İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Altınsoft Hosting Sahtekarlığı Ve Terbiyesizliği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mekansız1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Altınsoft hostingde yaşadığım olayı sizlerlerle paylaşıyorum arkadaşlar tarafsız olarak yorumlarınızı vede yönetimden konuyu inceleyip bu üye hakkında gerekeni yapmasını rica ediyorum.

Bu firmadan hosting paketi aldık alırken msn görüşmemizde kampanya varmı dedik yok denildi tamam dedik aldık,meğer bütün webmaster sitelerinde kampanya konuları varmış ben google aramalarından bulmuştum kendilerini ve 5 tl olan kampanyalı pakete 50 tl ödedik bikaç gün sonra kampanyalarının olduğunu gördüm ama geriş dönüş yapmadım neden yalan söylediniz diye çünkü benim tek derdim sitemin düzgün birşekilde açık kalmasıydı o dönem siteme ufak çaplı saldırı oluyordu bana msn de saldırıyı üç güne önlemezsek para iade olur denildi ama işin ilginci bir hafta içerisinde sitem doğru düzenli açık kalmadı bunun sebebide saldırı falanda değildi sadece sunucudan kaynaklı kesintiler oluyordu

Bir hafta sonra bu kesintilerden iyice rahatsız olmaya başlayınca iade talebinde bulundum ve şu konuşmalar yaşandı

adszldd.jpg

adsz1s.jpg

Bu konuşmalardan anlaşıldığı gibi sözde beni haklı görüyor ve yine sözde iade yaptığını söylüyor ama ortada ne iade var nede birşey olaydan sıyrılmak için topu paypala atıyor ama kesinlikle iade yapmamış paypalla birçok defa görüştüm ve gelen cevaplardan birisi

paypalj.jpg

aradan yaklaşık bir ay bir hafta geçiyor ben kandırıldığıma emin oluyorum ve ismi malum webmaster sitesinde sıkıntımı dile getiren konu açıyorum ama malesef konu görmezden gelindi hiçbirşey yapılmadı,sanırım yönetimle arası sağlam bu arkadaşın

haksız olduğu netleşen bu şahsiyetsiz insan iyice çirkinleşip iftiraya başvuruyor bana itraider verip bana kredi kartı hırsızı diyor onunda görüntüsünü ekliyorum

adsz1bt.jpg

Yönetime defalarca bildirimde bulunup bunun adice bir iftira olduğunu belirtiyorum kullandığım kredi kartımın bana ait olduğunu her türlü ispatlayacağımı söylüyorum,itraiderin silinmesini ve üye hakkında gerekli işlemin yapılmasını istiyorum ama yine nafile sonuç alamıyorum çünkü oradaki yönetiminde bu şahıstan farkı olmadığını anladım bunun üzerine tekrar konu açtım yönetim hakkında düşüncemi yazdım ve üyeliğimin silinmesini istedim.

Bu iftiradan dolayıda en başta kendisini daha sonrada bu olaya seyirci kalan o sitedeki yönetimi Allah a havale ettim adaletin olmadığı yer kaybetmeye mahkumdur

Yönetim isterse yapılan bu alışverişte kullanılan kartın bana ait olduğunu ispatlamaya hazırım.Sadece orada değil karıncahosting,güllüoğluweb,localajans,güzelhosting,alaystra,hostgator,superni,art.net,isimtescil,kaliteweb ve daha birkaç ismi duyulmuş hosting firmasında hesabım vardır hepsindede aynı kredi kartı isim soy isim tc no bulunmaktadır

Yine özellikle söylüyorum arkadaşlar benim iade talebindede bulunmamın tek sebebi 5 tl olan paketi 50 tl ye almam değil sitemin sürekli kesintide olmasıydı bunun nedemek olduğunu webmaster arkadaşlar iyi bilir zaten bu şahsın 50 tl için yaptıklarını görünce ben iadedende vazgeçtimiştim bunu diğer sitedeki konuya yazmıştım ama çirkefliğe devam edilince ben her türlü hakkımı aramaya karar verdim

Saygılarımla.

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
öncelikle arkadaşım geçmiş olsun bundan 3 yıl önce altınsoft ile reseller muhabbetimiz vardı altınsoft kendi çıkarları peşinde koşan bir firmadır para gelsin müşteri umrumda değil hesabı bende çok problem yaşadım ödemelerini yaptım yedeklerimi bile alamadım Allah a havale ettim ve onların sitesine dahi bir gün olsun adım atmadım işimde olmaz

XenTo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Geçmiş olsun hocam umarım aradınız firmayı bulur çalışmaya başlarsınız.

mekansız1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
teşekkür ederim arkadaşlar yasal olarakta şuan suçlu durumda ama çok hafife alıyorlar bazı şeyleri sizde görüyorsunuz işte ben haklı olmama rağmen parasından bile vazgeçtim üç beş kuruş için insanlar neler yapabiliyor görüyorsunuz Allaha havale ettim zaten gerçi Allah korkusu olsa böyle bir iftirada atılmaz vebalide büyüktür

İnşallah bu yazılar başkalarının kandırılmasına iftira atılmasına bir nebze engel olur

Ben yönetimden bu üye için gerekenin yapılmasını rica ettim ama eğer buradaysa gelsin konuya kendini savunabilecek birşeyler yazsın yazabiliyorsa.

HostLife

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Geçmiş olsun, keşke ilk önce araştırıpta, sorupta, soruşturupta işlem yapsaydınız bu gibi şeylerle karşılaşmazdınız. Önünüzdeki maçlara bakarken bunları göz önünde bulundurun dejavu yaşamayın.

Ekleme: Geçmiş olsun, keşke ilk önce araştırıpta, sorupta, soruşturupta işlem yapsaydınız bu gibi şeylerle karşılaşmazdınız. Önünüzdeki maçlara bakarken bunları göz önünde bulundurun dejavu yaşamayın.

DehaNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
:) Kalitenin adresi sloganı hiç örtüşmemiş Geçmiş olsun bunlar oldukca işini doğru yapanlara bile inlarlar korkarak yaklaşıyor

mekansız1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
haklısınız böyleleri yüzünden Türk hosting firmalarına güven sarsılıyo malesef ve insanlar yabancı firmalarla çalışma ihtiyacı hissediyor

daha fazla kişinin mağdur olmamasını dilerim.

altinsoft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle konuda sahtekarlık yoktur. Size defalarca anlattık durumu ama siz anlamayıp sürekli sağda solda hakkımızda konu açtınız ve netice olarak üyelikleriniz bloklandı. Siz sitemizden 50 TL olan bir ürünü paypal üzerinden ödeyerek satın aldınız. 2 gün sonra geldiniz ben neden 50 TL ödedim dediniz ve kampanyalı pakedimizi söylediniz. Sitemizde kampanyalı paketlerimiz belirtilmektedir. Siz onu satın almayıp 50 TL olan pakedi satın aldıysanız bu sizin sorununuz. Ayrıca bu kampanyalar belirli dönemlerde yapılmaktadır. Bunu bazı forumlardan gelen üyelere özel yapıyoruz. 2 gün sonra gelip bizden keyfi iade istediniz sebebini çok kesinti var diye daha domain adınız tam yönlenmeden. Bizde bu tür iade taleplerine iade yapmadığımızı belirttik.

Siz bunun üzerine paypal üzerinden itiraz açtınız ve paypal ödediğiniz tutarı hesabımızdan eksi bakiye olarak kesti. Buna istinaden bizde size geri ödemeniz paypal tarafından hesabımızdan kesildiğini ve size ödeme yapılacağı şeklinde bilgi verdik. Ama paypalda yapılan işlemde bir yanlışlık olmadığını tespit edip itirazınızı reddedip ödemeyi tekrar bize gönderdi. Daha sonra forum üzerinden gelip sistemimizden sahte kredi kartı denemesi yapıldığını tespit ettiğimiz bir kaç işlem nedeniyle arkadaşlarımız size yanlışlıkla itrade vermiştir. Bunu size pm ile bizzat ben bildirdim siz hala hakaret edici mesajlar yazmaya devam ettiniz halde. İlgili itrade için yönetime durumu bildirdik fakat itradeniz silinmedi. Burda hata tamamen bize ait kabul ediyoruz. Sizin ödemeniz ile ilgili bir sorun yok zaten ödemeyi paypaldan yaptınız. Tek sorun şu sağda solda bizim hakkımızda sahtekar, rezil vs.. gibi konular açıp firmamızı kötülemeye çalışmanızdır. Biz hiç bir zaman paket satın alıp 2 gün sonra geri iade isteyen müşterilerimize iade yapmıyoruz. Sebep olarak bu 2 gün zarfı içinde nerden bilelim sunucu üzerinde kurallarımıza aykırı bir işlem yapmadığınızı. (spam vs..)

Yetkili arkadaşlardan talebimiz, konuyu iyice okuyup anlamalarıdır ve gereğini yapmalarıdır. konuda dolandırma veya sahtekarlık yoktur. Varsa eğer hakkınızı hukuki yollardan arayınız. Sağda solda bizi karalamaya çalışmayınız.

Ekleme: Ayrıca konuyu anlamadan dinlemeden hemen şak şakçılık olsun diye mesaj yazan arkadaşları kınıyorum . Siz kimi savunduğunuzu bilmeden ve kime terbiyesiz dediğinizi bilmeden nasıl bize terbiyesiz diyebiliyorsunuz ?

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
madem kesinti yaptı ekleyin buraya belgeleri bizde görelim adam elle tutullur gözle görülür belgeler dökmüş ortaya neden siz eklemiyorsunuz bunları adam itrader de hatalıyız diyorsunuz peki neden enine boyuna düşünmeden bu adama itrade geçiyorsunuz altınsoft hatırlayın ilk awbs yi kurduğunuzda benim durduk yere resellerim kapanmıştı o zamanlar hiç unutmam sebeb ise saldırı alıyoruz benimde hakkım yenildi ama ben sizi bu adam gibi rezil etmedim keşkede etseydim buyrun hodri meydan ben 3 4 yıl önceki konuları dökebilirim ortaya buraya belge ekleyin yaptığınız işlemlere dair konuşma ile bitmiyor bu iş

altinsoft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vay terbiyesizler.

Konuyu anlayıp dinlemeden sırf şak şakçılık olsun diye konuya mesaj yazmayınız.

Ekleme:
madem kesinti yaptı ekleyin buraya belgeleri bizde görelim adam elle tutullur gözle görülür belgeler dökmüş ortaya neden siz eklemiyorsunuz bunları adam itrader de hatalıyız diyorsunuz peki neden enine boyuna düşünmeden bu adama itrade geçiyorsunuz altınsoft hatırlayın ilk awbs yi kurduğunuzda benim durduk yere resellerim kapanmıştı o zamanlar hiç unutmam sebeb ise saldırı alıyoruz benimde hakkım yenildi ama ben sizi bu adam gibi rezil etmedim keşkede etseydim buyrun hodri meydan ben 3 4 yıl önceki konuları dökebilirim ortaya buraya belge ekleyin yaptığınız işlemlere dair konuşma ile bitmiyor bu iş

Neyin belgesini ekleyelim sevgili arkadaşım ?

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
yapılan kesintinin belgesini itrade için modlara atmış olduğunuz mesajları belgeleyin mesela

mekansız1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hocam sen çocukmu kandıyorsun

birincisi yanlış itraider verildi diyorsun yaşanan bu olaylardan sonra banamı denk geldi bu yanlışlık sana inandırıcı geliryormu

ikincisi hadi diyelim paypalda yanlışlık oldu sen iadeyi isten 2 ay içerisinde çoktan yapmış olurdun

yazılanlar ortada sen diyorsun domain yönlenmeden merak ettim domain bir haftadamı yönleniyor benim domaini hesabı alır almaz sizin dns ye yönlendirdim ve bir hafta o dns de kaldı değişiklik olmadan bir hafta sonunda iade yaptım deyip hesabı kapatmadınızmı

sen işini düzgün yapıyor olsan beni mağdur etmezdin

sözde size hakaret mesajları yazmışım size mesajlar yazdığım doğrudur bu mesajlarda yaptığınızın yanınıza kar kalmayacağını yazdım kalmayacakta ama sizin yaptığınız gibi hiçbir zaman olayı hakaret ve iftira derecesine getiren bir mesaj yazmadım size yazdıysam getirin koyun buraya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5