İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Almanya netdirekt 29 YTL windows 2003

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar,
Elimde iki tane VPS bulunmaktadır. Özellikleri ise;

P4 3.2
5GB HDD
128 RAM
500GB Trafik
Windows 2003

Aylık 29YTL

P4 3.2
10GB HDD
256 RAM
750GB Trafik
Windows 2003

Aylık 39 YTL

Toplamda sadece 2 tane satıcam bu server üzerinden. Hangi configursayon olduğu önemli değil. İlgilenenler bu konun altınada yada pm yolu ile irtibata geçebilirler.

web hosting kontrol panelini siz kendiniz yüklemek isterseniz yükliyebilirsiniz.

Kişisel sunucum değerlensin diye böyle uygun fiyatları veriyorum.

yolte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kod:
P4 3.2
5GB HDD
128 RAM
500GB Trafik
Windows 2003

Aylık 29YTL

Satışınızı engellemek istemem fakat Windows 2003 ün 128 MB ram ile çalışabileceğini mi düşünüyorsunuz?

Es kaza çalıştı diyelim, bu sunucu ile aylık 500 Gb trafik yapabilmeniz olanaksızdır.

Bu tür konfigurasyonlar satış politikası olabilir fakat kullanıcıları yanlış yönlendirdiğinizi düşünüyorum.

Saygılarımla

D!Gé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bende söylicektim ama satış baltalamak gibi olmasın diye müdahele etmek istemedim..

Neyse buda arkadaşın satış politikasıdır karışmak yanlış olur..

Hayırlı satışlar ;)

Saygılarımla ,

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kod:
P4 3.2
5GB HDD
128 RAM
500GB Trafik
Windows 2003

Aylık 29YTL

Satışınızı engellemek istemem fakat Windows 2003 ün 128 MB ram ile çalışabileceğini mi düşünüyorsunuz?

Es kaza çalıştı diyelim, bu sunucu ile aylık 500 Gb trafik yapabilmeniz olanaksızdır.

Bu tür konfigurasyonlar satış politikası olabilir fakat kullanıcıları yanlış yönlendirdiğinizi düşünüyorum.

Saygılarımla

kimseyi savunmuyorum sadece bilgi:

ben daha önce 128 MB ramlı bir VPS te sorunsuz kullandım win2003

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kod:
P4 3.2
5GB HDD
128 RAM
500GB Trafik
Windows 2003

Aylık 29YTL

Saygılarımla

Bu zaten VPS satışı yani gerçek bir makinen 3. parti programlarla sanal olarak (ram,harddisk,islemci) bölünmesiyle oluşan sunucu biçimidir.Büyük ihtimal VPS yapılan makinede 512 - 1 gb ram bulunur yani örnek vereyim 1 gb ramli makineyi 4 adet vps ye bölerseniz bu 4 kullanıcya 256 ram düşer fakat makine üstünde yine 1 gb ram vardır.Sadece siz 256 ram mini kullanırsınız

+ "500 Gb trafik yapabilmeniz olanaksızdır." demişsiniz fakat band olayı ram le alakalı değildir bağlantı hızıyla alakadır (arkadaş yazmamış bağlantı hızı gerçi)

yolte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu zaten VPS satışı yani gerçek bir makinen 3. parti programlarla sanal olarak (ram,harddisk,islemci) bölünmesiyle oluşan sunucu biçimidir.Büyük ihtimal VPS yapılan makinede 512 - 1 gb ram bulunur yani örnek vereyim 1 gb ramli makineyi 4 adet vps ye bölerseniz bu 4 kullanıcya 256 ram düşer fakat makine üstünde yine 1 gb ram vardır.Sadece siz 256 ram mini kullanırsınız

+ "500 Gb trafik yapabilmeniz olanaksızdır." demişsiniz fakat band olayı ram le alakalı değildir bağlantı hızıyla alakadır (arkadaş yazmamış bağlantı hızı gerçi)

VPS sunucular 1 Gb olur gibi bir kural yoktur. 4Gb ram takarsınız. 1er Gb lık 4 adet VPS açarsınız.

128 Mb ram ile çalışabilmeyi başarmış bir windows işletim sistemi üzerinde hangi siteyi barındırırsanız barındırın, donanımsal kaynak yetersizliğinden dolayı bu trafik değerlerine asla ulaşamayacaktır.

http://www.microsoft.com/windowsserver2003/evaluation/sysreqs/default.mspx

adresinden inceleyebileceğiniz gibi sistemin çalışması için 256 ve üzeri bir ram tavsiye ediliyor.

Saygılar

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pminiz geldi cevap verdim,

128mb ram ile güzel çalışıyor ve boşta 33mb ram kalıyor isterseniz deneyin şuanda vpsler acık ve görebiliyorum hatta size bir ss gösteriyim

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıca lütfen satış konumda bilgilerinizi yarıştırmayın, yüklediğim ss karşıt görüşte olan arkadaşlara cevap olucaktır. Lütfen uzatmayın rica ediyorum konu karışmasın

yolte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıca lütfen satış konumda bilgilerinizi yarıştırmayın, yüklediğim ss karşıt görüşte olan arkadaşlara cevap olucaktır. Lütfen uzatmayın rica ediyorum konu karışmasın

Satışınızı engelleme gibi bir amacım yok. Buradaki tek amacım insanlar ile bilgi ve deneyimimi paylaşmaktır.

Sunucu 128 Mb ram ile açılabiliyor olabilir, benim düşüncem bu sunucu üzerine kuracağınız bir sitenin kalan "33Mb Ram" ile aylık 500 Gb değil 20 Gb bile trafik yapamayacağıdır.

Saygılarımla

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki sizin düşüncenizin altında bir cs serverı kurmak yatıyorsa haklısınız tabiki.

ISTEYEN HERKEZE TEST SÜRECİ VERİYORUM İLETİŞİM KURUN VE 128 RAMLİ VPSNİN NELER YAPABİLECEĞİNİ TEST EDİN :)

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
yolte hocam boşuna kendini yorma .

anlıyoruz demek istediğini :)

ama sonuçta 128 ram ve 30 ytl

o paraya ancak o olur.

bilinçli bir insan da gidip almaz herhalde ucuz diye

konu dağılır gibi oluyor kapatalım derim

iyi satışlar.

D!Gé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam anlaşıldı bilgi vermek suç oldu..

İyi satışlar ;)

Saygılarımla ,

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
128 ramle plesk 8.1 çalıştırdım sanal ram ı artırınca hiç bi sorun olmuyor

x7even

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dedicated serverı olanlar için backup olarak kullanılabilir illa web host edilcek diye birşey yok tabiki...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5