İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Altcoin Nedir ?

Inadmissible

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
altcoin-nedir-yatirim-yapabileceginiz-en-iyi-5-altcoin-10544430.Jpeg

BTCFRM üye olduysanız Bitcoin'i biliyorsunuzdur yada öğrenmek amacıyla foruma üye olmuşsunuzdur. Bitcoin'in nedir ne değildir arkasında hangi teknolojiler var pozi mi vb soruları her türlü forumdan öğrenebilir bu konunun altına da yazabilirsiniz.Gelelim konumuza (lafı uzatarak kelime sayısını arttırmaya çalıştığımı düşünmeyin zaten fazla fazla yazıyorum :) )

Altcoin Nedir ?
Altcoin aslında çok yanlış biliyor.Öyleki çoğunluk Bitcoin'e bağlı onsuz bir hiç olarak düşünüyor ancak bunun sadece bir kısmı doğru çoğunluğu yanlış.Altcoin dediğimiz coinler kendi algoritmasından tutun şifrelenme türüne kadar farklı olan coinlere denir. Bitcoin'in nasıl kendisine ait bir yazılımı ve şiflemesi var ise altcoinlerin de kendine has yazılımı ve şifrelemeleri vardır.Kendisine has yazılımı altyapısı olan coinlere örnek vermek gerekirse; Ethereum(ETH), Ethereum Classic(ETC) ve İOTA gibi bir sürü coinin kendisine has altyapısı bulunmaktadır.

Peki insanlar neden bu altcoinleri Bitcoine bağlı olduğunu düşünüyor.Bunun cevabı aslında çok basit, altcoinler Bitcoin kadar tanınmadığından Bitcoin'in hacim değeri daha yüksek olmasından ve borsalarda direkt alımı olmadığından dolayı altcoin alabilmek için öncelikle Bitcoin almamız gerekiyor daha sonrasında istediğim altcoini alabilmekteyiz.(Bir firmadan bazı altcoinleri direkt alım yapabilirsiniz) Peki Bitcoin düşerken altcoinler neden düşüyor ? şöyle ki gündem de Bitcoin ile ilgili bir olumsuz haber yansıdığı zaman insanlarda genel bir panik havası oluşuyor, piyasanın babası böylesine kötüleniyorsa bu coin de gider satmalıyım düşüncesine giridiği için birde yabancı borsaların altcoinlerle işlem yapabilmeniz için Bitcoin istemesidir.Yani eğer benim borsamda X coin ile al sat yapmak veya x coin almak istiyorsan bunu dolar veya euro ile alamazsın ben Bitcoin istiyorum demelerinden dolayı otomatikman Bitcoin düştüğü zaman altcoinlerde Bitcoin kuruna göre düşüşe geçer.Örnek vermek gerekirse Bitcoin 7000$'dayken Ripple 1$ da Bitcoin 6000$'a geldiği zaman Ripple bitcoin ile işlem gördüğünden dolayı otomatik olarak 0.90$'a düşüyor.

Bu denklemi kurmak ilk etapta biraz zor geliyor hatta bazen mantıksız geliyor ki bana da gelmişti.Fakat şimdiden şunu söylemem gerekiyor yazımda hem bitcoine bağlı değil hemde bağlı dedim bunun yanlış anlaşılmasını istemiyorum altcoinler altyapıları ve şifrelenme tarzından dolayı Bitcoin'e bağlı değillerdir ama borsalarda Bitcoin ile işlem yapıldığından dolayı bitcoin'e bağlı diyoruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5