalan, samimiyetsizlik, adamsızlık içeren insanlarla ilgili birkaç şey yazmak istiyorum.

Eski hostçum olan ( görüşme halinde olduğumuzdan ismini editliyorum arkadaşlarım )sitemin ( netbahane.net ) db sini, önce hostbirlik.com sahibine sonrada uluforum.com sahibine benim bu forum herşeyiyle benim deyip 1,5 yıllık emeklerimi gasp ederek satmıştır.

Uluforum.com adresi sahibi arkadaşımıza db nin durumunu anlattım ve bu arkadaşımız benim olan 40 küsür bin postu silmek istemedi... düşünsenize 40 bin içerik üye isimleri ile yazılanlar ile herşeyiyle aynı. bu tarih itibari ilede hala silmiyor...

Abi ben napim ? adamı bul bana , abi ben napim peki ya zararım ben 80 bin post kastırdım...

İçinde vicdan taşımayan başkalarının emekleri üzerinden rant sağlamaya çalışanlara, hizmet verdiği halde kendisinden ayrıldıktan sonra çelme takan mahlukatlara şereften yoksunlara yazıklar olsun...

Uluforum sahibi kardeşim bu db ye verdiğin 100 ytl yi sana öderim sende benim konularımı lütfen sil dediğimde buna bile yanaşmıyorsun...

1,5 yıllık emeğimi helal etmiyorum... git şimdi kullan siteni...

buyrun aşağıdaki birebir benzer konulardan ve uluforum.com adresine vhois atarak domainin alınma tarihinden yani konuların domainden daha eski olduğunu görün... insanda biraz utanma olur ya birazcık haya olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

RauL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bu hostcularla nereye kadar bilmiyorum.
zamanında benimde database çalındı.
bu kadar büyük bir database değildi ama
emek sonuçta.
geçmiş olsun arkadaşım.

mrtcbks

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eyivallah kardeşim bide bu db yi satan adam bu forumda
ismi
3fsan3

BarUn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşte bu yüzden -küçük hosting firmaları alınmasın ama- küçük hosting firmalarıyla hiçbir zaman çalışmamak gerekiyor. Daha güvenilir firmalarla çalışmakta her zaman yarar var - en azından çalınma ihtimali düşük oluyor.

iBiL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçmiş olsun Murat abi artık kendi sunucun var kimse çalamaz. :)

mrtcbks

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Soğalasın ibilcim dediğim gibi sen ne söylersen söyle ne anlatırsan anlat, anlatacakların ve söyleyeceklerin, karşındakinin anlayacağı kadar dır. Bebe diye tabir edilen kişilerle iş yaparsan, ne söylersen söyle onlar anlayacaklarını anlayacaklar ve mutlaka çalacaklar...

İşin asıl traji komik tarafı, db yi satın alıpta kendine kuran kişinin hiç mi suçu yok... Nasıl olurda başka bir kişiye ait formu alıp kurarsın, istediğin kadar bilmiyordum haberim yoktu benim dediler de bana... Sonuçta olay ortaya çıktı... Adamsan silersin... değilsen yolun açık olsun...

strhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yeri yurdu belli olmayan adamdan alırsan olacagı bu neyse geçmiş olsun

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçmiş olsun.
Bu gibi durumlarda host alcağınız kişiden kullanım sözleşmesini okutmasını istemeniz sizin için avantaj olacaktır. O belgeyi göstererek emeğinizin çok fazlasıyla bir cezaya çarptırabilirsiniz karşı tarafı, küçük/büyük kurum olarak değilde işini ciddiyetle yapan kişilerle çalışmanızı tavsiye ederim.

Stain

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçmiş olsun diyelim ama bu duruma sen izin vermişsin gibi geliyor bana çünkü o adamı(hostcunu) sen seçmişsin.

iyi çalışmalar..

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ucuz etin yahnisine müstehaktır..
firmanız ile yazılı anlaşma yaptınızmı ?
size dosyalarınızı almayacağına dair taahüd de bulundumu
vsvs
Merdiven altı yapıdaki kişilerden host alırsanız olacak olan budur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5