İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Alt alta kategorileme

cessur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mrb arkadaşlar
hemen konuya geçiyim yeni bir proje için script yazıyorum yazmaya çalışıyorum :D
şimdi tablolarım şöyle; id kategori konu makale ben yeni bir şey eklediğimde bunu indexe çekiyorum daha dogrusu kategori ismini çekiyorum haber diye bir kategori ekledim ve içeriğini girdim varsayalım bunu menüme çekiyorum buraya kadar sorun yok haber diye çekiliyor giriyorum haber kategorisine içerik vs. görüntüleniyor burda hiçbir sorun yok benim sorunum 2 tane kategori ekledim diyem haber ve oyun bu şekilde listeleniyor yan yana haber oyun karışmıyorlar ama yan yanada olmuyor böyle kodlarımı isterseniz verebilirim bunları alt alta nasıl çekebilirim?çok karışık yazdım kusura bakmayın

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gerçekten çok karısık yazmıssın hiç bir sey anlamadım :) virgül, nokta gibi noktalama isaretleriyle yazını süslersen yardımcı olabilirim..

cessur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Farkındayım :D
Yeniden anlatayım şimdi bir proje için script kodluyorum.
İşte kategoriler sayfasını yapıyordum.Buraya kadar herşey normal gitti eklediğim kategorileri ve kategorilere eklediğim içerikleri görebiliyorum.Sorunum bu değil.Sorum:
Kategoriler sayfasında kategoriler böyle gözüküyor aynen yazdığım gibi
haber oyun ...... diye yan yana
Ben istiyorum ki
haber
oyun
şeklinde gözüksün.Çektiğim kodu da vericem ama acil çıkmam gerekiyor.Nasıl çektiğim ise veritabanında olan bütün kategori isimlerini listeleyip link veriyorum dolayısıylada alt alta yapamadım.Kodları 1 saat sonra yollayabilirim.Daha iyi anlarsınız.Umarım karışık olmamıştır :D

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
PHP:
echo "<table>";
$sql = mysql_query("select * from kategori");
while($bas=mysql_fetch_object($sql)) {
echo "<tr>
<td><a href=\"kategorilinki\">".$bas->kategoriadi."</a></td>
</tr>";
}
echo "</table>";

gibi birşeymi istiyorsunuz ?.

cessur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geldim arkadaşlar
Kullandığım kod
<?php
include ("db.php");
$kategori=mysql_query("select distinct kategori from kategoriler ");
while ($kat=mysql_fetch_assoc($kategori) ) {
echo '<a href="kategoriler.php?kategori='.$kat['kategori'].'">

'.$kat['kategori'].'</a>';
}

mysql_free_result($kategori);
?>

Bu şekilde kategorileri çekiyorum ve link veriyorum.Herangi bir sorun yok yanlız kodu sizde çalıştırırsanız görüceksiniz kategoriler yan yana oluyor.bunu alt alta sıralamak istiyorum.
Teşekkürler

cessur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Verdiğim kodla bu olmassa örnek bir kod verebilirmisiniz?

cessur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hmm çok teşekkürler <br> yanlış yerde kullanmışım acemilik işte :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi