İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Altınsoft Sahtekarlığı!

Earthquake1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10 adet sitemi Altınsoft üzerindeki pakette barındırıyordum. 5 gündür sitelere erişemiyorum. Sebep; almanya lokasyonu kiralama firması, host edilen diğer sitelerden yapılan spam nedeniyle erişimi engellemiş, sözleşmeyi sonlandırmış. Bunu yaparken eski yedekleri de vermemişler.

Tüm yedeklerim uçtu Altınsoft sayesinde. Yedeklerimi istediğimde utanmadan "reseller müşterilerimiz kendi yedeklerini almak durumundadır" diyorlar. Kardeşim ben kiraladığım server üzerine periyodik yedeğimi alıyordum zaten. Ancak şuan kiraladığım servera erişemiyorum! Birkaç GB'lık yedeği alabilecek band genişliğim olsaydı kendi laptopumu yayına açardım. Paramı iade istiyorum. Buna verilen cevap da; reseller müşterilere iade yapamıyoruz!

Ücret önemli bir meblağ değil, üzerine bir bardak su içtim, tek derdm host alırken herkes koşullara dikkat etsin lütfen!

S

Swat

Misafir
Firma yetkilisi konuya davet edilmiştir.

Peki siz sözleşmede böyle bir madde gördünüz mü ? Veya sunucu alırken firmaya kullanım tarzınızı belirttiniz mi ?

MC89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynen bende magdur durumda kaldim dedicated sunucum vardi altinsoftun datacenter ile arasindaki sorun yuzunden biz magdur olduk yedek alamadan sunucum kapandi.

Datacenter aciklamasina göre sunuculari ödenmiyen fatura.

Minic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Datacenter aciklamasina göre Hosting Hizmetinden Memnun Kalmıyan Müşterilere %100 Para İade Garantisi...

Altınsoft böylesi düşük bir mebla geri ödeme için bu kadar düşüyorsa yapmamalı bu işi.

world21

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar ... Öncelikle Ben Altınsoft Firmasıyla Çalışmadan Önce Forumlarda Biraz araştırma yapmıştım .
Bir Çok kullanıcı bu şirketle ilgili problemlri Forumlarda Yazmıştılar. Dolandırıcılık , sahtekarlık vs.

Bnim Problmimden Önce , Çok Önmli Şeylere Değnmek istiyorum.

Biz VDS sunucusu kiralamadan Önce Bir Çok Araştırma içerisine girdik . Bir Çok firma düşük özellikli sunucuları ( örn : 40 GB HDD , 512 RaM ) minimimum ortalama 40-50$ arasında bir fiyata kiraliyorsunuz. Sonra bende Baktım Ki Altınsoft Özllikler
*2 GB Ram Bellek ,
*200 GB SAS HDD ,
*2 TB Aylık Trafik ,
*1 Gbit, Full Duplex Port <<< Bu Özellikteki bir VDS sunucu 20 euro ( 44 tl ) civarında bir fiyat.

İşin Açıkçası böyle bir özelllikteki bir sunucunun böyle bir fiyata olması beni çok şaşırtmıştı.
Bende bir Kullanıcı olarak çevremdekilere sorup soruşturdum . Kime sorduysam işin içerisinde iş var dediler
bende bir şans gibi bi deniyim bakayım dedim . hani deriz ya kendi gözümüzle görmediğimiz şeylere inanmayız diye.
Her Neyse VDS için Ücretimi ödedim , Ödeme talimatı yaparkende.
biz Bir Oyunun Online Sunucusu için bu VDS yi kiraliyacağımızı blirtik.
Özelliklede SQL SErver 2000 e uygun bir işletim sistemi yüklemesini de rica ettik. Onlar da Windows 2003 RC2 (SP2 ) yüklemesi yaptılar.
Neyse Herşey Normal Gözüküyor.
Sonra yavaş yavaş VDS sunucusndan hata almaya başladık.
Hata :1 :
-SQL server 2000 Enteripse Managerden Kaydettiğimiz database dosylarımızı Service manager okumamaya başladı.
ve Bu şekilde database dosyalarımıza ulaşamadık . Zorluklu bir şkilde Yedek Aldık . problemi blirttik .
Bu Problemin işltim sisteminin SP2 dn kaynaklandığını Söyledik .
''Onlardan geln cvap . Sunucumuzda Donanımından kaynaklı hrhangi bir problm bulunmamaktadır''

Hata:2:
-Belki Birçok Arakdaşımız Evinde Herhangi bir Online Server Kurmayı denemiştir.
-Normalde Evde Kullandığınız TTNET modemlerde , Bağlantılar Belirli Periyotlarla Kesintili gelir. Tabi bu ufak bir miktardır fakat karşıdaki sizin bilgisayarınızdan upload ediyorsa , bu karşıdakinin sizin bilgisayarınızla bağlantıyı koparıp , karşıdakinin DC(Disconncet Server) yemesine sebep verir.
-Söz bir VDS sunucusu kiralamışız , Serverda Bir kerede bu bahsettiğim kesintiler meydana geliyordu.
Problemi belirrttik.
Geln Cevap '' Sunucunun Bağlantısıyla ilgili hrhangi bir Problem Bulunmamaktadır.

Hata:3:
-Problemi önceki yazdığımdada belirrtim. Dedimki Sayın Yetkili Bizim Bu DC problemimiz Ve SQL server 2000 bizim kullandığımız oyunun veritabanı (yani files kaynakları ) Windows 2003 SP2 yi desteklemiyor.ve biz size en baştan dedik ki işletim sistemi sonradan bize problem olmasın . internette yaptığımız araştırmalarda SP2 nin bizim MuOnline nin Alt yapısında Hata çıkardığını ve Sistemimizin SP1 olması gerektiğini öğrendik .Ve bunu sayın yetkililere bildirdik.

Msj Bu şekilde'' Sayın Yetkili , ''Game SErver L1 İnvalid Socket'' Hatası alıyoruz . Bu problmiin çözümüde işltim sistemini değiştirmek ,

Gelen Cevap '' İşletim sisteminin Değişmesi 20 tl ile ücretlendirilir. ''

Bizde banka ile havalemizi yapıp . ücretimizi ödedik...

Sonra Arkadaşlar bilgisayara SP1 yükliyecekler . Herhalde Denemişler olmamaış. Tekrar SP2 Yüklmişler.
Ve Biz Ddikki . Sayın Yetkili Biz size SP1 yüklemeniz için ücret ödedik . Zaten Bizim işletim sistemimiz sp2 idi.

Sonra bize bir msj atildi. Denildiki eğer sizde windows 2003 sp1 varise bize download linki gönderin biz yükleyelim.
Söz de kendileri diyorlar ki Windows sp1 yüklenmiyor. ve o Aldıkları ücreti de yeniden yükleme yapılmış diye iade söz konusu değilmiş gibi bir msj attilar.

Şimdi Fotğrafı da koyacam buraya:
En son ki hata yaşadığımız zaman Fotoğraf aldım tek tek Siz Görrüsünüz kendiniz yorum yaparsınız.

Yani Arkadaşlar Demek istediğim ;
Bu Tür Özellikteki bir Sunucuya Böyle bir fiyat veriliyorsa . Demekik bu tür sorunlarla her zaman karşılaşırsınız.
Ben hiç kismeye önermiyorum bu şirketi . Ben Gerekli sosyal içerikli ağlarda Bu Şikayet Problemimi Yayınlıyacağım.
Herksin bilgisine...
(Resimleri Sırasıyla İncelerseniz Sevinirim )
Resim Linkleri : (yeni üye olduğumdan link ekliyemiyorum hrehalde )

Burada Söz Konusu 20 tl değil . Yapamayacağınız işi Yapmayın Arkadaşım . Madem Sunucn desteklmiyor . Niye Başından Ücret alıyorsun ?

sizin gibi firmalar yüzünden millet artık bir çok firmaya Güvenemiyor.

world21

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
resim linklerini başşında h-t-t-p olmadan aticam , siz başına h-t-t-p eklersiniz (yeni üye olduğum için link ekliyemiyorum)

1)e1207.hizliresim.com/z/k/9tft1.jpg
2)e1207.hizliresim.com/z/k/9tfuq.jpg
3)e1207.hizliresim.com/z/k/9tfuw.jpg
4)e1207.hizliresim.com/z/k/9tfvg.jpg
5)e1207.hizliresim.com/z/k/9tfw6.jpg
6)e1207.hizliresim.com/z/k/9tfwh.jpg

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
AltınSoft'tan ve buna benzer firmalardan her hangi bir hizmet almanızı önermiyorum. Sahibini tanıyorum kötü biri değil fakat bu iş ona göre değil.
2005 yılında bu işleri soruyordu bana, o zamanda söylemiştim girmemesi gerektiğini. Gözüktüğü gibi yürümediğini anlatmıştım ama dinlememiş ve girmiş.

Kendisi Kırklarelinde internet kafecilik yapmaktaydı ve sanırım hala daha yapıyor. Gerisini siz düşünün! Başka söze gerek yok sanırım.

Bunları kendisini kötülemek için söylemiyorum. Hem kendisi mahkemelerde sürünür ve başı ağırır hemde insanlar mağdur olur. Aslında kendisini düşündüğümden yazıyorum.

Tabii daha öncede söylediğim gibi benim onunla görüştüğüm en son zaman yanlış hatırlamıyorsam 2005 yılı idi ve o süreçten sonra görüşmedik. Zaman içerisinde karakteri değişmediyse, dediğim gibi kötü biri değil ama yanlış işi yapıyor. Bu iş ona göre değil!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi